Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 5 miesiąc temu #11470

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
gucio1960 napisał:
Witam dzisiaj mogę pokazać zdjęcia.

To są wszystko aktualne zdjęcia? Rewelacyjnie to chyba nie wygląda nadal.. Ale jeśli dobrze się z tym czujesz to dobrze :) A jak u Ciebie ze schylaniem się? Z podnoszeniem jakichś cięższych rzeczy? Masz w ogóle jakieś istotne ograniczenia?

gucio1960 napisał:
Musze jednak przeprosić lekarza z prywatnej kliniki że wątpiłem że sekwestr się wchłonie.

To że sekwestry się czasem wchłaniają to słyszałem nawet od koleżanki lekarza, który miał sekwestr, czekał na operację a sekwestr się wchłonął. Jest to chyba o wiele częstsze niż znikanie przepuklin czy samoistne zdrowienie dysku.

Super że się dobrze czujesz :) I że o tym napisałeś

Przy okazji - jest jakiś pozytyw jednak tych długich terminów na operację: jeśli się wcześniej coś pogorszy to można się starać o skrócenie terminu, natomiast jak się poprawi to można nie iść pod nóż, tudzież odłożyć termin w czasie jeśli się nie jest pewnym czy będzie nadal dobrze.

adbur napisał:
Od momentu jak "grzebali" mi w plecach to już nie to samo jak przed problemami z "krzyżem".
Nogi już nie takie, bóle się pojawiają ale jest do wytrzymania choć działa na psychikę.

Ale przez to co Ci zrobili, czy przez to czego nie zrobili?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 5 miesiąc temu #11475

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 206
  • Oklaski: 41
Użytkownik - sam nie wiem, widać u mnie większy ucisk na lewą stronę a pobolewa mnie prawa noga. Obrazy MRI konsultowane z 2 neurochirurgami, wcześniej przed zabiegiem prawa wogóle mnie nie bolała, bóle pokazały sie po zabiegu ale jest do wytrzymania. Na razie rehabilitacja , spacery i rowery zakupiliśmy sobie z żoną, teoretycznie po rowerach lub bieganiu(syn sie uczy jazdy na rowerze a ja za nim muszę biegać) jest lepiej, powiedziałem sobie, że nie będę sie oszczędzał - najwyżej następny zabieg będzie , ścieżkę mam przetartą , wiem do kogo uderzać - 250 wizyta + rezonans za 500 i w sumie za 750 zł oczekuje 2-4 miesiące na zabieg. Mam skierowanie nawet teraz do szpitala ale jak zadzwonią to zrezygnuję z zabiegu, na moje miejsce mam nadzieję wrzucą pilniejsza przypadek .
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez adbur.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 5 miesiąc temu #11494

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Jeśli chodzi o schylanie podnoszenie i inne prace wykonuje bez ograniczeń.
Podnoszenie do 20 kg bez problemu ale unikam dźwigania.
Bieganie bez bólu ale raczej unikam najlepiej to rower.
MR opisał mi w tej samej pracowni iny lekarz dokładnie .
Oto opis:
Zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze w na krawędziach trzonów kręgów L5 iS1 z ogniskami zwyrodnienia
tłuszczowego wzdłuż ich powierzchni,oraz w stawach międzykręgowych na tym poziomie,
zwężające zachyłki kanału i otwory międzykręgowe-zwłaszcza po stronie prawej.
Dehydratacja krążków L4/L5/S1.Wyrównanie lordozy lędźwiowej
Krążek L1L2 bez wypukleń
Krążek L2L3 niewielkie boczne uwypu klenie niewielki ucisk korzeni w prawym otworze międzykręgowym.
Krążek L3L4 niewielkie boczne uwypuklenie niewielki ucisk korzeni nerwowych obustronny.
Krążek L4L5 nieduże uwypuklenie do obwodowej części lewego otworu z uciskiem korzenia L4
Na poziomie L5S1 tylnoprawoboczna przepuklina krążka na ok 6-7mm z niedużym uciskiem worka
oponowego i korzeni w prawym zachyłku kanału.Brak sekwestru w kanału widocznego w badaniu
poprzednim,w porównaniu z bad.poprzednim wypuklina krążka znacznie mniejsza.
kanał kręgowy zwężony do 11mm-względna stenoza.
Jeśli chodzi o opis to to lekarz doszukał się ucisku na innych poziomach ale porównując stary MR
to ja tam uwypukleń nie widzę a obrazy są takie same .
Zmienił się poziom L5S1 gdzie miałem sekwestr a teraz go niema.
Co do przepukliny która wynosi 6-7 mm to wydaje mi się że to pierścień włóknisty.
Czekałem z zabiegiem bo liczyłem że będę mógł skorzystać z endoskopowego zabiegu MaxMore.
Problemem był sekwestr w kanale i jego trudność z usunięciem chociaż twórca tego systemu
Niemiec twierdzi na swojej stronie że można każde wypadnięcie usunąć.
Teraz jednak nie wiem czy ruszać tą wypuklinę
Zobaczę jak przebiegnie rozmowa z lekarzem.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z ze zmniejszenia przepukliny która miała 14 mm.
Jeśli chodzi o obecną sytuacje to gdyby dolegliwości były takie jakie mam teraz do końca
życia to uważam że było by bardzo dobrze. .
.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur, manfred

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 5 miesiąc temu #11550

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
No to trzymamy kciuki żeby tak było! :)

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 2 miesiąc temu #12071

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Witam wszystkich ,jestem po wizycie u lekarza wizyta krótka oglądnięcie rezonansu i pierwsze słowa lekarza do koleżanki też lekarza,
zobacz jak organizm potrafi sobie poradzić z sekwestrem,następnie badanie przedmiotowe tu stwierdził zniesienie prawego odruchu skokowego oraz wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych brak objawów neurologicznych.
Zalecenie brak wskazań do leczenia operacyjnego,wskazanie rehabilitacja,rozlużnianie mięśniowo-powiężniowe, stabilizacje kręgosłupa.
Wizyta trwała 5 minut na pytanie dlaczego dwa lata temu przewidywał zabieg stwierdził że skoro wytrzymałe dwa lata i nie zgłosiłem
się wcześniej a nastąpiła duża regresja w porównaniu do badania poprzedniego to teraz nie widzi potrzeby operacji.
Na tym skończyła się wizyta pacjent wolny od kwoty 260 zł cena niższa niż poprzednio.
Nie mogłem zadać pytań na temat przepukliny torbieli około korzeniowych i dalszej przyszłości ,padło tylko że na L5/S1 nic się
nie stanie prędzej na poziomie L5/L4.
Ogólnie jestem rozczarowany wizytą pacjent powinien otrzymać więcej informacji na temat swojej sytuacji a nie słów że operujemy
tylko tych którzy nie mogą wytrzymać z bólu.
Lekarz powinien wypytać o dolegliwość pacjenta a nie sugerować się tylko obrazem RM oraz swoimi badaniami pacjenta.
Widać lekarze nie mają wiele do zaoferowania swoim pacjentom i prawdom jest że ingerencja w kręgosłup jest obarczona
wielkim ryzykiem nie powodzenia i raczej powinno unikać się ich wykonywania.
Reasumując po dwóch latach jestem w tym samym miejscu, dobrze że dolegliwości są do zaakceptowania jednak oczekiwał bym
jasnej diagnozy ze strony lekarza mojej sytuacji na przyszłość.
Pozostaje zaciągnięcia opinii innego lekarz który rozwieje wątpliwości.

pozdrawiam
.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dyskopatia L5/S1 przed zabiegiem chirurgicznym 3 lata 2 miesiąc temu #12072

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Przy pójściu do innego lekarza najlepiej skupić się na swoich dolegliwościach, a nie wspominać że wcześniej było się u innego lekarza i coś powiedział, bo niestety często jest tak, że lekarze idą na łatwiznę i powtarzają słowa jakie im powiesz że słyszałeś od innych lekarzy. Także lepiej nie mówić że byłeś, a jeśli mimo tego powie mniej więcej to samo co poprzedni lekarz, to będziesz miał większą pewność.

A ogólnie to może nie ma się co aż tak unosić? Skoro jakoś zdrowiejesz, czyli doświadczasz tego czego większość kręgosłupowców nie doświadcza, to chyba masz powód do radości :)
operujemy tylko tych którzy nie mogą wytrzymać z bólu.

No to też jest nie do końca prawda, bo czasem jak ktoś kona z bólu to dochodzą do jakieś cudownej myśli że nie wiadomo w sumie co boli więc operować nie trzeba. To jest dopiero przykrość jak nie możesz wytrzymać z bólu cały czas a lekarz odmawia zoperowania.. :( 3 sekundy do załamania.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.116 s.
Zasilane przez Forum Kunena