Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PIT - Ulga rehabilitacyjna za 2018

PIT - Ulga rehabilitacyjna za 2018 1 tydzień 16 godzin temu #16724

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1025
  • Oklaski: 37
Czy orientujecie się może o co chodzi z rozliczeniem podatku za 2018 rok? Podobno jest w tym roku jakiś nadzwyczajny zwrot podatku - a czy ulgę rehabilitacyjną się w ogóle w tym roku rozlicza czy zupełnie pomija w PIT ?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PIT - Ulga rehabilitacyjna za 2018 1 tydzień 16 godzin temu #16727

• amh
  • amh Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
co masz na myśli pytając o nadzwyczajną ulgę rehabiliatycją?
ulgi rehabilitacyjne nie zmieniły się od tamtego roku ani kwotowo, ani też celowościowo.
jedyna różnica to nowa mozliwość złożenia zeznania przez portal E-PIT.
ale tam po zalogowaniu się i obejrzeniu swojego zeznaia podatkowego, musisz dopisać należne Ci ulgi rehabiltacyjne.
Różnica taka,że po zalogowaniu się na E-PIT, jest mniej wklepywania cyferek, Twoje zeznanie jest, a Ty uzupełniasz je o co chcesz.
W tym o ulgi rehablitacyjne.
no i czas zwrotu krótszy.
Ci z nas, którzy zrobią to w dowolny sposób elektroniczny (E - PIT, bądź E- deklaracje) 45 dni od złożenia.
papierowo nadal 90 dni
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 15 godzin temu przez amh.

PIT - Ulga rehabilitacyjna za 2018 1 tydzień 2 godzin temu #16742

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1025
  • Oklaski: 37
Nie nadzwyczajną ulgę reh. tylko nadzwyczajny zwrot podatku od emerytur i rent - pomorska.pl/zus-odda-podatek-od-emerytur...a-2019-r/ar/13874351
Jak się wejdzie na e-pit i dopisze ulgę rehabilitacyjną 2280 to nie da się zatwierdzić dokumentu.. Wygląda na to że może dałoby się prawdopodobnie go tam zatwierdzić jedynie bez ulgi rehabilitacyjnej, chyba z powodu tego zwrotu podatku - stąd pytanie czy skoro jest ten zwrot to ulgi rehabilitacyjnej z automatu się nie wpisuje..? Jeśli jedynym źródłem dochodu była za 2018 renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy, to po dopisaniu w ty, formularzu internetowym ulgi rehabilitacyjnej dokumentu się nie da zatwierdzić.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 2 godzin temu przez użytkownik421.

PIT - Ulga rehabilitacyjna za 2018 1 tydzień 1 godzinę temu #16744

• amh
  • amh Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Artykuł w Gazecie z linku jest nie do końca rzetelny.
Nie tłumaczy sytuacji, w której przy małych kwotach dochodu rocznego, tylko jedna instytucja zajmujaca się podatkami, odda nam zwrot.
ZUS odda tylko tym, których renta/emerytura - w związku z podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8000tys.- właśnie nie przekroczyła tej kwoty,
Skoro ZUS pobierał zaliczkę na podatek w ciągu roku od mniejszej kwoty niż 8 tys, teraz zaliczkę/ podatek nam zwróci.
Jeśli ją zwrócił, a oscylujemy ciągle w granicach magicznej kwoty wolnej od podatku, to rzeczywiście do Urzedu skarbowego " nie poszły" żadne zaliczki i nie ma z czego odliczyć ulgi reh.
Oczywiście, jeżeli kwota rocznego dochodu się waha np. wynosi 9 tys., ZUS odda trochę i coś zostanie dla US. Wtedy mozna skorzystać z ulgi rehabiltacyjnej "z tego co zostalo"
Reasumując
Tak to mozliwe jest.
Stąd E PIT nie pozwala wkleić ulgi.
osobiście rozliczałam ulge w E PIT, w sytuacji większych dochodów i nie było żadnych problemów, wygenerowała się nadpłata i zatwierdziłam zeznanie.
Jej, mam nadzieję że jakos to wytłumaczyłam :P

Może jeszcze dodam, że kwoty te powinny wynikać z otrzymanego PIT z ZUS 40A
nadpłata- zwrot z ZUS
podatek należny- to co poszło jako zaliczka do US.
Jeśli podatek należny wynosi 0 zł, nie ma z czego odliczyć ulgi
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 1 godzinę temu przez amh.
Czas generowania strony: 0.092 s.
Zasilane przez Forum Kunena