Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 4 lata 11 miesiąc temu #7527

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 4 lata 10 miesiąc temu #7920

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 380
NATALIA CZERWONKA - czyli są jakieś już pozytywy w 2015 roku.
sport.tvn24.pl/sporty-zimowe,130/natalia...odzielna,502849.html
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 4 lata 10 miesiąc temu #7924

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
No to bardzo fajnie :)
Brakuje mi tylko bardziej szczegółowej informacji o urazie i leczeniu, tak żeby każdy mógł sobie zobaczyć z czego da się wyjść i do jakiego stopnia da się wrócić do sprawności. No ale takie niestety te nasze media są, że artykuły nie są pisane dla kogoś kto cokolwiek wie tym temacie czy ma podobny problem, tylko pod publikę ogólnie.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 4 lata 10 miesiąc temu #7928

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Z tego co ja się orientuję to odpowiednie złamanie się dużo lepiej leczy niż uszkodzenia dysków. Moja znajoma z konia spadła i miała zmiażdżony jeden trzon. Tylko dostała gorset. I po 3 miechach jak nowo narodzona. Znowu śmiga konno.

A co do mediów - każdy wie jakie są. Zero konkretów. Ale pozytyw jest :)

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 4 lata 10 miesiąc temu #7931

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
@Perszing37 - ja również znam osoby, które kiedyś miały złamanie trzonu kręgu (albo kilku), i poza jakimś tam średnim bólem i ograniczeniem ruchomości do czasu zrostu nic im nie było, a potem w zasadzie przestało ich cokolwiek boleć i odzyskali pełną sprawność - tylko niektórzy z nich opowiadają farmazony, że wiedzą co to jest ból kręgosłupa, i myślą że takie lekkie, stabilne złamanie które się samo wygoiło boli bardziej niż uciskane nerwy. Natomiast na Forum kilka osób pisało, że ma różnego rodzaju dolegliwości po złamaniu trzonu kręgu, ale jednocześnie w opisach podawali że mają sklinowacenie dość znaczne, w związku z tym zastanawiałem się, czy po prostu u tych osób nie powinna zostać od razu zastosowana wertebroplastyka dla zachowania kształtu kręgu, zanim się zrósł w nieprawidłowym kształcie.
PS. Spotkałem też osoby z prawie zupełnie bezobjawowym świeżym złamaniem - gdyby mi nie powiedziały że są świeżo po złamaniu kręgu które wyszło na RTG, to z rozmowy/obserwacji nie wywnioskowałbym, że coś im jest.

Za tą wiadomość podziękował: Perszing37

Znane osoby,sportowcy,a urazy i leczenie kręgosł. 4 lata 10 miesiąc temu #7934

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
AAAAAA masz rację. Jak zwykle zresztą :)
Zapomniałem napisać, że mój nieulubiony szwagier zaliczył glebę w pracy i także zmiażdżył sobie trzon. Ale chyba mniej szczęśliwie niż znajoma po upadku z tego konia. A może mniej o siebie dbał zaraz po. I teraz miewa jakieś tam bóle. Ale chyba niewielkie skoro bierze NIMESIL bardzo sporadycznie i mu przechodzi.
Zabawne jest to, że jak człowieka takie coś złapie to się okazuje, że więcej ludzi z jego otoczenia miewa mniejsze czy większe problemy ze słupkiem.
Np. wczoraj zdzwoniłem się z kumplem którego nie słyszałem bardzo długi czas. Ma duże problemy z szyjnym (bóle nocne, drętwienia, mrowienia itp) - dość duży ucisk na rdzeń. A także wyszła mu skolioza i jakaś tam dyskopatia w piersiowym. I tak co jakiś czas się dowiaduje, że nie jestem sam - marne to jednak pocieszenie. Choroba cywilizacyjna !!!!!! jak ja to twierdzę, że ewolucja nie nadąża za postępem cywilizacyjnym.....
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena