Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15282

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 104
Ten przypadek pokazuje że lekarze w Ameryce wcale nie prezentują tak wysokiego poziomu leczenia.
Pytanie czemu nie zaproponowano mu ruchomego dysku .
Jeśli jeden zabieg się nie powiódł to na moje nie lekarskie zdanie nastąpiło obniżenie wysokości dysku co powoduje ograniczenie miejsca na nerwy.
Jedynym sposobem jest odbudowa wysokości i ustabilizowanie segmentu.
Rozumiem że lekarz liczył że usunie ucisk na nerwy metodą mało inwazyjną ,dla mnie to endoskopowe usunięcie dysku tylnoboczne a nie operacja od tyłu przy użyciu mikroskopu
bo jednak tam naruszamy wiele elementów.
Jeśli zabieg się nie powiedzie to pozostaje stabilizacja .a nie poprawka bo ona może pogorszyć sytuacje .
Nie znam rynku USA ale tam produkują sztuczne dyski ,jeśli w Europie mamy lekarza w Hiszpanii któremu te zabiegi się udają i niema wpadek to czemu tam nie wykonuje się
tych zabiegów ,bo przecież to nie problem finansów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15283

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1135

gucio1960 napisał: Pytanie czemu nie zaproponowano mu ruchomego dysku .

Dobre pytanie, tym bardziej że stabilizację założył mu lekarz który przeprowadzał w USA testy kliniczne dysku Charite, cyt. "Dr. Guyer is certified by the American Board of Orthopedic Surgery and specializes in spinal surgery. He led Texas Back Institute’s initiatives to research and understand the Charité technology used in Germany in the 1980s. He also played a key leadership role in the clinical trials of the Charité device in the United States in 2000. Dr. Guyer performed the third artificial disc replacement (Charité device) in the country early in 2000. " (więcej: centerfordiscreplacement.com/about-us/richard-d-guyer/ ). Moim zdaniem, jak pisałem wcześniej, za duża niestabilność. U golfistów problemy z kręgosłupem są częste, ale wydaje mi się że mechanizm ich powstawania (gwałtowne skręty tułowia) uszkadza nie tylko dyski, że uszkodzenie dysku to już ostatnie stadium. Druga możliwość jest taka, że za bardzo zdestabilizowali mu segment poprzednimi operacjami. Myślę że jeśli jego dobry stan się utrzyma, to będą dokładniejsze informacje na stronie szpitala operującego ( texasback.com/patients/patient-testimonials/ ), tym bardziej że tuż po operacji chwalili się że operacje przeprowadził lekarz stowarzyszony w NASS.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15286

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15

gucio1960 napisał: Ten przypadek pokazuje że lekarze w Ameryce wcale nie prezentują tak wysokiego poziomu leczenia.

Trochę za mało wiemy na temat tych operacji, żeby wyciągać aż tak radykalne wnioski. Na pewno za to można powiedzieć że zawinił sam Woods który wrócił do golfa. Skoro zdrowy organizm nie wytrzymał takiego obciążenia, to tym bardziej organizm po operacji. Chociaż tu może jest jednak trochę winy lekarzy, bo jak czytałem po operacji zalecenia z amerykańskich klinik dla pacjentów po mikrodiscektomii to wszystkie były w stylu "nic się nie stało, odpocznij sobie, za dwa tygodnie możesz wracać do pracy, jesteś wyleczony".
Moim zdaniem ludzie błędnie interpretują statystyki: 20% niepowodzeń to przegrany los na loterii, grupa ludzi która ma pecha. Bzdura, pewnie zdecydowana większość sama sobie zapracowała na kolejne operacje wracając do złych nawyków. Kilkukrotnie słyszałem historie ludzi chwalących się swoimi wyczynami po mikrodiscektomii: a to jeden po kilku tygodniach grał w piłkę, inny tańczył na weselu..
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15287

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 104
Nie mamy tu dotyczenia z kowalskim który jest kolejnym pacjentem w szpitalu leczonym na NFZ ale wyczynowym sportowcem z grubym portfelem.
Leczenie takiego pacjenta powinno pozwolić mu wrócić do uprawiania sportu na dotychczasowym poziomie.
Mamy przykład Roberta Kubicy jego kłopoty może były większe niż Amerykanina.
Lekarz powinien przedstawić możliwe opcje a nie robić trzech poprawek bo dla mnie to ewidentny błąd lekarza.
Już po pierwszej nieudanej operacji powinna być stabilizacja.
Dysk traktuje jako staw jeśli nie spełnia swoich zadań to niestety należy go wymienić tak jak wymienia się stawy kolanowe czy biodra.
W sytuacji kręgosłupa oprócz dysków ruchomych istnieje opcja stabilizacji czyli zrostu kostnego.
To że niektórzy pacjenci po usunięciu części dysku wracają do normalnego życia nie znaczy że są zdrowi i w dłuższym okresie ich stan się nie pogorszy.
Sam stoję przed takim wyzwaniem ,nie miałem zabiegu wylany dysk się wchłonął wróciłem do normalnego życia ale to nie znaczy że jestem zdrowy.
Mam świetne wyniki krwi i jak prawie na 60 latka lekarze mówią mi że właściwie jestem zdrowy.
Wiem jednak że niema żartów jeśli w przyszłości stan się pogorszy stanę przed podęciem decyzji co do leczenia i podejście powinno być jedno a nie tak jak Woods.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15288

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1135
Zgadzam się z @gucio1960, tym bardziej że zwykły Kowalski po drugiej operacji zgłaszając dolegliwości usłyszałby że pewnie chce rentę i mu się nie chce pracować, a operacje były fantastyczne, i że przecież 80% ludzi wraca do kopania rowów po takiej operacji. Skoro Woods jest podawany w marketingu pro-małoinwazyjnym jako sportowiec którego należy podawać za przykład sportowca który przeszedł operację małoinwazyjną, to to dość mocno obnaża poziom marketingu w stosowaniu danych metod. Argument że Woods jest sobie winny bo wrócił do sportu - przecież na tamtej stronie jest napisane że po operacjach małoinwazyjnych sportowcy wracają do normalnej aktywności, a w Polsce mówi się że ludzie po takich operacjach wracają do pracy jako np. murarze. Osoby z którymi ja się zetknąłem z rewypukliną raczej po drugiej operacji zmieniły pracę z fizycznej na inną, bo wiedziały że to że przestało boleć po re-operacji nie jest pewne.
Drugie co się rzuca w oczy to przygody Woodsa z Policją w okresie pooperacyjnym i lista leków jakie zażył kiedy zasnął za kierownicą. Pakiet leków bogaty, tylko trochę większy niż np. ja miałem. Widać sportowców jednak nie boli mniej ani krócej i są dokładnie takimi samymi ludźmi jak my, natomiast to że nie miał należytej opieki psychologicznej / przeciwbólowej po operacji przy jego zamożności to trochę razi, pokazuje że to się zbyt nie różni od tego co mamy w Polsce. I to że zamiast do szpitala trafił do aresztu.
Typowy lekarz nie podjął by się re-operacji jak u Woodsa, powiedziałby że to siedzi w psychice i że trzeba przywyknąć bo to już tak musi boleć. Za dużo filozofii na medycynie jest chyba, za duża podatność na marketing, za duża tendencja do powtarzania sloganów, za mało konkretów/wymiany informacji, za małe dobieranie rodzaju operacji do pacjenta.
W każdym razie cieszę się że w końcu postawili Woodsa na nogi po błądzeniu jak dzieci we mgle, mam nadzieję że będzie już u niego OK. Ja też zapominam czasem już zażyć przeciwbólowe na lędźwiowy, chociaż niektórzy mówili mi że "największy problem z panem jest taki że nie potrafi pan się pogodzić ze swoim stanem i zaprzyjaźnić z bólem" :side: To była prawdziwa przyjemność pokazać im jak bardzo się mylą, jakkolwiek całkiem cudownie u mnie nie jest.
Dobrze że coś się dzieje w temacie podejścia do operacji, może mniej ludzi będzie cierpieć niepotrzebnie. Najbardziej raziły mnie te artykuły pisane przy okazji historii Woodsa że operacje kręgosłupa nie pomagają, nie wiem kim musi być ktoś kto coś takiego pisze i co mieć w głowie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15289

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15

gucio1960 napisał: Nie mamy tu dotyczenia z kowalskim który jest kolejnym pacjentem w szpitalu leczonym na NFZ ale wyczynowym sportowcem z grubym portfelem.

Gruby portfel nie oznacza, że ma do dostęp do metod niedostępnych dla zwykłych ludzi. Chyba że rozważamy metody w fazie eksperymentalnej, ale w przypadku kręgosłupa lepiej zostać przy sprawdzonych (na zwykłych ludziach).

Leczenie takiego pacjenta powinno pozwolić mu wrócić do uprawiania sportu na dotychczasowym poziomie.

No właśnie pytanie jakie człowiek ma priorytety jak jest milionerem: czy powiedzieć sobie "dosyć, zarobiłem wystarczająco, zaczynam dbać o zdrowie", czy niszczyć swój organizm dalej. Być może z perspektywy powrotu do sportu wyczynowego sztuczny dysk jest skuteczniejszy niż mikrodiscektomia, ale na takiej samej zasadzie tak jak piszesz zamiast np. poskładać złamaną nogę można sobie wstawić plastikową - z punktu widzenia efektywności w sporcie wyczynowym może to lepsze..
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Czas generowania strony: 0.067 s.
Zasilane przez Forum Kunena