Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa"

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2657

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
tomek a miałeś uszkodzone dyski czy kręgi?

Witam,uzytkowniku kolego-mialem wlasnie uszkodzone DYSKI!!:(

Ja bym na Twoim miejscu odwolywal sie od decyzji BHP-owca gdyz ON/ONA(BHP-OWIEC)jest na uslugach zakladu gdzie pracowales,a jego zadaniem jest TYLKO okreslenie czy dane wydarzenie jest WYPADKIEM PRZY PRACY!!czy NIE!!

Przeciez nie jest zadnym orzecznikiem wiec skad ma wiedziec czy ubezpieczalnie placa za,,wypadniecia dyskow''-wiec zrob wszystko-jesli masz swiadkow ze to stalo sie w pracy,masz protokol powypadkowy itd-aby odwolac sie od tej decyzji!!

Tak jak pisalem wyzej-ZUS mi przyznal 20% trwalego uszczerbku na zdrowiu,tyle maxymalnie przewiduja ich tabele(choc nie rozumiem takze jak mozna przydzielec komus uszczerbek na zdrowiu wg tabelek z ktoregos tam roku!!??),i nawet dowiedzialem sie od orzecznika ZUS na komisji(widzialem te tabelki na wlasne oczy)ze w razie pogorszenia sie mojego stanu zdrowia nie powieksza mi uszczerbku na zdrowiu gdyz ICH tabele daja max wlasnie te 20%!!

Z perspektywy czasu,miejsca gdzie mieszkam oraz podejscia innego orzecznika do mnie jako pacjenta-mam100% inwalidztwa-jestem pewny ze Polski system ubezpieczen ZUS opiera sie wlasnie na tabelkach,starych przepisach i dziala w jedna strone tylko-PLAC(TY,ON,ONA) I PLACZ(a jesli cos trzeba zaplacic ubezpieczonemu gdyz mial np wypadek,jest chory,zostal inwalida itd to wtedy zaczynaja sie ZAJEBISTE SCHODY!!

Wiec moral jet taki-WALCZ BO ODSZKODOWANIE CI SIE NALEZY!!!(sam napisales ze jesli sprawa dojdzie do ZUS to ja rozpatrza)

p.spomine to ze wyplacane odszkodowania przez ZUS sa nie wspolmierne do tego co MY(chorzy)przeszlismy lub przechodzimy!!

pzdr i czekam na info od Ciebie jak wziales sie za dupe BHP-cowi:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2658

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1

pzdr i czekam na info od Ciebie jak wziales sie za dupe BHP-cowi :lol:

dam znać. nawet jeśli ja nic na tym nie ugram, to może następne osoby nie będą mieć takich "schodków". słyszałem od prawniczki np. o przypadku, gdzie człowiekowi nie poszło tak dobrze z leczeniem, i skończył na zawsze o kulach - a wypadku i tak mu nie uznali (chociaż stało się to w fabryce, przy montażu części do aut). nie podoba mi się to i już.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2662

• morphi2
  • morphi2 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 18
  • Otrzymane podziękowania: 21
Zawsze warto wiedzieć więcej - może przydadzą Wam się informacje z poniższego:

wyborcza.biz/finanse/1,125887,11472497,W...kie_swiadczenia.html
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2665

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Morphi - znam już to wszystko, niemniej dziękuję za link do fajnie streszczonego opisu - esencji :) Może innym osobom się przyda. Ja się tego wszystkiego naszukałem w wielu różnych miejscach, a tu prawie wszystko jak na dłoni w 1 artykule.

Odp: Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 6 lata 7 miesiąc temu #3869

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Aktualizacja, dla zainteresowanych:

- sądy przeciągają sprawy w nieskończoność. np. terminy kolejnych rozpraw co 3-4 miesiące

- złożyłem więc zawiadomienie do prokuratury, paragraf 271 artykuł 3 kodeksu karnego ( www.eporady24.pl/paragraf_3_artykul_271_...t_271_kk-c-1037.html ) - prokuratura stwierdziła, że mimo wielu nieprawidłowości w sporządzaniu karty wypadku, i prawdopodobnie mylnych wniosków końcowych (w skrócie: stwierdzenia przez BHPowca, że nic się nie stało i że potwierdzają to badania), nie może uznać tego za przestępstwo ponieważ.. BHPowiec nie był świadomy zajmowanego stanowiska, ani tego co robi. Wychodzi na to, że Polska to kraj, w którym kierowca autobusu musi wiedzieć, że jest kierowcą autobusu i wiezie ludzi, a BHPowiec nie musi wiedzieć, kim jest i co robi.

Zdrowie i tak najważniejsze, a ewentualne odszkodowanie nie pokryło by nawet części kosztów poniesionych na diagnozy, konsultacje i leczenie. Ale moim zdaniem to żenujące, żeby człowiek w Polsce musiał udowadniać, że coś mu się stało, i że jest to syzyfowe zajęcie przy takiej a nie innej pracy sądów.

Pozdrawiam

Odp: Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 6 lata 6 miesiąc temu #4005

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Update:
- złożyłem do Sądu prośbę o oficjalne pisemne wyjaśnienie, dlaczego sprawa jest przeciągana, i czy to spowoduje jej przedawnienie (mam wrażenie, że taki jest cel). Pod koniec ubiegłego roku Wydział Pracy podjął pisemną decyzję o przekazaniu sprawy do Wydziału Cywilnego - od tej pory, tj. przez ok. 6 miesięcy, decyzja nie została wykonana, sprawa sobie gdzieś krąży między wydziałami, więc nie jest rozpatrywana. W międzyczasie dorobiła się za to chyba kolejnych pięciu sygnatur sprawy (nowa sygnatura po każdym przekazaniu sprawy z wydziału do wydziału), i mimo że jest to nadal ta sama sprawa, i ten sam dokument z mojej strony, od strony wydziałów Sądu jest to chyba piąta kolejna sprawa.

Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena