Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kręgozmyk przedni

Kręgozmyk przedni 1 rok 7 miesiąc temu #10975

• aleksandra345
  • aleksandra345 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Mam 17 lat, od 3 lat boli mnie kręgosłup - odcinek lędźwiowy. Ból zaczął się od trenowania na siłowni, ponieważ podnosiłam duże ciężary. W grudniu zdecydowałam się na ponowne pójście do lekarza ( wcześniej - 2 lata temu byłam u ortopedy w związku z tym bólem, ale otrzymałam odpowiedź, że mam przestać trenować i tyle) Otrzymałam skierowanie na RTG, potem po zdjęciu RTG dostałam skierowanie do neurochirurga, zaś neurochirurg zalecił mi rehabilitację, następnie rezonans magnetyczny, a po rezonansie operacja - umieszczenie 4 śrub. Ale planuję skonsultować się z jeszcze innym lekarzem, w celu uzyskania drugiej opinii. Za rok mam maturę i się zastanawiam, czy operacja na pewno jest konieczna... :/

Proszę o interpretacje wyników MR:
Kręgozmyk przedni na poziomie L5-S1 o 17 mm z możliwością obustronnej kręgoszczeliny, powodujący zniekształcenie i zwężenie otworów międzykręgowych oraz ucisk worka oponowego - bardziej od strony prawej- przez krążek i tylko-górną część trzonu S1. Wymiar AP worka oponowego na tym poziomie wynosi 8 mm. W otworach m- krążek nieznacznie uciska korzenie L5. Znaczne obniżenie wysokości i sygnału krążka L5-S1 - zmiany zwyrodnieniowe. Niewielkie uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego L4-L5, bez ucisku struktur nerwowych.
W otworach m-k L4-L5 do korzeni L4 przylegają struktury stawów międzykręgowych. Zaznaczone modelowanie worka oponowego przez krążki m-k w odcinku Th12-L4. Sygnał trzonów i pozostałych krążków międzykręgowych prawidłowy. Rdzeń kręgowy w odcinku objętym bez zmian.

Załączam jeszcze zdjęcie.

Ostatnio zmieniany: 1 rok 7 miesiąc temu przez aleksandra345. Powód: Chcę dołączyć zdjęcie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kręgozmyk przedni 1 rok 7 miesiąc temu #10976

• wrongbit
  • wrongbit Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 65
  • Oklaski: 21
Hej,
Operacja(4 śruby) raczej bedzie nieunikniona prędzej czy później oczywiście rehabilitacja nie zaszkodzi jeśli jest dobrze prowadzona czyli w kierunku kręgozmyku.
Do innego neurochirurga zawsze warto pójść (raczej powie to samo czyli 4 śruby) jak zwykle wszystko tkwi w szczegółach. Z jedną osobą z którą nawiązałem kontakt na forum przeszła 6 operacji!!! w tym ta 6 robiona w innym miejscu niż poprzednie rozwiązała problem kręgozmyku (został usztywniony) ale przez to ze tyle razy tam dłubano pozostały zrosty które powodują ból i bardzo utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ta osoba jest niemal pewna ze gdyby od razu trafiła tam gdzie robiono 6 operacja to ona była by pierwsza i ostatnia i mogla by normalnie funkcjonować. Warto wybrać dobrego specjalistce np. polecanego przez ta strone. Od tego zależy twoje dalsze życie.

A do operacji to nic nie podnoś, nie rób przerostów kręgosłupa i utrzymuj jak najniższa wage ciała.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 7 miesiąc temu przez wrongbit.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.101 s.
Zasilane przez Forum Kunena