Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome)

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 5 miesiąc temu #13689

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 56
Z tego co usłyszałem i na podstawie wlasnych doświadczeń, wydaje mi sie , że wszystkiego rodzaju skrzywienia, zrotowania itd można korygować w okresie dorastania, później to już można tylko łagodzić skutki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 4 miesiąc temu #13762

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 48
Mam pytanie do Użytkownika. Jak rozpoczełeś ćwiczyć mięsień gruszkowaty miałeś pogorszenie stanu tzn. zwiększenie dolegliwości? Czy ból stopniowo ustępował z czasem.

Pytam ponieważ jak robię ćwiczenia rozciągające i na gruszkowaty, ból się wzmaga do kwadratu. Jak nie ćwiczę ból się uspokaja ale boli na tyle, że kuleję. Ból piekący po wew. części ud, ścięgna i z tyłu pod pośladkami w dół- jakby nerw kulszowy. Próbowałem rozwałkowywać wałkiem okolice stawów K-B i tylne częsci uda pod pośladkiem, ale kończy się to okropnym bólem piekącym i zaprzestałem tego.
Kolana przestały mnie boleć odkąd przestałem ćwiczyć i zaczołem brać zamiast tramalu lek na bóle rematoidalne ( mam chorobę jelit która często powoduje bóle stawów) ale pachwiny i uda nadal nie pozwalają mi wrócić do pracy :(

Ostatnia edycja: przez Anton.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 4 miesiąc temu #13763

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Widziałem pytanie w drugim wątku tylko próbowałem sobie przypomnieć jak to było i nie bardzo potrafiłem, w końcu przypomniałem sobie że chyba pisałem na Forum jak zacząłem ćwiczyć: forum.drkregoslup.pl/forum/rehabilitacja...%9Bnia-gruszkowatego
Tutaj też był wątek gdzie o tym pisałem: forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...a-gruszkowatego#9030
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: Anton

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 4 miesiąc temu #13767

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 413
Anton a jak u ciebie z biodrem ?
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 4 miesiąc temu #13771

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 48
Witam. No powiem Ci, ze mnie pobolewają. Bardziej prawa strona tam gdzie przepuklina. Mam tez strzelające biodra ponoć to ścięgno prześlizguje sie po kości. I dlatego mi strzela tak stwierdził fizjoterapeuta kiedys i ponoć to normalne jest. Kilka lat temu biodra mnie mocno bolały do tego stopnia, ze zrobiłem rezonans i wyszło, ze sa zdrowe. Mocny bol po kilku miesiącach zniknął i zapomniałem o nich. Teraz to bol bioder pojawił sie razem z ścięgnami i kolanami. Ale ustąpił wraz z bólem kolan po rozpoczęciu brania leku o nazwie Arcoxia. Co ciekawe ten lek na bol kolan i bioder działa na mnie lepiej przeciwbólowo niż 3x2tabletki Tramalu. Ale narazie czekam na reakcje jelit bo ja mam zakaz brania NLPZ. Bol ścięgien?pachwin ? Tylna cześć ud nadal jest i lek na to średnio chce działać.
Tak właśnie teraz po Twoim pytaniu o biodra zastanawiam sie czy aby kolana i biodra nie bolą mnie od jelita bo to sa stawy. A ścięgna pachwiny od kręgosłupa lub mięśnia gruszkowatego. Hm...

Zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) 2 lata 4 miesiąc temu #13772

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
Anton

Pierwsze co to u Ciebie bym sprawdził napięcie gruszek, ale też pośladkowy średni jeśli bolą biodra.

Z tego co piszesz to u Ciebie są typowe objawy pasma biodrowo-piszczelowego.
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.115 s.
Zasilane przez Forum Kunena