Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: jakie rokowania

jakie rokowania 1 rok 11 miesiąc temu #10256

• adam
  • adam Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Witam. Chciałem uzyskać poradę gdyż jak widzę wiele osób jest tu świetnie zorientowanych w temacie. Moje problemy zaczęły się 4 lata temu po meczu koszykówki dopadła mnie rwa. Po 2 miesiącach bólu i rehabilitacji wróciłem do zdrowia i sportu. W tej chwili gram w tenisa ziemnego i chodzę na siłownię. I właśnie podczas ostatnich treningów poczułem bóle w.nodze niestety zlekcewazylem je i po ostatnim meczu znów powróciła rwa. Dziś po miesiącu od zdarzenia czujje się już w miarę ok poza małym zdretwieniem na stopie i niemozliwoscia w pełni wyprostowania lezac nogi. Niestety wizytę u neurochirurga który zdecyduje o mojej przyszłości mam za miesiac. Dlatego chciałbym zapytać czy mógłbym już zacząć jakąś rehabilitację i pytanie drugie czy jest możliwe że wrócę jeszcze do sportu? Załączam zdjęcie rezonansu. Dodam że mam 34 lata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

jakie rokowania 1 rok 11 miesiąc temu #10257

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 193
  • Oklaski: 41
Na l4/l5 "tendencja do wydzielenia sekwestru" - kawałek dysku chce się oderwać - poczytaj moje posty.
Jednak niektórym sie to wchłania i normalnie żyją. Idź do neurochirurga , który na co dzień operuje-on nie będzie czytał opisu tylko obejrzy rezonans. Pamiętaj dobry lekarz nie czyta opisów tylko ogląda MRI lub TK. Po tym opisie to można stwierdzić, że boli cię lewa noga.
Może jakaś rehabilitacja by pomogła- mc kenzie jest fajne bo ćwiczenia każą odginać słupek w drugą stronę.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 11 miesiąc temu przez adbur.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

jakie rokowania 1 rok 11 miesiąc temu #10259

• adam
  • adam Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
No właśnie z tego co wszyscy piszą powinno się jak najszybciej zacząć rehabilitację a neurolog u którego byłem każe mi nic nie robic do czasu neurochirurga. Ja jeste bardzo aktywna osoba a siedzenie w domu i czytanie dziesiątek postów z których wnioskuję że jestem prawie inwalida doprowadza mnie do depresji. Jak nie zacznę czegoś robić to moje życie psychiczne może ucierpiec. Z drugiej strony neurolog chyba zna się na tym co robi

jakie rokowania 1 rok 11 miesiąc temu #10260

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
Nie panikuj.Ja mam dyskopatie szyjną od 12 lat i dopiero w zeszłym roku dowiedziałem się że na to właśnie choruje.Z tego co piszesz nie masz jakiś ciężkich objawów.Skoro neurolog mówi że masz czekać to czekaj.Może się w przyszłości okazać że będziesz musiał zrezygnować z siłowni bo to nie jest za dobre dla kręgosłupa.Często mówią że dyskopatia jest spowodowana siedzącym trybem życia a ty jesteś aktywny fizycznie i też cię to dopadło.Z tego wniosek że po prostu niektórzy mają dyski gorszej jakości.Ortopeda nawet mi powiedział że gdyby wiedział dlaczego u jednych występuje dyskopatia a u innych nie to dostał by nagrodę Nobla.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 11 miesiąc temu przez Pawelski.

jakie rokowania 1 rok 11 miesiąc temu #10262

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
Z tego co mi wiadomo to usunięcie sekwestru jak już wpadnie do kanału może nie być proste, więc myślę że neurolog po prostu nie chce na siebie brać odpowiedzialności jeśli coś takiego by się stało w wyniku jego zaleceń. Jak neurochirurg zaleci rehabilitację albo powie żeby się nie przejmować, to weźmie na siebie ewentualny problem.

Prawdą jest też że zdarzają się przypadki wchłonięcia się sekwestru, np. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22154147 . Spotyka się je częściej niż baśniowo-mityczne samo-naprawianie się dysku.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 11 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: Perszing37

jakie rokowania 1 rok 11 miesiąc temu #10269

• adam
  • adam Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
tak wlsnie ta neurolog mowila ze mam nic nie robic bo moge sobie pogorszyc i mam czekac na wizyte u neurochiruga. Ale skoro poza nie mozliwoscia wyprostowania nogi nic mnie nie boli i czuje sie ok to moze moglbym robic jakies bezpieczne cw lub chociaz basen. dzieki z odp
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena