Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak boli staw krzyżowo-biodrowy

Jak boli staw krzyżowo-biodrowy 2 lata 8 miesiąc temu #12925

• katya36
  • katya36 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich - moje dolegliwości pochodzą prawdopodobnie od problemów ze stawem KB. Ciągle jestem diagnozowana - odbijam się od lekarza do lekarza. Pół roku temu miałam wykonaną blokadę sterydową w okolicach stawu KB, ruchomość i bóle zostały zmniejszone (ale ciągle musiałam uważać na ruchy bo czasami pojawiały się bóle czy uciski/napięcia). Niestety w tym czasie doszły problemy z kolanem po tej samej stronie, ból się nasilał, ale był znośny. Kilka dni temu nastąpiło nagłe pogorszenie - ból w okolicach stawu KB był bardzo silny, promieniujący do lewego biodra, nasilił się też ból kolana. Zrobiłam kolejną blokadę w okolicę stawu KB, ból w jego okolicach się dużo zmniejszył, tak samo w kolanie. Pozostał natomiast ból w okolicach biodra. Czekam na wizytę u neurologa.
W moim przypadku Crp oraz Ob były w normie, a stan zapalny był - potwierdziło to badanie usg.
Izakor - czy zdecydowałaś się na swoją operację? Jeżeli tak, to czy jest jakaś poprawa?
Karola - czy masz już wyniki rezonansu po drugiej operacji? Czy tym razem diam obrósł kością? Jak twoje samopoczucie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak boli staw krzyżowo-biodrowy 2 lata 7 miesiąc temu #12955

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
katya36 - a co to jest "blokada w okolice stawu KB" ? Blokadę stawu krzyżowo-biodrowego robi się do-stawowo, długą igłą do wnętrza torebki stawowej, np. z Depo-Medrolu, po uprzednim znieczuleniu lokalnym np. Lidokainą. "Blokada w okolice stawu" to żadna blokada tylko jakiś zastrzyk przeciwbólowy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Jak boli staw krzyżowo-biodrowy 2 lata 7 miesiąc temu #12961

• katya36
  • katya36 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Użytkownik421 - blokady nie miałam robionej pod kontrolą usg :( Lekarz wykonał zastrzyk (Depo-Medrol z + Lidokaina) w miejsce z którego wg moich sugestii "wydobywał/zaczynał" się ból. Mówił, że to staw KB. Tym razem zastrzyk już tak nie pomógł jak ostatnio. Doszedł silny ból w okolicach kaletki okołokrętarzowej. Również dostałam zastrzyk (Depo-Medrol z + Lidokaina) - niestety bez większych efektów. Już nie wiem co robić :(

Jak boli staw krzyżowo-biodrowy 1 tydzień 3 dni temu #18411

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
@karola czemu tak pokasowałaś wpisy? :(
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena