Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome)

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13773

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 415
A w spoczynku cię biodro boli ?
W nocy np?
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13780

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Jeśli chodzi o mięśnie pośladkowe to ponoć u mnie prawie ich nie ma. Pomimo, iż ważę ponad 90 kg praca siedząca. Z tym pasmem mięśniowym to bym do was podjechał sprawdzić to, ale ja jestem na chorobowym i nie mam możliwości wyjazdu. A tutaj ( ja nie mieszkam w Polsce ) to nie wiedza co to chyba nawet jest. Byłem u kilku fizjoterapeutów i dla nich to zespół bólowy coś jak wspomniał użytkownik w którymś z tematów. Zamiast sprawdzić co dokładnie boli to mówią poprostu kręgosłup, albo noga boli.
Jak człowiek zaczyna podsuwać jakis pomysł to go biorą albo za symulanta albo za debila. Muszę cos wymyśleć.

Biodro bolało mnie głownie jak stałem lub starałem sie chodzić bo chodzeniem tego nazwać nie można. Nogi mi sie uginały z bólu pod samym ciężarem ciała. A jak sie położyłem bol był akceptowalny- to było niezrozumiałe dla mnie. Z bólu budzilem sie w nocy kilka razy po ćwiczeniach. Odkąd wzięłem ten lek biodra wraz z kolanami odpuściły. Ból bioder pojawia sie obecnie jak nie stoję prosto tylko stąpam? Nie stoję równomiernie na obu nogach? Nie wiem jak to opisać. No jak człowiek długo stał w kościele to jakby ciężar ciała przesuwał raz na jedna raz na druga nogę. Na zmniejszenie bólu kolan i bioder miało duży wplyw pewnie zaprzestanie jakichkolwiek ćwiczeń włącznie z chodzeniem do minimum. Ale ścięgna? Pachwiny nadal mnie bolą w czasie chodzenia bol wzrasta i muszę usiąść / poleżeć.
Jutro mam mieć rezonans kręgosłupa LS i Rtg stawów KB. napisze cos więcej. Ale cudów sie nie spodziewam.

A czy jest to normalne, ze bylem w stanie teraz nie mam ochoty nawet sprawdzać.Pochylic sie w przód na prostych nogach i sięgać palcami do łydek , nie mam problemów z testem Laseqea. A podczas siedzenia po godzinie siedzenia bol wymusza wstanie. Boli głownie prawa strona miedzy L5S1( mam tam przepuklinę na opisie 14mm a neurochirurg , stwierdził ze tyle to ona nie ma i operacji nie zaleca, dysk ciemny prawie czarny) a stawem K-B. Wstawałem pochodziłem bol malał. Czasem nie szło w ogóle siedzieć bo tak bolało. Dlatego lekarze którzy mnie tu kiedys oglądali stwierdzili, ze skoro jestem w stanie sie schylic i mieć negatywny test to mój lędźwiowy jest ok.

Ostatnia edycja: przez Anton.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13782

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Ja juz po wizycie u ...lekarza sportowego. Jak ja tęsknie za Polska służba zdrowia. Nie narzekajcie na nia.
A wiec od początku. MRI , zdjęcie przodem, bokiem miednicy i bezpośrednio do lekarza sportowego . Według mnie nikt tego MRI nie oglądał przed nim bo nawet nie miał kiedy bo ja wyszłem z tuby, rtg i do lekarza. Otworzył MRI w pozycji bocznej i mi pokazuje tu ma pan zdegenerowany dysk. Ja, ze wiem. No to boli pana od przepukliny. Nawet nie otworzył zdjeć w przekrojach gdzie widać uciski na nerwy bo sie zyczajnie na tym nie znał. Diagnoza zapalenie ścięgien bo bolą mnie okolice pachfin. A kolana bolą mnie od zdegenerowanego dysku.Jakiego ?odpowiedzial tego pokazując na czarny dysk. Ja na to to L5S1 on no no tak. Na moje pytanie a dlaczego bolą mnie obie strony jak ucisk mam na prawa stronę odpowiedział. Nie wiem.
Zapytałem a może to mięsień gruszkowaty? Czy zna go pan? Odpowiedział ze jasne ze go zna. Ale to nie on ponieważ musiałbym mieć mocne bule z tylu uda inaczej on nie boli.
Wysłał mnie do fizjoterapeuty. Na ta wizytę czekałem 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim. Kontrola za prawie 2 miesiące.
Chyba jednak na sile bede musiał jechać do polski na diagnozę bo z tego nic nie będzie. W sumie to wychodzi,ze z każda dolegliwością jeżdzę do polski na diagnozę.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13783

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Ja tam nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Bielsku czekałem miesiąc od urazu na dostanie się do szpitala, gdzie zrobili MRI i powiedzieli że "każdy ma coś z kręgosłupem, operacje nie pomagają, a zła informacja jest taka że będzie pan żył" (c) Ordynator Neurologii. Miesiąc w pracy, nie na L4. Potem czekałem wiele miesięcy na "pilną" operację, też nie na L4 - kładłem w biurze styropian na podłodze i na nim leżałem, bo na klękosiadzie po 30 minutach kolana bolały. Od urazu do operacji w sumie 12 miesięcy bez możliwości stawania na lewej nodze, ze ciągłą rwą kulszową, na ketonalu i nasennych, z tego na L4 tyle co w szpitalu na diagnostyce.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13784

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
No właśnie z tym kręgosłupem to czasem bywa mało poważnie z strony medycznej. Jak ja słyszę każdego boli kręgosłup to mnie trafia. To, ze kogoś czasem pobolewa to nie znaczy ze tak pobolewa wszystkich. Kiedys mowię do gościa,ze nie jestem w stanie zrobić,a on mi odpowiada go tez kręgosłup boli. Mówi to człowiek ktory od 2 godzin siedzi przy biurku nie oparty o oparcie w pozycji" C". Pamietam jak pomyślałem sobie, ze jakby go plecy bolały a nie pobolewały to w takiej pozycji 10 minut by nie wytrzymał.

Ostatnia edycja: przez Anton.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13785

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Tak, jak ma się coś poważnego uszkodzonego w kręgosłupie to 70% osób którym się o tym powie nagle też zaczyna "boleć kręgosłup". Teraz jak mi ktoś mówi że go bardzo boli kręgosłup to się pytam po co się tak męczy i dlaczego nie idzie na operację - jakoś ich entuzjazm spada a po chwili zapominają że ich "bolał kręgosłup".
Jakbym był lekarzem to bym np. pytał czy pacjent nie chciałby się wybrać w przyszłym tygodniu na 10 dniowy pobyt na Krecie, all inclusive, za darmo, na koszt nfz. Jakby powiedział że ma w d..ie darmowe wyjazdy nawet do Beverly Hills, i że z takim bólem to i tak wszystkie wyjazdy są męczące, to bym go zaczął traktować poważnie. Ci co ich coś czasem boli, a na wakacje jeżdżą, do wody skaczą, na skuterach wodnych pływają, na nartach jeżdżą, to jeszcze nawet 1/100 bólu kręgosłupa nie poznali.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.062 s.
Zasilane przez Forum Kunena