Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból większy przy leżeniu

Odp: Ból większy przy leżeniu 7 lata 11 miesiąc temu #1299

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
no to fajnie. może mi też by przestało przy leżeniu boleć.
póki co się muszę doleczyć ogólnie bo się posypałem, potem poszukać gdzieś rehabilitacji stacjonarnej na szyję, sprawdzić czy mnie po 4 dniach nie wypiszą mówiąc że to nie jest do rehabilitacji i że nie wiedzą co to za wynalazek, albo że to od lędźwiowego, a potem może lędźwiowy.

EDIT: ale jestem szczęśliwy :) :) po tyłu płatnych rezonansach, płatnym TK, płatnym EMG, płatnej rehabilitacji, płatnym wymazie z gardła, i na szczęście cudem bezpłatnych operacjach, udało mi się wreszcie dostać skierowanie od lekarza na podstawowe badania ogólne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ból większy przy leżeniu 7 lata 11 miesiąc temu #1300

• stentor
  • stentor Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 3

użytkownik napisał: no to fajnie. może mi też by przestało przy leżeniu boleć.
póki co się muszę doleczyć ogólnie bo się posypałem

ej co tam u Ciebie aż taki spadek formy?
kilknaście tyg. temu Twoje posty były bardziej entuzjastyczne (wspinaczki górskie tec.) a teraz boli przy leżniu? :(

zdrowia życzę!

Odp: Ból większy przy leżeniu 7 lata 11 miesiąc temu #1301

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
dzięki. ortopedycznie nie najgorzej, poza tymi bólami chyba do poprawki, ale ogólnie od początku roku spadkowa tendencja zdrowotna. m.in. pojawiły się prawdopodobnie bardzo niefajne efekty kilkuletniego zażywania przeciwbólowych, no i nie założę się że się czymś nie zaraziłem jak byłem osłabiony i tego nie doleczyłem. jakby to był tylko problem z kręgosłupem, to powinienem być w o wiele lepszej kondycji. a jest na tyle kiepsko że się nie pchałem w tym roku na operację mimo że miałem taki plan, bo cały czas miałem problemy ze zdrowiem, i by mnie to rozłożyło całkiem.

EDIT: na stronach anglojęzycznych są wymieniane 2 powody zwiększania się bólu przy leżeniu:
- stenoza
- ZZSK

massagerwaw - a Ty jak trafiłeś tak od razu z tym podniesieniem nóg?

nie wiem czy dobrze trafię, ale wygląda na to że lekkie uniesienie miednicy powoduje zmniejszenie lordozy, zwiększenie światła kanału, i przez to zmniejszenie bólu, co by mi mniej więcej pasowało do całości :)

EDIT2: massagerwaw - DZIĘKI :) :) :) :) :) odespałem trochę, już miałem oczy na zapałkach. Dodałem Ci 6 plusów, po 2 za każdą przespaną bez większego (niż się da wytrzymać leżąc) bólu noc :)

EDIT3: jeszcze jeden wniosek z tego leżenia - nie boli mnie z L2/L3 tylko z L5/S1 albo L4/L5. no i nie chce mi się teraz wstawać jak na leżąco z podkładką mniej boli. łydki nie mrowią i nie bolą przy leżeniu tak jak przy staniu i mnie w nogę nie kłuje..

EDIT4: massagewarsaw - jeszcze raz dzięki. Przy dodatkowych bólach żołądka w ostatnim czasie, i niemożliwości przez to zażycia przeciwbólowych, to ułożenie mi uratowało jakiekolwiek spanie już kilka kolejnych razy :)

EDIT5: chyba od tego leżenia z podniesionymi nogami to trochę wlazło z powrotem albo się przygoiło, bo już się mogę na bok nawet obrócić na parę godzin. mam chyba dysk-metalową szufladkę. wysuwa się i chowa.

EDIT6: żołądek trochę się zregenerował, więc wróciłem na Ketonal. Na Zaldiarze nie da rady z tym kłuciem..

Odp: Ból większy przy leżeniu 3 tygodni 15 godzin temu #18731

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Gwoli historycznej ścisłości - po ustabilizowaniu u mnie segmentu L2/L3 śrubkami i prętami, tego który tak dawał popalić przy spaniu, te bóle całkowicie zniknęły i od kilku lat ich nie mam. Trzeba wycierpieć swoje po stabilizacji, ale jeśli jest dobrze zrobiona to się opłaca.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena