Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Uszkodzenie kregoslupa i komisja. Proszę o pomoc.

Uszkodzenie kregoslupa i komisja. Proszę o pomoc. 2 miesiąc 1 tydzień temu #14171

• josephm1
  • josephm1 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy zostałem prawidłowo oceniony przez lekarza orzecznika PZU. Zaznaczam, że nie chodzi mi o ocenę mojego uszczerbku lecz czy zostałem oceniony z prawidłowej rubryki.
Mój przypadek: w czerwcu tego roku w wyniku upadku na rowerze doznałem stabilnego zlamania trzonu kręgu Th8 oraz jego wyrostka poprzecznego po stronie prawej, stabilne złamanie trzonu kręgu Th9, Th10, Th11, Th12 opisane jako S22.1 do tego doszły jeszcze połamane zebra 1 i od 5 do 8 po stronie lewej.
Przeszedłem operację stabilizacji od Th7 do L1 (10 śrub i 2 nie wiem jak to nazwać „pręty”?)
Po około 2 miesiącach wróciłem do pracy (dokładnie 28 sierpnia) w tej chwili nie odczuwam większego bólu jedynie sztywny kręgosłup i po około 4 godzinach w pracy drętwienie w okolicach karku i ramion (pracuję fizycznie)
Złożyłem wniosek o odszkodowanie z PZU (ubezpieczenie grupowe z pracy) po czym zostałem wezwany na komisję lekarską która orzekła mi 4% uszczerbku za kręgosłup z tabeli 90a i 3% za żebra z tabeli 59a. Ta ocena wydaje mi się bardzo nie uczciwa ale nie znam się na tym i nie wiem czy mam podstawy do tego żeby sie odwołać.
Tak wygląda tabela 90 i 91 mówiąca o urazach kręgosłupa.

90. Uszkodzenie kręgosłupa w odcinku piersiowym (Th 1- Th 11):
a) złamanie blaszki granicznej lub kompresja trzonu kręgu do 25 % wysokości kręgu, inne złamanie kręgu powodujące zniekształcenie średniego stopnia, stan po usunięciu jądra miażdżystego - w zależności od stopnia zaburzenia ruchomości ..................................................................................... 1-10
b) złamanie z kompresją trzonu powyżej 25%, inne złamanie kręgu powodujące zniekształcenie dużego stopnia, zwichnięcie, usztywnienie operacyjne - w zależności od stopnia zaburzenia ruchomości ..10-20
c) całkowite zesztywnienie – w zależności od ustawienia kręgosłupa .................................................. 20-30

UWAGA:
Złamanie więcej niż jednego kręgu lub usunięcie więcej niż jednego jądra miażdżystego - oceniać według
punktu 90 b lub c w zależności od stopnia zniekształcenia i zaburzenia ruchomości.

91. Uszkodzenie kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym (Th12 – L5):
a) skręcenie, stłuczenie, z niewielkim uszkodzeniem aparatu więzadłowego –w zależności od stopnia zaburzenia ruchomości......................................................................................................................... 1 - 5
b) złamanie blaszki granicznej lub kompresja trzonu kręgu do 25 % wysokości kręgu, inne złamanie kręgu powodujące zniekształcenie średniego stopnia, stan po usunięciu jądra miażdżystego - w zależności od stopnia zaburzenia ruchomości ................................................................................... 5 -15
c) złamanie z kompresją trzonu powyżej 25%, inne złamanie kręgu powodujące zniekształcenie dużego stopnia, zwichnięcie, usztywnienie operacyjne - w zależności od stopnia zaburzenia ruchomości.. 15-30
d) zesztywnienie – w zależności od ustawienia kręgosłupa ................................................................... 30-40

UWAGA:
Jeżeli złamaniu Th 12 towarzyszy złamanie sąsiedniego kręgu w odcinku piersiowym, oceniać według punktu 91tabeli.
Złamanie więcej niż jednego kręgu lub usunięcie więcej niż jednego jądra miażdżystego - oceniać według punktu 91 b lub c, w zależności od stopnia zniekształcenia i zaburzenia ruchomości.
Jeżeli jedyną przyczyną ograniczenia ruchomości kręgosłupa lędźwiowego jest zespół bólowy korzeniowy oceniać wyłącznie według punktu 95.
Kręgozmyk rzekomy (zwyrodnieniowy) i prawdziwy (na tle kręgoszczeliny) nie jest traktowany jako następstwo nieszczęśliwego wypadku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uszkodzenie kregoslupa i komisja. Proszę o pomoc. 4 dni 23 godzin temu #14493

• m_madry
  • m_madry Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Dzień dobry. Chętnie Panu pomogę. Moja firma zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach. Odzyskujemy maksymalnie duże odszkodowania. Nieporównywalnie wyższe niż zaproponowane przez ubezpieczyciela. Zapraszm do kontaktu mailowego. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.153 s.
Zasilane przez Forum Kunena