Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PFRON a praca w niepełnym wymiarze godzin

PFRON a praca w niepełnym wymiarze godzin 3 tygodni 4 dni temu #13706

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 892
  • Oklaski: 30
Cześć

Jak wiadomo pracodawca zatrudniający osoby z orzeczeniem niepełnosprawności otrzymuje zwrot części kosztów zatrudnienia z PFRON. Najczęściej w ogłoszeniach piszą "poszukujemy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności", a nie "osób niepełnosprawnych", to tak na marginesie.
Natomiast moje pytanie: czy orientujecie się może Drodzy Forumowicze jak aktualnie wygląda zatrudnienie osoby niepełnosprawnej (np. z umiarkowanym stopniem) w niepełnym wymiarze czasu pracy? Jeśli ktoś np. nie jest w stanie pracować przez 7 godzin, i chciałby spróbować pracować na pół etatu lub 3/4, to czy również istnieją na takie zatrudnienie jakieś dofinansowania z PFRON?

Może akurat trafi się ktoś na Forum biegły w aktualnych przepisach dotyczących pracy :)

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PFRON a praca w niepełnym wymiarze godzin 3 tygodni 3 dni temu #13712

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 0
Ja nie wiem, ale zamiast tracić czas na kombinowanie po jałmużnę, poszukałbym pracy zdalnej i olał ten chory system. Możliwości są teraz nieograniczone, a pracować można dla USA, Kanady, UK, itp. czyli po bardzo atrakcyjnych stawkach. Jak ktoś nie ma bogatego CV to może wystartować przez jakiś portal dla freelancerów typu upwork.com.
Ja po operacji postanowiłem sobie że koniec pracy w korpo. Szkoda zdrowia, nerwów i czasu. Za rok kupuje sobie dom na wsi i pracuje 6h dziennie zdalnie za tą samo kasę co dziś w korpo.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

PFRON a praca w niepełnym wymiarze godzin 3 tygodni 3 dni temu #13713

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Poważnie? Jako kto? Znam osoby pracujące zdalnie dla firm zagranicznych, ale to raczej po 8h dziennie, praca zespołowa (stały kontakt Skype i praca w środowisku wirtualnym w ileś tam osób) i w wysoko specjalizowanych branżach, raczej nie dla kogoś kto się chce "przebranżowić". Dodatkowo raz w tygodniu obowiązkowe spotkanie "na żywo" czyli wyjazd. Poza tym przeszli na pracę zdalną dopiero po iluś tam latach pracy na miejscu w tej samej firmie.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 3 dni temu przez użytkownik421.

PFRON a praca w niepełnym wymiarze godzin 3 tygodni 3 dni temu #13714

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 0
Można zaczynać od najprostszych czynności typu prosta obróbka danych, wyszukiwanie jakichś informacji w internecie. Ludzie dają różne zlecenia, sprawdź np. upwork żeby mieć pogląd. Wiadomo, że na początku to nie będzie super ambitna i płatna praca, ale zlecenie po zleceniu można się rozkręcić do poważniejszych kontraktów czy nawet czegoś na kształt etatu. Zawsze to lepsze niż udawanie niepełnosprawnego ochroniarza.
Piszę o 6h w kontekście tych standardowych 8h w korpo gdzie conajmniej 2h są zmarnowane na jakieś niepotrzebne bzdety, albo po prostu człowiekowi się zwyczajnie nie chce ale musi dosiedzieć. Efektywnej pracy jest te max 6h, nie mówiąc o oszczędności czasu na dojazdy, itp.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

PFRON a praca w niepełnym wymiarze godzin 3 tygodni 3 dni temu #13715

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Ale pracujesz tak czy tylko myślisz że da się z tego utrzymać?

Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena