Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rfa ablacja prądem Hp

Rfa ablacja prądem Hp 4 lata 11 miesiąc temu #4846

• dysia
  • dysia Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam! Bardzo proszę o pomoc, jestem po zabiegu Rfa ablacja prądem Hp, Zabieg był dwa tygodnie temu, niestety ból kręgosłupa lędźwiowego nie przechodzi a nie czucie nogi prawej powoduje że nie potrafię chodzić. Zabieg był wykonany w Holandii ale nikt po zabiegu nie wytłumaczył jak mam postępować co robić po zabiegu i na co uważać, jedynie poinformowano mnie że do ośmiu tygodni będzie występował dziwny ból i żeby przykładać lodem i wrócić do stałych obowiązków. Ale co robić żeby poprawić swój stan , jeśli nie jestem w stanie podnieść dwóch litrów wody a co dopiero dziecko małe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rfa ablacja prądem Hp 4 lata 11 miesiąc temu #4848

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
- Czy przed zabiegiem były wykonywane iniekcje diagnostyczne, w celu upewnienia się, że RFA będzie robiona na właściwym poziomie ? Czy te iniekcje pomogły ?
- Czy to że ból nie przechodzi oznacza, że ból który już był przed RFA nie przechodzi, czy że pojawiły się jakieś nowe bóle po zabiegu ?
- Czy problemy z nogą występowały przed zabiegiem czy dopiero po ?

Tutaj jest sporo wypowiedzi ludzi po tym rodzaju zabiegu, w języku angielskim:
www.spine-health.com/forum/pain/chronic-...eurotomy-what-expect
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: dysia

Rfa ablacja prądem Hp 4 lata 11 miesiąc temu #4849

• dysia
  • dysia Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
tak, były wykonywane badania i Mri i nie tylko.
po zabiegu dobrze się czułam jedynie dwa dnie potem ból przychodził stopniowo, ale po 10 dniach jest nie do wytrzymania.
Ból jest taki sam jedynie dodatkowo czuje ciepło plus te ukucia.
Problem z nogami i nie utrzymaniem głowy w pozycji pionowej zaczął się od maja a zabieg miałam 1listopada

Rfa ablacja prądem Hp 4 lata 11 miesiąc temu #4850

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Chodzi mi konkretnie o to, czy miałaś wykonane blokady diagnostyczne zanim poszłaś na zabieg (np. kilka dni wcześniej, albo dużo wcześniej), czyli zastrzyki w okolice kręgosłupa, które uśmierzyły na jakiś czas, i potwierdziły że późniejsze wykonanie RFA dokładnie w tych miejscach zniesie ból ?

Cyt: "The nerves to be ablated are identified through injections of local anesthesia (such as lidocaine) prior to the RFA procedure. If the local anesthesia injections provide temporary pain relief, then RFA is performed on the nerve(s) that responded well to the injections." (źródło: en.wikipedia.org/wiki/Radiofrequency_ablation#Pain_management)

Przy samym zabiegu podawane są również środki przeciwbólowe

Cyt: "What will happen during the procedure?
●● The procedure will take 20 to 45 minutes, with you lying on your stomach.
●● You will be given local anesthesia. If needed, sedative medication may be given to reduce discomfort.
" (źródło: my.clevelandclinic.org/Documents/Spine/L...Ablation-1-26-11.pdf)

Przez 2 dni po zabiegu, to same te środki mogły powodować zmniejszenie bólu, a nie RFA.

Kolejny cytat z tego samego źródła:
"When should I call for help?
If you develop a fever, chills, increasing pain, or if you have new symptoms, please call your physician’s
office directly.
"

Tutaj był jeszcze wątek na temat RFA: drkregoslup.pl/forum/edukacja-i-wiedza/a...acja-przezskorna-961
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421.

Rfa ablacja prądem Hp 4 lata 11 miesiąc temu #4851

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 17
Witaj,
mozna wiedziec gdzie mialas wykonywany zabieg?-Ja akurat tu- www.meandermedischcentrum.nl/baarn?steID=1&catID=3372
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: Poprawa linku.

Rfa ablacja prądem Hp 3 tygodni 6 dni temu #15881

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 30
  • Oklaski: 5
Minęło prawie 5 lat od ostatniego wpisu. Może ktoś coś ma do dodania w tym temacie.
Tak czytam forum i wynika,że takie zabiegi mieli osoby zagranicom.
Czytając o metodzie RFA drkregoslup.pl/Leczenie-chirurgiczne/RFA...cja-pradem-HF,35,221 oraz PRFA drkregoslup.pl/Leczenie-chirurgiczne/RFA...a-pradem-HF,35,221,4 wynika, że mają pozytywne efekty. To skoro tak, to dlaczego tak rzadko są stosowane? Czy nie lepiej stosować takie zabiegi niż truć się NLPZ lub innymi przeciwbólowymi?

Można go stosować w odcinkach kręgosłupa oraz stawów K-B.
Pisze możliwa powtarzalność zabiegu.
Czyżby istnieją jakieś zagrożenia lub powikłania?
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 6 dni temu przez Anton.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.107 s.
Zasilane przez Forum Kunena