Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 9 miesiąc temu #12798

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Może rozpocznę temat . W roku 2014 zaczęły mię boleć plecy po prawej stronie ,zgłosiłem się do lekarza który zlecił prześwietlenie oraz przepisał zastrzyki B12.
Niestety po tygodniu podczas podnoszenia doświadczyłem postrzału wtedy nie wiedziałem że pękł pierścień włóknisty na poziomie L5/s1.
Wieczorem tak pogięło mnie z bólu że leżałem na ziemi i nie mogłem się ruszyć.
Żona próbowała wezwać karetkę ale lekarz pogotowia odmówił przyjazdu zalecił podanie paracetamolu,nad ranem zadzwoniła do lekarza pierwszego kontaktu i po
wielu prośbach przyjechała siostra poinformowała żonę że będę musiał zapłacić za przyjazd ale gdy mnie zobaczyła zmieniła zdanie podała zastrzyk z ketanolu
i kazała się zgłosić do lekarza kiedy będę się mógł ruszyć.
Teraz wiem że każdy pacjent zapisany do lekarza pierwszego kontaktu ma przypisaną siostra która w takich przypadku ma obowiązkach odwiedzić pacjenta w domu.
Nadmienię że siostra otrzymuje NFZ 2,76 zł miesięcznie za każdego pacjenta kwotę pozostawię bez komentarza.
Lekarz zlecił rehabilitacje 10 zabiegów na podstawie prześwietlenia gdzie stwierdzono dyskopatie na L5/S1,i powiedział że przejdzie i że może mi dać L4.
Poprosiłem o skierowanie do specjalisty i dostałem odmowę,teraz wiem dlaczego lekarz co miesiąc otrzymuje za pacjenta NFZ 14,80 zł.
W przychodni zrobiłem wywiad jak długo trzeba czekać na wizytę u ortopedy NFZ i tu odwiedzałem się że to około 8 miesięcy gdybym miał skierowanie.
Następne pytanie o wizytę prywatnie i tu też niemiłe zaskoczenie czas 3 miesiące cena 200zł.
Wiedząc z internetu jakie badanie trzeba wykonać i że nierealne jest czekanie na lekarza NFZ dzwonie do Helimedu pytam RM kręgosłupa na NFZ otrzymuje odpowieć
że czas oczekiwania 8 miesięcy,pytam a prywatnie i tu kolejne zaskoczenie najszybciej za miesiąc w moim mieście lub szybciej za 3 tygodnie w Katowicach.
Pytam o cenę 570zł.
Jak widać można sobie policzyć że aby NFZ dotrzeć i zapisać się do neurologa a najlepiej przychodni przyszpitalnej to około 20 miesięcy,a to dopiero początek drogi do kolejki
w szpitalu do zabiegu.
Ja rozwiązałem to w ten sposób znalazłem ośrodek w którym prywatnie zrobiłem RM czas od telefonu na drugi dzień cena 350zł.
Na trzeci dzień odebrałem winnik RM i na drugi dzień umówiłem się na wizytę w prywatnym szpitalu na Śląsku u neurochirurga nadmienię że szpital ma kontrakt NFZ oraz
w Opolu u znanego neurochirurga wieczorem.
Jak widać zabrało mi to 4 dni i na 5 dzień byłem po dwóch konsultacjach.
Konsultacja w prywatnym szpitalu badanie kliniczne chód utykający na kończynę dolną prawą,na palcach niewydolny z powodu osłabienia zginaczy stopy prawej +3wg Lovetta.
Ruchomość w poprawnym zakresie bez bólu.Bolesności uciskowej nie stwierdza się.
Objaw Laseque a ujemny.Testy na stawy Krzyżowo-biodrowe ujemne.Napinanie nerwu udowego niebolesne.Zniesienie prawego odruchu skokowego.
Masywna przepuklina jądra miażdżystego L5/S1 centralno-prawoboczna z sekwestrem śródkanałowym.
Wskazanie:
Względne wskazanie do leczenia operacyjnego-próba endoskopowego usunięcia przepukliny lub mikrodiscektomia. Wpisany na listę oczekujących NFZ.
Wizyta Październik 2014 termin Lipiec 2016.
Jak widać od wizyty do zabiegu NFZ to 21 miesięcy.Nie było propozycji zabiegu komercyjnego lekarz przewidywał że sekwestr się wchłonie kazał czekać.
Wizyta druga Opole tutaj oglądniecie RM bez badań i skierowanie do szpitala NFZ.
Wizyta na drugi dzień informacja w sekretariacie że zostanę wezwany na konsultacje wpisała termin zabiegu czerwiec 2015.
Niestety nie było zaproszenia a w czerwcu dowiedziałem się że jest wielomiesięczny poślizg.
Po 21 miesiącach zgłosiłem z świeżym RM do prywatnego szpitala na konsultacje przed zabiegiem tu dotrzymano terminu.
Zapłaciłem za konsultacje i dowiedziałem się że sekwestr się wchłonął i jest brak wskazań do leczenia zabiegowego.
Cena konsultacji 2014 280zł a 2016 260zł.
Ponieważ NFZ założyłem ZIP Zintegrowany informator pacjenta tam jako pacjent mogłem zaleś wszystkie informacje na temat leczenia dowiedziałem się że jestem
zapisany w kolejce dalej w Opolu zdecydowałem się zadzwonić i tam w sekretariacie dowiedziałem się że jestem w kolejce i że muszę zgłosić się na kwalifikacje.
Pani na pytanie czy mogę się zapisać potwierdziła i podała termin grudzień 2016.
Odbyłem kwalifikacje po oglądnięciu RM ten sam lekarz stwierdził że źle to nie wygląda i wpisał że zabieg później.
Sprawdzając ZIP to dalej jestem w kolejce.
Podsumują można stwierdzić żeby trafić na zabieg do szpitala to trzeba trafić do ortopedy lub neurologa otrzymać skierowanie RM a następnie otrzymać skierowanie do przychodni
przy szpitalnej tam zostać zakwalifikowany do zabiegu a następnie otrzymać termin.
Według mojego przypadku to okres wieloletni.
Ja obeszłam całą procedurę i realny termin to 2 lata.
Z obserwacji mogę powiedzieć że większość pacjentów wykonuje RM na własny koszt a następnie prywatnie odwiedza neurochirurga i próbuje przyśpieszyć zabieg.
Pacjenci z pieniędzmi odwiedzają prywatne szpitale lub lekarzy którzy wykonują zabiegi komercyjnie i tam w miarę szybko wykonują zabiegi.
Wykonanie w realnym terminie zabiegu osoby z bólem na NFZ według mnie jest mało realne.
Sam jestem ciekaw opinii innych osó.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 9 miesiąc temu #12799

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 410
  • Oklaski: 36
To nadało by sie na scenariusz jakiejś komedi z czarnym humorem
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 9 miesiąc temu #12800

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 7
Też jestem ze śląska i potwierdzam, że na wizyte u specjalisty neurochirurga kilka miesięcy sie czeka ( od 1-6 w zależności do kogo się czeka i gdzie), rezonans ok 8 miesiecy chyba ze ci wpiszą pilne to 3 miesiace. Ja w 2014 poprosilem swojego lekarza 1-szego kontaktu żeby wezwał pogotowie które zawiozło mnie do szpitala, gdzie w ciągu 2 tyg. robią rezonans/prześwietlenie oraz transportuja na konsultacje, mogłem sobie nawet wybrać gdzie. Natomiast na operacje nie jest tak źle, ja miałem propozycje operacji z NFZ po ok 3 miesiącach od kwalifikacji kolejno w Piekarach Śląskich, Katowicach i Jastrzębiu.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 9 miesiąc temu przez wilku25.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 9 miesiąc temu #12801

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Nadmienię że siostra otrzymuje NFZ 2,76 zł miesięcznie za każdego pacjenta kwotę pozostawię bez komentarza.
(..)
Poprosiłem o skierowanie do specjalisty i dostałem odmowę,teraz wiem dlaczego lekarz co miesiąc otrzymuje za pacjenta NFZ 14,80 zł.

Czy ta siostra otrzymuje taką kwotę ryczałtową za każdego pacjenta zapisanego do przychodni czy za wyjazdy do danego pacjenta?

Czy jest jakiś związek odmowy z kwotą otrzymywaną za pacjenta? Czy wypisanie skierowania coś lekarza kosztuje? Poruszaliśmy podobną kwestię kiedyś tutaj:
forum.drkregoslup.pl/forum/Diagnostyka/1...erowanie-na-rezonans

Również mieszkam na Śląsku, ale raczej ze skierowaniami jak to tej pory problemu nie było. Tyle że tymi skierowaniami to sobie można............ bo terminy tak jak piszesz - około kilkunastu miesięcy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 9 miesiąc temu przez użytkownik421.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 9 miesiąc temu #12802

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Ja mieszkam woj,Opolskim .Kwoty podane to ryczałt za każdego zarejestrowanego pacjenta miesięcznie.
O ile wiem to zgodę na badania oraz skierowanie do specjalisty wydaje kierownik przychodni.
Należę do dużej przychodni Falc.
Mam poczucie że wszystko NFZ Trzeba sobie wyszarpać.
Najgorsze gdy pacjent podczas rozmowy z lekarzem podpiera się pisemną opinią innego specjalisty lub lekarz wyczuje że pacjent orientuje się co może zaoferować medycyna,
w tedy rozmowa kończy się bardzo szybko.
Konsultacje nie zależnie czy prywatnie lub NFZ trwają od 5 do 10 minut człowiek czuje się jak na spędzie i czuje oddech następnego pacjenta.
Niestety nie wiem ile płaci NFZ za konsultacje Neurochirurgiczną.
Z leczeniem NFZ moim zdaniem będzie coraz trudniej a szczególnie specjalistycznym.
Zgodnie z powiedzeniem aby chorować trzeba mieć zdrowie.

Nasze przygody z kręgosłupami z NFZ 2 lata 9 miesiąc temu #12804

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
gucio1960 napisał:
Z leczeniem NFZ moim zdaniem będzie coraz trudniej a szczególnie specjalistycznym.

Jest to nieuniknione. Nawet nie chodzi o brak kasy. Po prostu coraz wiecej ludzi stać na prywatne leczenie, tworzy sie prywatna infrastruktura, która zasysa najlepszych lekarzy. Bedzie jak ze stomatologia, teoretycznie jest jakis NFZ, ale faktycznie cały rynek fachowców jest prywatny.
I bardzo dobrze. Może wreszcie dotrze do ludzi, że trzeba skończyć z tą fikcja.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine
Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena