Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból promieniujący do nogi

Ból promieniujący do nogi 7 lata 6 miesiąc temu #196

• alenaa
  • alenaa Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Mam 35 lat. Po ciąży i urodzeniu dziecka (3 lata temu) zaczęły się bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Już od dłuższego czasu bóle są coraz silniejsze. Mam wrażenie, że nie jest to ból samego kręgosłupa, lecz miejsca trochę z boku, obok kręgosłupa. Ból promieniuje do nogi. Czasami jest tak silny, że nie mogę wstać z fotela. Nie mogę silniej nacisnąć na nogę. Wręcz utrudnia chodzenie. Po jakimś czasie ból jest już zdecydowanie mniejszy i mogę normalnie funkcjonować. A potem znowu wraca. Zwykle tak się dzieję, gdy popracuje bardziej intensywnie fizycznie. Poza tym, po skłonie lub pozycji "w kucki" mam wrazenie, ze nie mogę się wyprostować. Trwa to pewien czas, aż przyjmę postawę pionową. Przepraszam za może niezbyt dobry opis dolegliwości. Czy powinnam sie martwić? Czy basen lub gimnastyka pomoże, czy też powinnam zasiegnąć porady lekarza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ból promieniujący 7 lata 6 miesiąc temu #197

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Otrzymane podziękowania: 174
  • Oklaski: 80
Ból promieniujący poniżej kolana trwający ponad 30 dni jest wskazaniem do diagnostyki obrazowej, w tym wypadku badania rezonansu magnetycznego. Pomimo to, nieleczony ból najczęściej ustępuje samoistnie bądź szybciej po leczeniu zachowawczym (fizjoterapia / rehabilitacja). http://drkregoslup.pl/bdok-tools/bdok-poradnik
Dr n. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.102 s.
Zasilane przez Forum Kunena