Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa"

Odp: Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 6 lata 2 miesiąc temu #4379

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
Update:
- sprawa nadal krąży pomiędzy sądami, przekazywana z jednego do drugiego - nic istotnego się nie dzieje. Nie wiem, czy to już piąty, czy dziesiąty numer tej samej sprawy przekazywanej pomiędzy sądami.

Dla przypomnienia:
- 2009.04.07 doznałem urazu kręgosłupa podczas wykonywania pracy
- "BeHaPowiec" bezpodstawnie stwierdził, że nic mi się nie stało - jednocześnie odmawiając przyjęcia ode mnie dokumentacji medycznej (MRI, TK, RTG) przed sporządzeniem Karty Wypadku
- mija na chwilę obecną 4.5 roku od urazu, a Sądy (Okręgowy i Rejonowy) w Bielsku-Białej póki co nie są w stanie rozstrzygnąć, który z nich jest właściwym do prowadzenia tej sprawy.

Polska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 6 lata 2 miesiąc temu #4381

• magda7788
  • magda7788 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 16
Za tyle lat cierpien i utrate zdrowia powinni ci wyplacic kase bez mrugniecia oka. zdaje sobie spawe ze ciezko jest z nimi wygrac ale probowac warto.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 6 lata 2 miesiąc temu #4383

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
W każdym cywilizowanym kraju zapewne by tak było. Pierwszy przykład z brzegu: drkregoslup.pl/forum/pozostale-tematy/ub...los-z-australii-3323 . W Polsce jest inaczej. Tutaj "specjalista ds.BHP" wydaje orzeczenia medyczne, sprzeczne z wiedzą medyczną i prawdą, i zarabia na tym kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. A sądy są po stronie takich ludzi. Niestety.
Lekarze w Polsce mówią, że nie ma sensu robić badania rezonansem magnetycznym "na wszelki wypadek". Może z medycznego punktu widzenia jest to uzasadnione, ale ze względu na ubezpieczenia i osoby takie jak ów BeHaPowiec, najlepiej było by robić rezonans całości kręgosłupa co najmniej raz w roku w trakcie badań pracowniczych na koszt pracodawcy, żeby w razie wypadku mieć dowód, jak wyglądał kręgosłup przed a jak po.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 5 lata 6 miesiąc temu #5778

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
W chwili obecnej, czyli prawie równo 5 lat od wypadku, czekam na wizytę u wyznaczonego przez Sąd Rejonowy Lekarza-Ortopedę, który ma odnieść się na podstawie danych medycznych, czy to był wypadek w trakcie wykonywania czynności na rzecz firmy, czy nie. Gdyby przypadek został wcześniej zakwalifikowany jako wypadek przy pracy, i gdybym dostał odpowiednie przysługujące mi odszkodowania - nie musiałby pieniędzy na leczenie pożyczać od innych (a ile to kosztuje - każdy z nas tutaj chyba wie)
Naprawdę nie życzę nikomu tutaj przechodzenia przez ten horror udowadniania, że w momencie stało się kaleką, przed sądem. Człowiek ma przed oczami najgorszy stój stan, szpitale, a tu jeszcze trzeba udowadniać, że coś stało :(
Jaki z tego wniosek ? Za każdym razem, gdy Ci coś chrupnie w pracy, gdy odczujesz silny, nie pojawiający się nigdy wcześniej w tej partii ciała ból - stanowczo dzwoń po karetkę pogotowia, a nie idź do przychodni jak ja to zrobiłem

Pozdrawiam wszystkich cierpiących
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 1 tydzień 4 dni temu #18945

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Gwoli ścisłości historycznej: sprawę w końcu przegrałem. Szantażowano mnie nawet wydrukami z tego wątku z Forum w sądzie.
Ostatecznie za uszkodzenie sobie kręgosłupa w pracy w 2009 roku w kwietniu nie dostałem ani złotówki - a że koniecznych było 10 operacji w oddalonym od miejsca zamieszkania ośrodku, płacenie coś 7 razy za badanie MRI, to pieniądze bardzo by się przydały na leczenie. Niestety tak to w Polsce wygląda - nie dość że rozwaliłeś sobie kręgosłup w pracy to masz przeciwko sobie cały aparat adwokacko-sędziowski, który robi wszystko, żebyś przypadkiem odszkodowania z ZUS nie dostał.
Powinno to być przestrogą dla wszystkich pracujących w Polsce. Ludzie! Jeśli uszkodzicie sobie kręgosłup w pracy, to znalezienie ośrodka który podejmie się leczenia to połowa sukcesu. Drugą jest posiadanie znacznych pieniędzy na zatrudnienie najlepszych prawników, żeby uzyskać należne odszkodowanie z ZUS. Bez pieniędzy i znajomości w obecnym systemie prawnym Wolnych Sądów nie dostaniesz nic, poza rachunkiem za niepotrzebne zawracanie głowy sądom.
Tak że jeszcze raz: Pracujesz? Zabolał Cię ostro kręgosłup? Dzwoń tylko i wyłącznie po karetkę, nie idź się nigdzie umawiać do przychodni. Zgłaszaj wypadek przy parcy natychmiast lub w najbliższym możliwym terminie, nawet jak behapowiec kłamie że uszkodzenia kręgosłupa to zachorowania albo uwidocznienie się starych zmian a nie wypadki przy pracy. Pracodawca zatrudnia armię ludzi których zadaniem jest to żebyś nie dostał odszkodowania - behapowca, prawników.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 1 tydzień 4 dni temu #18946

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 413
Strasznie mi przykro
Niestety odszkodowania to tylko w USA wypłacają .
Podpisujemy w Ch..j papierków ze lekarz zawsze wygra a nie pacjent
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena