Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...?

Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...? 1 rok 1 miesiąc temu #12454

• thefirm
  • thefirm Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witajcie
Na wstępie chce zaznaczyć że będę ten temat prowadził do końca (choroby albo swojego;)), opisywał w nim wszystko, dla Was i potomnych.
Nie jak większość która dostaje pomoc i odchodzą bez słowa. Daję słowo prawaka! B)

Moja sytuacja:
Nie pracuję fizycznie, raczej nie mam nadwagi.
Rok temu w wieku 27l źle dźwignąłem ok 40kg paczkę i tak zaczęły się moje problemy.
Całkiem spory ze mnie facet 183cm/90kg kilka lat ćwiczyłem na siłowni (z głową), mimo to ten ciężar podniesiony na prostych nogach zrobił mi krzywdę.
Zapiekło mnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i kilka dni później unieruchomiło totalnie na 3dni.
Nie mogłem wstać i pójść do toalety, ja zawsze zdrowy, zawsze silny...
Wspomagałem się środkami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi ale uważam że nie potrzebnie, bo jak nie wstawałem na nogi to mnie nie bolało.
Kilka dni po powrocie do zdrowia zrobiłem prywatnie rezonans.

Wniosek to Przepuklina L5/S1
Tutaj pierwszy rezonans:
i.imgur.com/ZbVBQq7.jpg

Miesiąc po zdarzeniu wróciłem po ok rocznej przerwie na siłownię, żeby wzmocnić mięśnie.
Bardzo dobrze mi szło i wszystko było w porządku.
Kręgosłupa nie czułem.
W międzyczasie czyli 5msc po pierwszym zrobiłem rezonans (darmowy! taa pewnie):
i.imgur.com/3wg0wLG.jpg

No i tak sobie spokojnie żyłem.
Lato mimo intensywnego uprawiania bardzo częstego sportu tj rower, tenis, siłownia trochę pływania nie dało mi się we znaki.

Problem wystąpił miesiąc temu.
Po ostatniej sesji treningowej (ćwiczę 5/6x tyg) tj treningu ramion poczułem delikatny ucisk w odcinku lędźwiowym.
Domyślałem się co mnie może czekać i tak też się stało.
Wieczorem zostałem unieruchomiony, ale nie tak bardzo jak za pierwszym razem.
Tym razem bez żadnych środków, po trzech dniach wróciłem do świata żywych.
Zrobiłem sobie 3tyg przerwy od siłowni.
Wróciłem i po pierwszym tygodniu, 1 listopada znowu mnie złapało coś podobnego i unieruchomiło na kolejne 3dni.
Mogę chodzić, mogę coś delikatnego robić, ale czuję kręgosłup i wystarczy że się wygnę czy jakoś odchylę i jest nacisk na nerw, wiecie z pewnością o co mi chodzi.
Takie chodzenie na czuja, to nic przyjemnego.
Aktualnie wróciłem na siłownię, jestem po dwóch treningach i wszystko jest w porządku.
Ćwiczę ostrożnie, z pasem na wysokości odcinka lędźwiowego.

No i zastanawiam się co robić...
Wstępnie jestem umówiony na rezonans, zastanawiam się czy jest sens go zrobić.
Jeżeli coś pogorszyłem to będę wiedział że to przez pół roku dosyć intensywnego ćwiczenia.
Jeżeli będzie jak było ostatnio, to co mam robić?

Czy mój przypadek kwalifikuje się pod delikatny skalpel?
Owszem teraz mimo wszystko tragedii nie ma, ale raczej też nie będzie lepiej.
Dziękuję za każdy odpis i serdecznie Was pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 1 miesiąc temu przez thefirm.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...? 1 rok 1 miesiąc temu #12457

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 193
  • Oklaski: 41
Mój neurochirurg stwierdził by, żebyś zmienił sposób życia, odpuścił wszystko co wpływa na ból.
Powiedziałby, że ciąć można zawsze i trzeba robić wszystko aby do tego nie dopuścić-cięcie to ostateczność, kiedy żyć się odechciewa z bólu/dyskomfortu.
Pamiętaj, że po cięciu to już nie to samo, kilka osób, które znam są po podobnej lekkiej operacji jak moja i twierdzą, jak ja ,że to już nie to samo ale chociaż żyć się da(pracować, funkcjonować itp.).

Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...? 1 rok 1 miesiąc temu #12458

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 38
  • Oklaski: 4
W twoim przypadku nawet bym nie myslal o jakims cięciu, po operacji juz nie jest tak samo, nawet po udanej,jak sie potem pojawia jakies dolegliwosci to nigdy nie wiesz czy to nie byl efekt zabiegu. Zdecydowanie zmien sobie cwiczenia na silowni, daj spokój z ciężarami, jest duzo cwiczen na których można sie dobrze wyżeźbić używajac tylko wlasnej wagi ( pompki, drążek, pilka dmuchana itd) nie bądz uparty bo mozesz sie nieźle załatwic. Spróbuj jakieś fizjo, zrób dłuższą przerwe ( 3 tyg to za mało), daj szanse przepuklince się wchłonąć.

Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...? 1 rok 1 miesiąc temu #12461

• thefirm
  • thefirm Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Czyli przepuklina którą mam można się całkowicie wchłonąć przy rehabilitacji czyli odpowiednich ćwiczeniach?
Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś hardkorowym fanatykiem ćwiczeń na siłowni, po prostu lubię to robić ale robię to z głową, unikam przysiadów ze sztangą, martwych ciągów.
Fakt jest taki że nie mam mocnego brzucha w porównaniu do innych mięśni i być może przez to problem wrócił.
Teraz mięśnie brzucha są priorytetem oraz dolne pleców, czyli część która łączy nogi z tułowiem.
Swoją drogą chodzicie w pasach np neoprenowych? Są w stanie usztywnić część lędźwiową?
Wydaje mi się żeby faktycznie ta część była usztywniona to powinno się zacisnąć taki pas niemal do nieprzytomności, czy się mylę i zwykłe komfortowe założenie ma sens?

Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...? 1 rok 1 miesiąc temu #12463

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
Z tym wchłanianiem się przepukliny to jest kontrowersyjny temat.Jedni mówią że może się wchłonąć a inni że nie.Sekwestr czyli całkowite wypłynięcie dysku może się zagoić.Z przepuklinami jest już gorzej ale twój przykład pokazuje że mogą się trochę cofnąć bo po 5 miesiącach masz o 2mm mniejszą przepuklinę.Tylko przy wzmacnianiu mięśni brzucha nie rób brzuszków bo to nie jest dobre ćwiczenie na kręgosłup.

Witajcie. Przepuklina? Wyniki 2x RMI. Co robić...? 1 tydzień 4 dni temu #14448

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
Miałeś pisać o postępach w leczeniu, a tu cisza. Zyjesz czy poległeś na tej siłowni?:-)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.110 s.
Zasilane przez Forum Kunena