Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 8 miesiąc temu #13003

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 198
  • Oklaski: 41
Jak chcesz to mogę to na forum wrzucić aby inni zaopiniowali ale ewidentnie objawy masz od l5/s1 (przepuklina 10mm).

Pewnie obraz MRI podobnie wygląda jak tu na tym obrazie.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez adbur.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 8 miesiąc temu #13004

• Szafran
  • Szafran Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
No zobaczymy co powiedza w szpitalu. Pewnie bede mial rezonas bonten jest sprzed roku. Dziekuje Ci za wszystkie posty. Odezwe sie ze szpitala.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 8 miesiąc temu #13007

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Tak jak pisal adbur za "palce" odpowiada L5S1. Tak po prostu zostawić tego nie można. Conajmniej konsultacja u neurochirurgia.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 8 miesiąc temu #13009

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
InAGaddaDaVida - Ale przecież kolega czeka na operację..

Ogólnie to często w przypadku nagłego zgniecenia nerwu jest tak że po urazie jest najgorszy ból i rwa kulszowa, w tym okresie deficyty neurologiczne się rozwijają, więc przy ostrym początkowym bólu można jeszcze nie mieć deficytów, potem ból się stopniowo zmniejsza ale deficyty się nasilają. Jeśli deficyty neurologiczne się nie pojawią, a ból wycofa, to ma się szczęście i tzw. "epizod bólowy", trwający kilka dni czy tygodni, który ma podobno większość ludzi przynajmniej raz w życiu. W przypadku istotnego pogorszenia jest najpierw stan ostry, a potem przewlekły z nawrotami ostrego + deficyty neurologiczne, i chyba tacy pacjenci najczęściej trafiają na operację, a te lżejsze przypadki leczy czas. To takie moje nie-medyczne zdanie.
Jeśli nie możesz stanąć na palcach, to możesz sprawdzić czy np. jesteś na siedząco w stanie coś naciskać tą stopą - ja np. nie mogłem dociskać pedału sprzęgła, przez co w dwóch autach spaliłem sprzęgło przed operacją.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez użytkownik421.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 8 miesiąc temu #13010

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
użytkownik421 napisał:
InAGaddaDaVida - Ale przecież kolega czeka na operację..

Ale pisał
W zwiazku iz mi sie polepszylo oczywiscie mam mysli jak tu sie wykrecic od operacji.

Ogólnie to bardzo dobra koncepcja, tylko trzeba mieć pomysł co zrobić z uciskanym nerwem :) Na pewno lepiej wcześniej zrobić rezonans i skonsultować się z neurochirurgiem i na drugą rękę z dobrym fizjoterapeutą niż czekać z podjęciem ostatecznej decyzji do wizyty w szpitalu, bo tam wszystko dzieje się już bardzo szybko
Ogólnie to często w przypadku nagłego zgniecenia nerwu jest tak że po urazie jest najgorszy ból i rwa kulszowa, w tym okresie deficyty neurologiczne się rozwijają, więc przy ostrym początkowym bólu można jeszcze nie mieć deficytów, potem ból się stopniowo zmniejsza ale deficyty się nasilają. Jeśli deficyty neurologiczne się nie pojawią, a ból wycofa, to ma się szczęście i tzw. "epizod bólowy", trwający kilka dni czy tygodni, który ma podobno większość ludzi przynajmniej raz w życiu. W przypadku istotnego pogorszenia jest najpierw stan ostry, a potem przewlekły z nawrotami ostrego + deficyty neurologiczne, i chyba tacy pacjenci najczęściej trafiają na operację, a te lżejsze przypadki leczy czas. To takie moje nie-medyczne zdanie.
Jeśli nie możesz stanąć na palcach, to możesz sprawdzić czy np. jesteś na siedząco w stanie coś naciskać tą stopą - ja np. nie mogłem dociskać pedału sprzęgła, przez co w dwóch autach spaliłem sprzęgło przed operacją.

Potwierdzam. Też tak miałem. Był moment że czułem się lepiej, spięte mięśnie odpuściły i poszedłem na pierwszą wizytę do neurochirurga, który po teście stania na piętach powiedział "to że mniej boli wcale nie oznacza że jest lepiej".
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 1 rok 8 miesiąc temu #13011

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Potwierdzam. Też tak miałem. Był moment że czułem się lepiej, spięte mięśnie odpuściły i poszedłem na pierwszą wizytę do neurochirurga, który po teście stania na piętach powiedział "to że mniej boli wcale nie oznacza że jest lepiej".

Miałem raz identyczną sytuację przed operacjami. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to jest kręgosłup i naiwnie poszedłem (prywatnie zresztą) do jednego z lekarzy który wcześniej zalecił operację, powiedzieć że mnie trochę mniej rwie i czy jakaś rehabilitacja albo coś by nie pomogło, to pobadał, powiedział że nic się nie zmieniło i że zalecenie jest bez żadnych zmian. Inny powiedział że to jest normalne że im dalej od urazu tym mniej ostro boli póki tego znów nie ruszę, ale że kulenie, niemożliwość siadania, spania, itp. mogą nie przejść albo przejść za kilka lat, i że jak chcę to moja wola, mogę czekać. A że przez rok nie przeszło tylko było coraz gorzej i po takim czasie już miałem wszystkiego dość plus nie mogłem pod koniec jeździć zwykłym autem tylko w grę wchodziło przejście na automatyczną skrzynię to za wielkiej rozterki nie miałem czy iść na operację, tylko się bałem czy nie będzie po niej gorzej bo mnie kilku pseudo-lekarzy nastraszyło że operacja nic mi nie pomoże i że po operacjach kręgosłupa pacjentom nie jest lepiej. Aż żal jak pomyślę że oni nadal kogoś "leczą".

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez użytkownik421.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.124 s.
Zasilane przez Forum Kunena