Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 2 miesiąc temu #12073

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Po dwóch latach o swojej chorobie wiem wiele dzięki temu forum.
Nie unoszę się ale od lekarzy oczekuje diagnozy i wyjaśnienia metod leczenia szczególnie że za to płace z własnej kieszeni.
Nie może być tak że pacjent otrzymuje dwie różne diagnozy wystarczy spojrzeć na moje starsze posty.
Zdaje sobie sprawę że jestem szczęśliwcem i z bólem sobie radziłem.
Rozumiem osoby którym zabiegi operacyjne nie pomogły ale pacjenci powinni być informowani o ryzyku i że leczenie może
nie przynieś oczekiwanych skutków.
NFZ nie daje odpowiednich funduszy a lekarze to wykorzystują i powstają prywatne kliniki jak grzyby po deszczu.
W szpitalach tych operują ci sami ordynatorzy co w państwowych .
Chory przede wszystkim walczy o komfort życia ,a musi brać pod uwagę że choruje jego układ nerwowy.
Jeżeli płaci z własnej kieszeni to powinien mieć dostęp do wiedzy oraz najnowszych metod leczenia.
Decyzje i tak podejmuje o swoim leczeniu pacjent.
Ja jednak od dwóch lat nie otrzymałem odpowiedzi na nurtujące pytania a lekarze gdy słyszą pytania unikają odpowiedzi.
Wiem że mój organizm się starzeje dlatego muszę być przygotowany na różne ewentualności

pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 2 miesiąc temu #12074

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
gucio1960 napisał:
Witam wszystkich ,jestem po wizycie u lekarza wizyta krótka oglądnięcie rezonansu i pierwsze słowa lekarza do koleżanki też lekarza, zobacz jak organizm potrafi sobie poradzić z sekwestrem,

Jak to czytam to mi przed oczami staje obraz takiego jednego duetu gabinetowego ze śląska - lekarz ortopeda, lekarka neurolog. On - mentor z wiedzą z liceum , ona - posłuszna ale wredna uczennica. No ale pewnie to tylko zbieg okoliczności.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 2 miesiąc temu #12075

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Teraz rozumiem pacjentów z ogromnym bólem którzy szukają pomocy i są zdani na lekarzy którzy swego fachu uczyli się na pacjentach
i terach uważają się za bogów.Mogą usłyszeć tak jak Ja że jeszcze przybiegnę na kolana prosić o zabieg gdy moja wiedza na temat
choroby była mała i na propozycje płatnego zabiegu nie chciałem się zgodzić ze względu na to że podejrzewałem że wszystko odbędzie
się w państwowym szpitalu.Organizm dał mi czas na poprawę zdrowia i wcale nie pragnę leczenia szpitalnego ale teraz chucham
na kręgosłup i zdaje sobie sprawę że może mnie dopaść powtórka a wtedy nie będę miał czasu na szukanie po omacku pomocy.
W swoim otoczeniu teraz widzę jak wiele osób ma problemy ze słupkiem mogę ich podzielić na takich którzy nie lecza się
wcale mają epizody chorobowe i jak najdalej od lekarzy.
Następni to osoby których nie stać na leczenie i trafiają do szpitala dopiero gdy już niema co ratować i są zdani na przypadek.
Oraz osoby tak jak Ja osoba świadoma zmotywowana do leczenia dbająca o zdrowie korzystająca z profilaktyki badająca się co roku
a i tak doświadczona dyskopatią,a wystarczyło proste badanie RTG by stwierdzić początki dyskopatii.
Mamy XXI wiek nowoczesne metody leczenia od sztucznych dysków po operacje mało inwazyjne a dalej najprościej założyć śruby
i usztywnić pacjenta jak się uda to pacjent jest zadowolony jak nie to pozostaje życie w bólu.
A nie lepiej uświadomić pacjenta że dyskopatia to poważna choroba przedstawić sposoby leczenia zapoznać ze skutkami
może przekazać że życie z bólem jest lepszym wyborem niż zabiegi operacyjne .
Osobą z zasobnym portfelem zaproponować wymianę na sztuczny dysk o ile istnieje taka możliwość zapoznać ich że usunięcie
części dysku nie gwarantuje sukcesu i może się zakończyć stabilizacją.
Pacjent w tedy będzie świadom zagrożeń i podejmie decyzje świadomy konsekwencji i wypadku niepowodzenia pogodzi się z
sytuacja.
Dla wszystkich życzę dobrego kontaktu z lekarzami sukcesów w leczeni oraz jak najlepszego zdrowia

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 2 miesiąc temu #12076

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Wydaje mi się że lekarze którzy uczyli się przy pacjentach mają dobrą wiedzę, gorzej jest z takimi którzy się czymś zajmują mimo że mają tylko nikłą wiedzę teoretyczną i ogromne ego plus zero otwartości na naukę, myślenie oraz rozmowę z pacjentem. Mam na myśli taki beton z wczytaną książką ze studiów, wyglądający niby fachowo, co może wprowadzać w błąd. No ale to już takie teoretyczne rozważania.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 1 rok 4 dni temu #15862

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Po czterech latach od urazu odebrałem wyniki następnego RM.

Rok 2014

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 1 rok 4 dni temu #15863

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Po czterech latach od urazu odebrałem wyniki następnego RM.
Dołączę zdjęcia

2014

2016

2018

Była tu rozmowa czy sekwestr może się wchłonąć jak widać na zdjęciach po 1,5 roku sekwestru niema wchłonął się.
Czy dysk może się samoistnie zagoić i zmniejszyć się wypuklina po 2,5 roku jak widać dysk jeszcze bardziej się obkurczył.
Lekarz po wizycie stwierdził że przy tak mocnym wylaniu to moje samo uleczenie to jak wygrana w totolotka.
Czy mam dolegliwości tak niewielkie jednak nerwy są drażnione szczególne w nocy wiercę się .
Czy wymagam zabiegu według lekarza nie muszę się liczyć jednak z pewnymi niedogodnościami.
Zalecenia ćwiczenia ,masaże i szeroko pojęty ruch szczególnie długie spacery.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 dni temu przez gucio1960. Powód: te same zdięcia
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.116 s.
Zasilane przez Forum Kunena