Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Naczyniak w trzonie kręgu L5

Naczyniak w trzonie kręgu L5 7 lata 6 miesiąc temu #318

• tetisheri
  • tetisheri Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam,
Mam 31 lat, jestem kobietą, nie leczę się na żadne choroby przewlekłe. Pracuję w biurze i często prowadzę samochód. Od 5 tygodni mam niezdiagnozowany stan podgorączkowy (37,1-37,4, piekące oczy i ogólne osłabienie, czasem mdłości) oraz silne bóle karku i pleców o różnym charakterze (ramiona i kark - ból piekący, palący, silne napięcie mięśni; plecy - jakby mnie ktoś pobił, kręgosłup w okolicy lędźwiowej tak boli, że nie mogę go dotknąć; ruchliwość nie zaburzona). Temperatura spada tylko w nocy. Poza tym mam dreszcze i zaburzenia odczuwania temperatury - w dzień jest mi bardzo zimno, w nocy silnie się pocę. Obserwuję również niewielkie problemy z pamięcią. Poszukując przyczyny moich dolegliwości zaliczyłam już oddział kardiologii (podejrzenie zapalenia mieśnia sercowego - wykluczone), poradnię chorób zakaźnych (wykluczone), poradnię laryngologiczną (wymaz z gardła ujemny). Poszłam prywatnie do neurochirurga, który skierował mnie na MRI kręgosłupa szyjnego. Wynik: Badanie wykonano w sekwencjach FSE T1, FSE T2 i STIR, w projekcjach poprzecznych i strzałkowych, w warstwach o grubości 4mm. W trzonie kręgu L5 ognisko o sygnale typowym dla naczyniaka, o wymiarach 16x10mm. Poza tym sygnał kręgów, tarcz międzykręgowych, końcowego odcinka rdzenia kręgowego, korzeni nerwowych i nici ogona końskiego prawidłowy. Stożek końcowy na poziomie L2. Szerokość kanału kręgowego w normie, przekroje strzałkowe jego kostnych ograniczeń od 16 do 17mm. Proszę o wskazówki czy to coś poważnego i czy może być to przyczyną podwyższonej temperatury ciała. Będę wdzięczna za informacje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Naczyniak w trzonie kręgu L5 7 lata 6 miesiąc temu #323

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Otrzymane podziękowania: 176
  • Oklaski: 80
Całkowicie przypadkowe znalezisko. Co do gorączki o nieznanej przyczynie czyli FUO dobry artykuł w wiki: pl.wikipedia.org/wiki/Gor%C4%85czka_o_nieznanej_przyczynie
Dr n. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
The following user(s) said Thank You: tetisheri

Odp: Naczyniak w trzonie kręgu L5 7 lata 6 miesiąc temu #352

• tetisheri
  • tetisheri Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Dziękuję za odpowiedź.
Okazało się, że przez pomyłkę zrobiono mi rezonans kręgosłupa lędźwiowego zamiast szyjnego. Dziś odebrałam właściwy wynik:
"Zniesienie fizjologicznje lordozy. Kanał kręgowy wolny, bez przewężeń. Sygnał i wysokość trzonów kręgów prawidłowe. Sygnał i wysokość tarcz międzykręgowych w normie. Szerokość kanału kręgowego w normie. Sygnał szyjnego odcinka rdzenia kręgowego w normie".
Stan podgorączkowy trwa niezmiennie od 7 tygodni. Kark i plecy nadal bolą. Do tego okresowo męczą mnie bóle głowy i mdłości. Czy to może być spowodowane tym zniesieniem lordozy i w jaki sposób można to leczyć?

Odp: Naczyniak w trzonie kręgu L5 7 lata 6 miesiąc temu #356

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Otrzymane podziękowania: 176
  • Oklaski: 80
Zniesienie lordozy to najczęściej reakcja organizmu na ból, czyli nie przyczyna a jego skutek. Wiele zdrowych osób nie ma dostatecznej lordozy, całkowicie bez dolegliwości. Należy zostawić temat lordozy w spokoju i dalej szukać przyczyn gorączki.
Dr n. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena