Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 10 miesiąc temu #13012

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Ja jak na początku poszedłem do neurologa i ortopedy, to od obu słyszałem żeby czekać, leżeć a później rehabilitować się, a jakby objawy nie ustępowały po dłuższym czasie to dopiero do neurochirurga, bo taki od razu będzie chciał kroić. Ogólnie dobra porada, tylko człowiek wychodzi zbyt uspokojony. Wydaje mu się że weźmie kilka dni urlopu, potem jakąś rehabilitację z pakietu medycznego pracowniczego i będzie git. I tak mijają niepotrzebnie tygodnie. A tu trzeba działać szybko.. od razu robić rezonans, konsultacje ze specjalistami i indywidualną rehabilitację z najwyższej półki.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 10 miesiąc temu #13013

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Mnie sami nie chcieli kroić bo nie wiedzieli jak temat ugryźć, ale powiedzieli że bez op. się nie obejdzie.
"Rehabilitacja z górnej półki", prywatna, od osoby która odradzi operację, powinna:
- zawierać dokładną kartę pacjenta ze szczegółowymi badaniami
- oświadczeniem rehabilitanta, że ponosi w razie niepowodzenia pełną odpowiedzialność za słowa i czyny, i że jest świadomy że lekarz zalecił operację i podważa świadomie decyzję lekarza,
- zawierać ubezpieczenie OC rehabilitanta, czyli w przypadku jeśli okaże się że rehabilitacja nie pomogła albo pogorszyła, albo odwlekanie operacji spowodowało nieodwracalne szkody, to taki rehabilitant powinien zwracać otrzymane pieniądze i zapłacić odszkodowanie, w tym - jeśli dojdzie do trwałych niedowładów - dożywotnią rentę pacjentowi.
Bez tego nie można mówić o poważnych rehabilitantach odradzających operację - każdy z nich odradza, a żaden nie gwarantuje nic poza tym że mu zapłacisz niezależnie od skutków.
Jeśli lekarz powie że można bezpiecznie przełożyć operację na później i spróbować poczekać albo rehabilitacji (a tak często bywa, bo nie wszyscy pacjenci są pewni czy chcą operację, i wbrew obiegowej opinii neurochirurdzy i ortopedzi nie tną na siłę), to czemu nie. Już kilka osób na Forum pisało że przełożyło po konsultacji z operatorem pierwszy termin operacji z powodu niepewności czy dolegliwości same się nie wycofają. Odwoływanie operacji na własną rękę bez konsultacji z operatorem jest ryzykowne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc temu przez użytkownik421.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 10 miesiąc temu #13018

• Krzysiekw3
  • Krzysiekw3 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 1
Mój neurochirurg też "pozwolił" mi rehabilitować się jeszcze przez miesiąc i czekać na pozytywne efekty. Niestety sytuacja nie dość, że się nie polepszyła to znacznie się pogorszyła. A rehabilitacje też miałem z "wyższej półki".
Styczeń 2017 discektomia lewostronna z fenestracją L4L5
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 10 miesiąc temu #13021

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
No i dlatego napisałem, że rehabilitanci przeważnie nie gwarantują niczego, nawet tego czy się nie pogorszy. A operatorzy nie kroją "na siłę" - jak ktoś chce się próbować rehabilitować na własną rękę i poczekać z operacją, to najwłaściwszą osobą do porozmawiania o tym jest operator. Jeśli powie że w danym przypadku potem już nie będzie po co operować bo zwlekanie spowoduje nieodwracalne zmiany, to chyba nie ma sensu czekać. Jeśli powie że można spokojnie popróbować czego innego, i w razie czego wrócić na operację, to jak ktoś chce - czemu nie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 9 miesiąc temu #13103

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 201
  • Oklaski: 41
Krzysiekw3 napisał:
Mój neurochirurg też "pozwolił" mi rehabilitować się jeszcze przez miesiąc i czekać na pozytywne efekty. Niestety sytuacja nie dość, że się nie polepszyła to znacznie się pogorszyła. A rehabilitacje też miałem z "wyższej półki".
Daj znać jak dalej potoczyła sie Twoja historia - każde info tu na forum jest potrzebne dla potomnych.
Wszystkim moim znajomym z problemami "krzyża " radzę aby tutaj poczytali sobie i zapoznali sie z podstawowymi problemami kręgosłupa . Czytając stronę główną można dowiedzieć sie wiele na temat podstawowych ćwiczeń , schorzeń , obrazów rtg/MRI - takie dane otwierają oczy . Choć znam takich co tylko czekają na reakcję/opinię lekarza i nie zawracają sobie głowy czymś co niby ich przerasta.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 9 miesiąc temu przez adbur.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 9 miesiąc temu #13105

• Krzysiekw3
  • Krzysiekw3 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 1
Ok. Opisałem swój przypadek w swoim wątku: forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...%85ce?start=18#13104
Styczeń 2017 discektomia lewostronna z fenestracją L4L5
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena