Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból pleców od nowego łóżka

Ból pleców od nowego łóżka 3 lata 11 miesiąc temu #9094

• Cornnie
  • Cornnie Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam,
ostatnio z mężem wymieniliśmy łóżko. Przez kilka lat spaliśmy na twardej kanapie, niestety odkąd dość mocno schudłam kanapa dawała mi się we znaki i nie mogłam się dobrze na niej wyspać, bo miałam wrażenie, że leżę na desce. Z racji tego, że mamy małe mieszkanie musimy mieć rozkładane łóżko, które słóży do spania i do siedzenia w ciągu dnia. Zdecydowaliśmy się sofę z pianką wysokoelastyczną. Śpię na nim tydzień i codziennie dokuczają mi bóle pleców. Pierwsze dwa dni budziłam się z bólem, teraz wysypiam się dobrze i lekko pobolewa nad ranem szczególnie jak się obudzę leżąc na wznak, bo zazwyczaj śpię na boku. Sofa ma też profilowane oparcie tzn. podparcie dla kręgosłupa lędzwiowego ale po prostu nie daję rady na tym siedzieć. Bolą mnie całe plecy na początku przy siedzeniu a teraz to już cały dzień odczuwam dyskomfort nawet jak chodzę. Czuję wszystkie mięśnie w plecach. Fakt faktem na starym łóżku przesiadywaliśmy w dość dziwnych pozycjach bo było niewygodne więc dość mocno się na nim garbiłam. I mam takie pytanie, może ktoś miał podobny przypadek czy to jest normalne przy zmianie łóżka i da się z czasem do tego przyzwyczaić żeby funkcjonować bez bólu ?? Dodam jeszcze, że mam skoliozę z rotacją kręgów i lekko pogłębioną lordozę lędzwiową. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ból pleców od nowego łóżka 3 lata 11 miesiąc temu #9096

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
hmmmmm pianka wysoko elastyczna moim zdaniem dobra jest tylko dla tych, którzy śpią na boku. Jeżeli leżę na niej na wznak (a mam naprawdę dobry materac) to czuję dyskomfort a w dłuższej perspektywie ból.
Wszystko zależy ile tej pianki jest - bo zwykle jest na podkładzie z innego materiału. Jak jest cienka warstwa to przy osobie tęższej nie spełnia swojej funkcji bo zapadając się trafia np. bioderko na tą drugą warstwę która powinna być tylko podkładem i nie mieć styczności z ciałem. Ale w Twoim przypadku to nie to.
My zmieniliśmy materac ze względu na problemy kręgosłupowe i na początku było różnie. Ale przyzwyczailiśmy się i teraz gdziekolwiek indziej śpimy to cierpimy mniej lub bardziej.

Ból pleców od nowego łóżka 3 lata 11 miesiąc temu #9097

• Cornnie
  • Cornnie Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
No właśnie w nocy śpię na boku, tylko rano przerzucam się na plecy i jak dłużej tak poleżę to rzeczywiście czuję dyskomfort choć z każdym dniem coraz mniejszy. Najgorzej jednak siedzi mi się na niej w ciągu dnia, szczególnie to oparcie na część lędzwiową mi przeszkadza, może dlatego, że nie mogę się tak zgarbić jak na poprzedniej kanapie. Nie wiem jednak czy się przyzwyczaję z czasem, bo jednak zmiana codziennego siedzenia i leżenia z bardzo twardego na miękką, elastyczną piankę to zmiana jakby nie patrzeć spora.

Ból pleców od nowego łóżka 3 lata 11 miesiąc temu #9115

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 403
  • Oklaski: 35
Od dziesięciu lat śpię w łóżku wodnym i nie wyobrażam sobie mieć już innego (już drugie lóżko takie mam)
W szpitalu zgłaszam że mam poważne problemy i proszę o łóżko ortopedyczne z materacem Tempur. Jeżeli szpital takiego nie ma to zaczyna się jazda już po poierwszej nocy, zero snu.
Jeśli wyjeżdżam na kilka dni, urlop, patrzę się jakie łóżka mają, tylko mogę spać na hotelowych typu Spring Box.
U znajomych mogę spać góra jedną noc.

Sofę mam ortopedyczną z wybrzuszeniem na odcinek lędźwiowy, jest ona bardzo twarda. Musiałam długo się do niej przyzwyczajać, bo wcześniej miałam miękką.
Krzesła tez wymieniłam by miały odpowiednią wysokość.

W szpitalach, urzędach itd nawet nie siadam bo po kilku minutach jest klops.

Materace i łóżka powinno się kupować po wcześniejszym leżeniu albo wynajęciu na kilka dni do domu.
Nie wiem czy takie opcje są w Polsce.

Co jest jeszcze ważne, poduszka.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.089 s.
Zasilane przez Forum Kunena