Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 6 miesiąc 1 dzień temu #12956

• Szafran
  • Szafran Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
Witam wszystkich forumowiczow.

Zarejestrowalem sie na forum gdyz szukam rady co robic.

Mianowicie on bardzo dawna borykam sie z przepuklinami i wypuklinami w odcinu ledzwiowym mojego kregoslupa. Lecz od wczoraj bol stal sie nie do opanowania. Nie pomaga ani olfen ani poltram.

Nie boli tylko i wylacznie jak leze. Jak wstane to bol po paru sekundach przeszywa mnie przez posladek, udo i łydke.

Czy ktos z Was mial juz taka doleglowosc? Prosze o jakies info.

Jestem ze Szczecina. Moze ktos z Was tez jest z tego miasta. Prosze o rade co robic??

Pozdrawiam
Łukasz
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 1 dzień temu przez Szafran.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 6 miesiąc 1 dzień temu #12958

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 5
Podobno fazę ostrą najlepiej jakoś przeleżeć (ja tak zrobiłem, wstawałem tylko za potrzebą, co bylo nie lada wyzwaniem), ale jak nie dajesz rady funkcjonować, to może SOR, jakiś konkretny zastrzyk przeciwbólowy i potem diagnostyka (pewnie prywatnie MRI, bo na SOR pewnie zastrzyk i do domu, choć nie wiem jaki byłby scenariusz) i dalej ortopeda/neurolog/neurochirurg. Tak teoretycznie gdy ból uniemożliwia funkcjonowanie, to można wezwać pogotowie i zrobią jakiś zastrzyk przeciwbólowy, ale to tylko pewnie i tak wszystko na krótko by działało.

Moim zdaniem poleż kilka dni, może się polepszy i wtedy zacznij diagnostykę.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
The following user(s) said Thank You: Szafran

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 6 miesiąc 1 dzień temu #12959

• Szafran
  • Szafran Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
Dzieki za odpowiedz.

Boli juz nawet jak leże. Moze faktycznie pogotowie? Wezme jeszcze olfen moze mi choc troche przejdzie. Wczoraj był pierwszy dzien leżenia i odzczedzania sie. Chodzilem tylko za potrzeba. Zwolnienie mam na dea tygodnie. Moze sie pozbieram jakos.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 6 miesiąc 8 godzin temu #12964

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 0
Pozycja, która całkowicie odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa to leżenie na wznak z poduszką podłożoną pod kolana.

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 6 miesiąc 4 godzin temu #12966

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 5
Maciurek napisał:
Pozycja, która całkowicie odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa to leżenie na wznak z poduszką podłożoną pod kolana.

Ale nie zawsze zmniejsza ból, czyli nie zawsze niweluje "wyduszanie" przepukliny i ucisku nerwu. U mnie leżenie na wznak potęgowało ból i mrowienie, a ulgę dawało leżenie na boku z podkurczonymi nogami. Dużo zależy od materaca w łożku i pewnie też od typu przepukliny (centralna, prawo, lewoboczna itd.), a ppewnie też sama budowa kręgosłupa ma wpływ: skolioza, zniesiona lordoza (jak u mnie) i inne czyniki, zwłaszcza, że są różne przyczyny rwy kulszowej i ucisków nerwów, a nie tylko przepukliny (guzy, stenozy, zmiany zwyrodnieniowe itd.). Najlepiej popróbować różnych pozycji, organizm sam podpowie, która jest najlepsza, jeśli ból zelżeje. A tak, czy siak bez lekarza się nie obejdzie. Długim leżeniem w złej pozycji też można sobie zaszkodzić, tak jak ćwiczeniami na własną rękę, bez konsultacji z lekarzami. Gorzej tylko, że z własnego doświadczenia wiem, że ilu lekarzy, tyle opinii, ale to temat na inną bajkę.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1

Bardzo silny ból promieniujący do uda i łydki 5 miesiąc 4 tygodni temu #12969

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 188
  • Oklaski: 40
Szafran napisał:
Witam wszystkich forumowiczow.

Zarejestrowalem sie na forum gdyz szukam rady co robic.

Mianowicie on bardzo dawna borykam sie z przepuklinami i wypuklinami w odcinu ledzwiowym mojego kregoslupa. Lecz od wczoraj bol stal sie nie do opanowania. Nie pomaga ani olfen ani poltram.

Nie boli tylko i wylacznie jak leze. Jak wstane to bol po paru sekundach przeszywa mnie przez posladek, udo i łydke.

Czy ktos z Was mial juz taka doleglowosc? Prosze o jakies info.

Jestem ze Szczecina. Moze ktos z Was tez jest z tego miasta. Prosze o rade co robic??

Pozdrawiam
Łukasz
Też jestem ze Szczecina.
Masz rezonans? Jeśli tak zamieść opis.
Dobry rehabilitant (wg. mnie z powołania-chodziłem do niego na ćwiczenia, fajnie tłumaczył co i dlaczego...) www.terapia.szczecin.pl/upload/0ad18b48c..._MARCIN%20KAMOLA.pdf
Jeżeli chcesz neurochirurga to www.znanylekarz.pl/leszek-herbowski/neurochirurg/szczecin
oczekiwanie około 3 miesięcy na wizytę prywatną (mam do niego nr komórkowy, przyjmuje na Jagiellońskiej www.almedica.szczecin.pl/strony.php?s=3 )

Inny znany "tnący" na co dzień lekarz -Robert Narolewski www.znanylekarz.pl/robert-narolewski/neurochirurg/szczecin .
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 4 tygodni temu przez adbur.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena