Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 7 miesiąc temu #14755

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1135
Wilku, proszę.. pisz chociaż dwa słowa czy zdania opisu - kogo to dotyczy, jaka sytuacja, bo linki mogą przestać po prostu kiedyś działać jak to w internecie jest i wpis straci kompletnie na wartości - poza niedziałającymi linkami nic w nim nie będzie :side: Z uprzejmości proszę. Ja się staram tak robić.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 6 miesiąc temu #15018

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 24

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 5 miesiąc temu #15185

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Tomasz Gollob - c.d.

Wrócił z Chin. Brak dobrych informacji.

www.przegladsportowy.pl/zuzel/zuzel-toma...ziny-w-zyciu/wv6vwjj

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15271

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Tiger Woods ciąg dalszy - wygląda na to, że jest w końcu zadowolony z efektów ostatniej operacji, i że wraca do formy - www.independent.co.uk/sport/golf/tiger-w...urgery-a8289311.html

Piszą że to "chodzący cud". "Cud" który przepowiedziałem ;) Może powinienem iść wróżyć na jarmarki..

użytkownik421 napisał: Wracając do Woodsa to trochę mnie zastanawia czy przy dostępie przednim dają jakąkolwiek stabilizację poza Cage'm? Jeśli nie to chyba do czasu wytworzenia się zrostu kostnego mógłby graniem - skrętami tułowia - doprowadzić do przemieszczenia się Cage'a. Ciekawe co mu tak naprawdę wstawili i jak mocno to jest osadzone, jak haczy w kość.

Myślę że jeśli operacja poszła OK to wróci do życia za 6-12m-cy (wcześniej to chyba tylko na pokaz). Tutaj piszą że nie mógł ustać nawet 10 minut bez ostrego bólu: www.golf.com/tour-news/2017/05/07/jack-n...-latest-back-surgery . Fajnie że go zoperowali i że nie powiedzieli że "po tylu operacjach to już musi tak boleć" :) Oby rodzaj operacji był tym razem dobrze dobrany.

3 operacje mało inwazyjne prawie chłopa wykończyły, jedna normalna przywróciła do życia.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15280

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 59
Odnośnie Woodsa- z tego co wyczytałem mial operacje od przodu co dowodzi, że staje się to coraz bardziej popularne i mniej inwazyjne.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 2 lata 4 miesiąc temu #15281

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Na stronie analizującej rynek operacji małoinwazyjnych jako cudownie prognozujący podają Woodsa jako przykład znanego sportowca zoperowanego małoinwazyjnie - www.mrkmedconsultants.com/news/story/min...vasive-spine-surgery . Piszą, że 85% pacjentów jest zadowolonych, cyt. "9. According to Newport Beach, Calif.-based Newport Orthopedic Institute, the North American Spine Society's SPORT study showed that between 85 percent and 100 percent of professional athletes returned to their pre-surgery abilities after a minimally invasive lumbar discectomy and a recovery period between 2.8 months and 8.7 months."

Na innych stronach można znaleźć informację, że ten sam lekarz wymieniany w tej analizie robił dwie pierwsze operacje małoinwazyjne u Woodsa - www.reviewjournal.com/sports/golf/tiger-...er-4th-back-surgery/

Ciekawostką jest że w Polsce jeśli operacja małoinwazyjna zawiedzie, prawie nigdy jako drugiej nie robi się małoinwazyjnej, a w USA robili mu taką aż 3 razy przed podjęciem decyzji o odtworzeniu wysokości przestrzeni międzykręgowej i stabilizacji. Amerykański sen..?

Czas generowania strony: 0.060 s.
Zasilane przez Forum Kunena