Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa"

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2647

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
W nawiązaniu do artykułu:

drkregoslup.pl/urazy-kregoslupa/odszkodo...o-urazach-kregoslupa

w którym ładnie opisane są odszkodowania od ZUS i inne, chciałbym się z Wami podzielić ciekawostkami z mojego przypadku.

Do kwietnia 2009r funkcjonowałem zupełnie normalnie, pracowałem w różnych miejscach. W jednym dniu, przy rozładowywania auta dostawczego, poszło mi coś w plecach. Jak się później okazało - rwa kulszowa przez 12 miesięcy, bezwzględne zalecenie operacji od wszystkich lekarzy, którzy to widzieli.

Przez rok nie mogłem siedzieć, schylać, kulałem, nie dało się spać. Przepuklina dysku z uciskiem na nerw. Potem długie leczenie.

Specjalista ds. BHP wpisał w karcie wypadku, że podnoszenie ciężkiego przedmiotu po którym mi "chrupnęło" i przestałem być sprawny, nie miało wpływu na mój stan zdrowia, a więc nie było wypadku. Nic, że wcześniej 3 lata pracowałem bez takich "atrakcji" ze strony kręgosłupa.

Po konsultacjach z lokalnymi prawnikami, dowiedziałem się, że sąd (przynajmniej tutejszy) od wielu lat faktycznie nie uznaje urazów kręgosłupa w postaci uszkodzenia dysków (poza chyba złamaniami kręgów) za wypadek przy pracy, i że szanse na zmianę karty wypadku są, ale niewielkie. W związku z taką kartą wypadku, nie ma szans na odszkodowanie z ZUS w celu pokrycia chociaż części poniesionych wydatków na leczenie.

Fajnie..

Jakby ktoś chciał się podzielić jakimiś informacjami w tym temacie - zapraszam. Chętnie się dowiem, jak to wygląda gdzie indziej.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2650

• katwys
  • katwys Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
mysle, ze wszedzie jest bardzo podobnie. Przynajmniej u mnie tez tak jest. Nic nie dostane (a jestem rowniez po operacji L5-S1 w grudniu). ubezpieczenie nie obejmuje operacji kregoslupa, bo nie jest to wypadek :(
nie ma tego w pakiecie!mam ich gdzies, ciesze sie ze przynajmniej jestem znowu sprawna i nic nie boli! bo niestety sprawdza sie powiedzenie ze jak chcesz na kogos liczyc to licz na siebie:) pozdrawiam

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2651

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Cześć

Operacja na pewno nie jest urazem, ale ja przez rok od urazu do czasu operacji byłem praktycznie niesprawny ;) Jakby nie operacja - już by tak zostało na zawsze. Koniec z jeżdżeniem autem, niemożliwość siedzenia, w zasadzie tylko leżenie w specjalnym łóżku i chodzenie o kulach, powłócząc nogami. Dzięki operacjom chodzę, jeżdżę samochodem, i coraz bardziej wracam do życia - no i tak jak piszesz, to najbardziej cieszy.

Ale w skrócie - pracując, należy sobie zdawać sprawę, że w Polsce można zostać inwalidą w wyniku czynności wykonanej w pracy, i nie jest to dla niektórych wypadkiem. I nie jest tak różowo, jak w cytowanym artykule. Pomimo, że w ramach odszkodowania ZUS ma takie przypadki w tabeli - wystarczy, że specjalista ds. BHP stwierdzi, że jego zdaniem "urazy kręgosłupa nie są wypadkami przy pracy", i żadne dokumenty nie są przekazywane do ZUS ani innych komisji lekarskich.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2652

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Hey,w moim przypadku(wypadek przy pracy)uzyskalem z ZUS(02 i 04r)w sumie 20%uszczerbku na zdrowiu i zostalo mi wyplacone odszkodowanie-wg orzecznika ZUS te 20% jest maksymalnym uszczerbkiem na zdrowiu wg tabel ktorymi dysponowal-uje ZUS.Takze operacje dotyczyly L3-L4-L5-S1.

Teraz po 7operacjach uznany jestem za 100%inwalide.

Dziwi mnie ze BHP-owiec nie uznal Tobie-Wam choroby jako wypadek przy pracy,przeciez cos jest nastepstwem czegos,wiec:wypadek-uraz-choroba-odszkodowanie!!

Choc moge sie mylic gdyz nie jestem na biezaco z Polskim ZUS i ich przepisami,choc znajac mentalnosc ich zrobia wszystko aby tylko nie wyplacic choremu NIC-pamietam swoja przygode z nimi gdy prawie wszystkie sprawy miedzy mna a nimi konczyly sie w sadzie hehe,pzdr

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2653

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
tomek :( a miałeś uszkodzone dyski czy kręgi?

co do tego czy chcą wypłacić czy nie, nie wypowiadam się - nie jest problemem ZUS, bo po prostu człowiek sporządzający kartę stwierdził, że "słyszał, że dyski to taka maź co ciągle wypada", i że to nie jest jego zdaniem wypadek, bo mogą ciągle wypadać same z siebie :side: (nawet jak zostały usunięte heh)
do ZUS sprawa w ogóle nie dotarła, bo jeśli nie ma wypadku - sprawa nie jest przekazywana do ZUS. w ZUS dostałem informację, że miałem opłacone wszystkie składki wypadkowe, i że jeśli tylko to do nich trafi, to to rozpatrzą.

Dziwi mnie ze BHP-owiec nie uznal Tobie-Wam choroby jako wypadek przy pracy,przeciez cos jest nastepstwem czegos,wiec:wypadek-uraz-choroba-odszkodowanie!!

no właśnie jego zdaniem nie.

dlatego jak patrzę na ceny operacji, kolejki do leczenia na NFZ, a jednocześnie taką "blokadę" uzyskania ubezpieczenia, to popadam w zwątpienie, jak to ma wszystko ze sobą współgrać. rozumiem - dostaję odszkodowanie - płacę za leczenie, na tyle na ile to pokrywa. nie rozumiem - płacę po zdarzeniu za rehabilitacje, prywatne konsultacje, TK, MRI, EMG, a odszkodowania nie ma.

Art.: "Odszkodowania po urazie kręgosłupa" 7 lata 7 miesiąc temu #2656

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
czyli użytkowniku masz precedens może warto powalczyć

Czas generowania strony: 0.091 s.
Zasilane przez Forum Kunena