Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome)

Odp: Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 4 lata 11 miesiąc temu #7781

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
QUIZ dotyczący mięśnia gruszkowatego na Radiopaedia.org:
www.facebook.com/Radiopaedia.org/photos/...5608/?type=1&theater
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 3 lata 1 miesiąc temu #12229

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 56
Rezonansem jakiej części ciała można potwierdzic lub wykluczyć zespół mieśnia gruszkowatego?

Odp: Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 3 lata 1 miesiąc temu #12230

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072

wilku25 napisał: Rezonansem jakiej części ciała można potwierdzic lub wykluczyć zespół mieśnia gruszkowatego?

Przeczytaj link podawany wcześniej:

użytkownik421 napisał: Przypadek zespołu mięśnia gruszkowatego potwierdzonego radiologicznie poprzez MRI:
Link: www.radsource.us/clinic/1005

W punkcie Conclusions jest napisane że MRI miednicy, jakkolwiek zespół mięśnia gruszkowatego jest tematem kontrowersyjnym na tyle, że nie wszyscy wierzą w jego istnienie, i nie wiem czy zawsze coś wychodzi na MRI przy zespole mięśnia gruszkowatego.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: wilku25

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13631

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
Z naszego doświadczenia przykurcz gruszki, powoduje napięcie całego pasma biodrowo-piszczelowego, a co za tym idzie nieprawidłowe działanie aparatu więzadłowo-mięśniowego kończyn dolych i nieprawidłowe ustawienie stóp.

U nas często diagnozowane patologie w obrębie stóp, są spowodowane właśnie zespołem mięśnia gruszkowatego

--
Pozdrawiamy
Centrum Biomechaniki Chodu
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13641

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 48
To może byc jakiś trop dla mnie. Mam przepuklinę l5s1 boli mnie kręgosłup przy siedzeniu. Ale od prawie 2 miesięcy nie moge normalnie chodzić. Tzn mam porażenie nóg. Boli mnie właśnie do kolan wraz z nimi. Czyli uda , pachwina , zewnętrzna cześć kolan. Dodatkowo na stronie prawej gdzie mam przepuklinę ewidentne ciagnie mnie nerw kulszowy. Bez tramalu nie jestem w stanie wstać z łóżka i pójść siku.
Fizjoterapeutka wyklucza kręgosłup bo mam zbyt słaby ból Kregoslupa. I stawia na cos właśnie z miednica. Ortopeda twierdzi ze to zapalenie ścięgien i przeciążenie( ciekawe od czego) jakiś mięśni odowodzenia,rotatorów?
Juz biorę pod uwagę operacje bo muszę na rodzine zarabiać jednak jeżeli okazałoby sie ze to jakis mięsień gruszka to z operacja nie byłaby potrzebna.
Tylko jak to zdiagnozować?
Kiedyś oglądałem film z jakimś doktorem który stwierdził, ze na świecie jest jeden wielki problem z diagnostyka. Tzn ludzie maja przewlekły ból, lekarze robią MRI wychodzi przepuklina i idą na operacje.Poniewaz w dzisiejszych czasach nikt porządnie nie diagnozuje a ludzie musza zarabiać na życie. W dodatku mówił,ze dochodzi do sytuacji takich iż pacjet wpada do niego z bólem Kregoslupa z wynikiem MRI w ręku i prosi o fizykoterapię bo ma problem z kręgosłupem. A ból nie zawsze wywołany jest bezpośrednio zmianami które ewidentne widać na MRI.
Szkoda, ze nie pamietam nazwiska lekarza. Chociaż na koniec powiedział,iż oni zaprzestali diagnostyki gdyż pochłania to duża ilośc czasu i z finansowego punktu widzenia jest to malo opłacalne czy jakoś tak.
To ja mam pytanie do pana/i
Jeżeli na waszych badaniach wyjdzie problem z mięśniem gruszkowatym lub inne patogie. Jesteście w stanie Zajac sie tym problemem całościowo tzn macie poza wkładkami badaniami itd. Dobrze wyuczonych z doświadczeniem fizjoterapeutów. Czy dajecie tylko zalecenia np. Wspomnianym mięśniem bez pomysłu jak to zrobić. Pytam ponieważ fizjoterapetow z którymi miałem do czynienia podzielić można na kilka grup. Nie mający pojęcia o niczym dają standardowe ćwiczenia bez względu jak boli ważne ze boli kręgosłup. Na tych co porobią testy i juz sie pala do nastawiania ala kręgarz. Jednak jak wyciągniesz MRI zapał im ucieka i widać ze pomysłu nie maja. Oraz na tych którzy wiedza wszystko tylko jak mówisz ze cos Cie inaczej boli niż oni myślą maja Cie za "dziwnego pacjeta" Niestety nie spotkałem fizjoterapety który zdiagnozował by mnie swoimi testami i jednocześnie dobrał ćwiczenia które by mi pomogły.
W dodatku mam często bóle wędrujące tzn boli tu potem tam. Mi jest czasem zwyczajnie wstyd opowiedzieć o moich bólach bo mam wrażenie ze biorą mnie za jakiegoś hipochondryka.

Ostatnia edycja: przez Anton.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13642

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam

W naszej placówce mamy biomechaników oraz Fizjoterapeutów, więc jesteśmy w stanie przeprowadzić diagnostykę i od razu włączyć pracę z pacjentem.
Do tego mamy sprzęt do fizyko - prad, laser, krio, fala uderzeniowa itp.

Więc odpowiadając na Twoje pytanie - tak jesteśmy w stanie zdiagnozować i rozpracować.

Zadzwoń do nas i zapisz się na diagnostykę: tel 577-666-326
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnia edycja: przez CBCH.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.136 s.
Zasilane przez Forum Kunena