Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 1 miesiąc temu #13999

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 44
  • Oklaski: 12
No, ale czasem w dyskopatii, przy lekkiej wypuklinie nie ma żadnych objawów neurologicznych, czyli ucisku na nerw, więc co tu ma do robienia neurolog (tu też można się naciąć, bo się usłyszy, że zajmuje się tylko mózgiem?)? A w wyniku zwężenia przestrzeni międzykręgowego obrywają stawy kręgosłupa, powstają zmiany zwyrodnieniowe, wady postawy, obrywają potem biodra, kolana, ale problemem jest kręgosłup. Taki ból stawów kręgosłupa też potrafi nieźle boleć i powinno to być pod okiem lekarza. No i kto zajmuje się tymi wszystkimi skoliozami, lordozami? Neurolog? Neurochirurg? - chyba właśnie ortopeda traumatolog narządu ruchu?

melodia - chirurg jest rozróżniony na ogólnego i jacy tam jeszcze są, no ale z tymi ortopedami jest jak piszę, albo o czymś nie wiem. I to mnie boli. ;)
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 1 miesiąc temu #14000

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Dobre spostrzeżenie jeśli są inne dolegliwości ortopedyczne to oczywiście ortopeda ale tu trafiamy na problem ,wszystkie choroby stawowe możemy tylko spowolnić.
Niema cudownych metod leczenia stawów degradacje możemy tylko spowolnić.
Leczenie większości przypadków o ile nie zatrzymamy procesu degradacji to wymiana stawów.
To samo dotyczy leczenia kręgosłupów co nam oferują lekarze usunięcie dysku a ostateczności stabilizacje, nie mówimy o sztucznych dyskach bo niewiele zabiegów w
Polsce się wykonuje zresztą opinia znanego neurochirurga z tego forum że nie ma żadnych rekomendacji towarzystw neurochirurgicznych do stosowania
tego typu implantów.
Sam w prywatnym szpitalu ma tylko trzy typy zabiegów.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 1 miesiąc temu #14001

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Bałykan napisał:
Masz rację, pewnie zbyt generalizowałem (choć takie mówienie, że ortopedzi nie zajmują się kręgosłupami jest chyba niezbyt ok), tylko takie informacje o lekarzu powinny być do sprawdzenia, a nie zawsze jest to możliwe i wtedy słyszysz od ortopedy to, co ja i InAGaddaDaVida. I jest tak nierzadko po dłuższym czekaniu na wizytę. No bo nie ma chyba dostępu do jakiegoś rejestru? Pozostaje pacjentowi pytanie o specjalistę tu i tam, na forach i wśród znajomych?.

Przydatna może być strona ptchk.pl/czlonkowie - jeśli ktoś jest na tej liście to jest szansa że albo coś z kręgosłupami ma wspólnego albo jest w tym temacie dobrze obeznany. Aczkolwiek jest kilku dobrych lekarzy których znam a na tej liście nie ma.

Druga rzecz to "znanylekarz" - tylko najlepiej czytać opinie w których jest konkretnie napisane jakie rodzaje zabiegów dany lekarz wykonał a nie ogólne achy i ochy, w dodatku trzeba pamiętać że komentarze negatywne są tam nagminnie usuwane - niestety nawet fatalny lekarz może mieć tam same pozytywne opinie.

Tutaj też coś wspominałem na początku moich doświadczeń: forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...82-specjalizacji#370

Tutaj przykładowa dyskusja lekarzy na temat czy lepiej zostać ortopedą czy neurochirurgiem jeśli chce się operować kręgosłupy (ortho = ortopeda, NS = neurochirurg) - forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...a-okiem-lekarzy#1136
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Bałykan

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 1 miesiąc temu #14002

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
gucio1960 napisał:
Raczej ortopedzi nie zajmują się leczeniem kręgosłupów,ale jako specjaliści mogą wpisać skierowanie na RM ,czego nie mogą robić lekarze pierwszego kontaktu.

Hm dziwne, ja miałem kilka operacji kręgosłupa a żadnej z nich nie robił neurochirurg. Natomiast ordynator neurochirurgii lokalnego szpitala wojewódzkiego nie chciał się nawet podjąć obejrzenia wyników i zbadania pomiędzy operacjami. Z tego co słyszałem to robi tylko discektomie, i to z miernymi albo wręcz fatalnymi skutkami dla pacjentów. Więc raczej nie generalizowałbym czy któraś z tych dwóch specjalizacji ma większe prawo do operowania kręgosłupów. Moim zdaniem bliżej do tego ortopedii bo zoperować kręgosłup a nie ogarniać jak jego mechanika wpływa na całość postury i funkcjonowania człowieka to też może być katastrofa. No i nie sądzę żeby neurochirurga interesowało że od dysku boli kogoś kolano, bo zrobiła się asymetria i ma przeciążone..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 1 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: Bałykan

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 1 miesiąc temu #14004

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 410
  • Oklaski: 36
Ja jestem cały czas pod opieka ortopedy , in mnie kontrolliert wyslal do. Rheumatologa, neurochirurga, endokrynologa oraz neurourologa.
Sam operował kręgosłup.
Jak mnie kolano bolało to do specjalisty kolana ,
Jak biodra to do specjalisty od bioder.
I cała poczta np opis operacji kolslana jest wysłana do mojego lekarza domowego oraz ortopedy głównego czyli od kręgosłupa .

A tak w ogole mam mazenie by do żadnego nie łazić hihihi
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 1 miesiąc temu #14005

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
W moim województwie operacjami na kręgosłupie zajmuje się albo szpital Uniwersytecki Opole lub szpital w Korfantowie ortopedyczny.
Sam trafiłem do szpitala prywatnego na śląsku Sport Klinika i tam wizyta u lekarza neurologa ze specjalnością choroby kręgosłupa chociaż szpital jest szpitalem
ortopedycznym.
Teraz mamy dwa prywatne szpitale Vital Medic prowadzony przez lekarzy z Opola oraz Kort klinika w Korfantowie prowadzona przez lekarzy z Korfantowa.
Na Śląsku jest wiele szpitali prywatnych i tam operują raczej specjaliści neurolodzy ściśle wyspecjalizowani w leczeniu kręgosłupów lub operacjach na mózgu.
Decyzje do którego lekarza trafimy NFZ zależy od lekarza pierwszego kontaktu i jego wiedzy niestety moja opinia na temat tych lekarzy nie jest dobra,
większości w przychodniach pracują albo emeryci albo z łapanki niewiele interesuje ich pacjent a po skierowanie do specjalisty muszą mieć zgodę kierownika przychodni.
Nastały czasy ścisłych specjalizacji i raczej Ja osobiście podał bym się operacji tylko neurochirurgowi a nie ortopedzie,który zajmuje się na co dzień wszystkimi narządami
ruchu.
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena