Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące

Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące 3 miesiąc 16 godzin temu #12573

• Krzysiekw3
  • Krzysiekw3 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Dzień dobry. Dwa miesiące temu zaczęło mnie boleć lewe biodro po zakończeniu jazdy na rowerze. Pokuśtykałem z godzinkę i samo się rozchodziło. Jednak nie zrezygnowałem z jazd rowerem i problem zaczął się nasilać. Po około miesiącu dolegliwości (do wytrzymania), tak mnie zaczęło boleć lewe biodro, że nie było mowy o jeździe ani rowerem ani chodzeniu. poszedłem do lekarza rodzinnego dostałem skierowanie na RTG biodra. Nic nie wykazało. RTG kręgosłupa pokazało :
zmiany przeciążeniowe w blaszkach granicznych, śladowe zaostrzenia krawędzi przednio bocznych trzonów, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych i obniżenie wysokości przestrzeni m-k L4-L5 oraz L5-S1.
Skierowanie do ortopedy. Ortopeda skierowanie na rehabilitację (prądy, lampa, masaż) oraz na MRI. Po pierwszych rehabilitacjach nieznaczna poprawa, do tego leczenie Mydokalm i Biofenac bez widocznych skutków.
W zeszłym tygodniu odebrałem wyniki MRI i od razu udałem się do neurologa. Stan mój już był mega tragiczny, nie mogłem wytrzymać z bólu w każdej pozycji oprócz leżenia na wznak na twardym. Dostałem skierowanie do neurochirurga i zastrzyki Dexaven (3x8mg+ 2x4mg). Po pierwszym zastrzyku znaczna ulga, Jednak następne dwa dni, bez większych efektów. Czekam teraz na wizytę u neurochirurga, dzisiaj idę do ortopedy. Boli mnie noga od pachwiny po kostkę, brakuje mi czucia w lewej łydce i kostce, a od wczoraj nawet jądra zaczęły mnie boleć. Już nie mogę wytrzymać z bólu, leże cały czas, nawet jem na leżąco. Pójście do toalety to koszmar. Nie wiem jak tak można żyć. Czy nie można iść na takie coś do szpitala? nie wiem na jakieś zabiegi, kroplówki, nawet na operację mogę iść bo już nie wiem jak wytrzymać.
Poradźcie coś, czego się spodziewać po neurochirurgu, może szukać pomocy gdzie indziej?
Link do rezonansu:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące 3 miesiąc 13 godzin temu #12574

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 863
  • Oklaski: 28
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące 3 miesiąc 12 godzin temu #12575

• Krzysiekw3
  • Krzysiekw3 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
W sensie, że zgłaszać się do szpitala?

Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące 3 miesiąc 12 godzin temu #12576

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Forum nie leczy, lepiej konsultować się ze szpitalami które zajmują się leczeniem kręgosłupów.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące 2 miesiąc 4 tygodni temu #12580

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 3
Ja na ból polecam elektrostymulator z funkcją TENS. Bardzo mi pomagał, choć tylko na krótki czas, ale zawsze to coś, nawet przysłowiowe 5 minut bez bólu w rwie kulszowej to sukces, każdy kto tego doświadczył, ten wie o czym piszę. No i plusem jest to, że nie da się tego przedawkować, czy uszkodzić żołądka i wątroby jak to może być z farmakologicznymi środkami przeciwbólowymi. Ja mam mały elektrostymulator, zupełnie kieszonkowy, ale ma kopa lepszego, niż taki duży profesjonalny, którym miałem robione zabiegi podczas rehabilitacji.

A co do objawów i wyników, to zaniki czucia to kiepski znak, u mnie to, plus zaniki mięśni zaważyły na operacji. !Lekarzem nie jestem!, ale pisząc pod kątem mojego przypadku, to idź jak najszybciej do neurochirurga. Weź pod uwagę, że musisz mieć kwalifikację do zabiegu w konkretnym szpitalu, od lekarza tam operującego. Wiąże się to najpewniej z prywatną wizytą u takiego lekarza, bo przyszpitalne poradnie specjalistyczne są obarczone takimi kolejkami, że szkoda gadać. Najlepiej sprawdź w wyszukiwarce, gdzie w szpitalach najbliżej Ciebie jest najkrótsza kolejka na operację i kombinuj, żeby jakoś załatwić konsultację u ichnich lekarzy - oczywiście po zweryfikowaniu, czy to dobry szpital i specjaliści! No i zawsze warto poznać więcej niż jedną opinię, jeśli chodzi o lekarzy. Ja rozmawiałem z czterema neurochirurgami i neurologiem, zanim dałem się pociąć. Jeśli zaczynasz mieć problemy z przyrodzeniem i okolicami, to być może będziesz potraktowany jako pilny przypadek.

Czyli reasumując: na ból polecam elektrostymulator, co do konkretów, to jak najszybsze konsultacje u neurochirurgów, ale tak, żebyś nie tracił zdrowia, ale też czasu i pieniędzy.
luty 2016 - mikrodyscektomia/fenestracja L5-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 tygodni temu przez Bałykan.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, Krzysiekw3

Przepuklina L4/L5, ból już dwa miesiące 2 miesiąc 4 tygodni temu #12581

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Tylko taka uwaga: działanie przeciwbólowe TENS jest na tyle silne, że można odczuwać po nim poprawę podczas gdy jednocześnie kręgosłup się psuje jeszcze mocniej. Jakaś tam krótka seria kilku-kilkunasto-dniowa jest OK, ale tak jak ja zrobiłem przed pierwszą operacją że kilka miesięcy non-stop codzień się tym znieczulałem na jakieś 20 godzin to bezsens (nic się nie leczy, złudne nadzieje poprawy).
Zabieg czy nie zabieg, dobrze z takimi zmianami jak w MRI być pod opieką lekarza-specjalisty.

The following user(s) said Thank You: Bałykan, Krzysiekw3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena