Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 1 rok 10 miesiąc temu #13989

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1044
  • Oklaski: 37
To czy dany ortopeda czy neurochirurg zna się na kręgosłupach zależy od tego gdzie robił specjalizację tzn.czy w miejscu gdzie operują kręgosłupy czy nie. Można zrobić tytuł tam gdzie w ogóle kręgosłupów nie robią albo robią raz na tydzień, a można tam gdzie robią 4 czy 10 dziennie, i to nie proste discektomie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 1 rok 10 miesiąc temu #13991

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 44
  • Oklaski: 12
Masz rację, pewnie zbyt generalizowałem (choć takie mówienie, że ortopedzi nie zajmują się kręgosłupami jest chyba niezbyt ok), tylko takie informacje o lekarzu powinny być do sprawdzenia, a nie zawsze jest to możliwe i wtedy słyszysz od ortopedy to, co ja i InAGaddaDaVida. I jest tak nierzadko po dłuższym czekaniu na wizytę. No bo nie ma chyba dostępu do jakiegoś rejestru? Pozostaje pacjentowi pytanie o specjalistę tu i tam, na forach i wśród znajomych?

Dla mnie to wszystko nie tak, to jak iść do dermatologa z problemem z paznokciami, a on mówi, że niestety się nie zna, bo zajmuje się tylko znamionami. To niech wyszczególnią: dermatolog-paznokciolog i dermatolog-znamionolog i konsekwentnie ortopeda-kończynolog, ortopeda-kręgosłupolog, ortopeda-całościolog etc.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 1 rok 10 miesiąc temu #13992

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 408
  • Oklaski: 36
Ortopeda ma specjalizacje
Ręce , barki , kolana
Neurochirurdzy tez .. jeden od kręgosłupa inny od grzebania w głowie
Chirurg plastyczny rownież... jeden robi cycki ładne inny nosy ..
A Kozacy rekonstrukcje twarz itd hihihi
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 1 rok 10 miesiąc temu #13994

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 44
  • Oklaski: 12
Wszystko jasne, tylko jak piszę, nie zawsze da się to do końca ustalić. Przed chwilą sprawdziłem w Centralnym Rejestrze Lekarzy RP (znalazłem, że jest dostępny dla pacjentów) tego mojego ortopedę, co to nie leczy kręgosłupa i w specjalizacji ma "Ortopedia i traumatologia narządu ruchu". Czyli mam prawo myśleć, że zna się na kręgosłupie, prawda? Niech pacjent ma też swobodny dostęp do takich informacji jak zakres kompetencji lekarza, a tak nie jest.

Dodam, że ludzie się tak nacinają, a to szczególnie bolesny zawód w kontekście meritum tego wątku, czyli styczności z NFZ, a dokładniej czasu oczekiwania na wizytę, a wiadomo, że do ortopedy czeka się najdłużej.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc temu przez Bałykan.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 1 rok 10 miesiąc temu #13996

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 408
  • Oklaski: 36
Powinien mieć.
Powinna być wymienionaspecjalizacja.

Tak na zachodzie jest w szpitalach wymienione

Ale ogólnie tez ...
ogólny chirurg czy ogólny dermatolog
Ale do takiego ogólnego chirurga bym poszła założyć klamrę jak bym sie nożem ucięła lekko
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 1 rok 10 miesiąc temu #13998

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 78
  • Oklaski: 19
Jeśli chodzi NFZ to powinny obwiązywać procedury w leczeniu kręgosłupa.
Niestety ich niema .Leczenie powinien rozpocząć lekarz pierwszego kontaktu od prostego i taniego badania RTG czynnościowego.
W zależności od wyniku w przypadku obniżenia wysokości dysku skierować pacjenta do specjalisty .
Pytanie czy to ma być ortopeda chyba lepiej neurolog chyba lepiej ten drugi bo najczęściej mamy do czynienia z bólem powodowanym przez ucisk na nerwy.
Obydwoje nie wróżą tylko powinni wysłać pacjenta na RM.
W zależności od wyniku ortopeda albo skieruje na rechabilitacje w trudniejszych przypadkach do neurologa lub neurochirurga.
Raczej ortopedzi nie zajmują się leczeniem kręgosłupów,ale jako specjaliści mogą wpisać skierowanie na RM ,czego nie mogą robić lekarze pierwszego kontaktu.
Moim zdaniem najlepiej trafić do neurologa który ma lepsze rozeznanie i może wpisać skierowanie do neurochirurga.
W pracy mam kolegę 35 lat 7 lat wcześniej rwa kulszowa a teraz najpierw trafił do pani neurolog która zleciła RM a po miesiącu dała skierowanie do szpitala
na neurologie mamy taki odział w mieście .
W szpitalu decyzja zabieg operacyjny szukają szpital który wykona zabieg.
Odbyło się szybko bo skorzystał z dostępu do specjalistów nasz zakład daje taką możliwość sam wybierasz specjalistę zakład za to płaci.
My śle że tak to powinno się odbywać ale nie każdy ma takie możliwości.
W przeciwnym wypadku jest wieloletnie tułanie po lekarzach.
Lub trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i leczenie prywatne ale to inna bajka.
Czas generowania strony: 0.113 s.
Zasilane przez Forum Kunena