Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Stopień zaawansowania skoliozy

Stopień zaawansowania skoliozy 4 lata 5 miesiąc temu #8429

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1058
  • Oklaski: 37
@Artur - a jak tam u Ciebie z dyskami? To RTG ma niepotrzebnie dużo pustego pola wokół i napisy, lepsze byłoby wykadrowane do istotnej części tj. zdjęcia, jak również i widok boczny (na bocznym widać przestrzenie międzykręgowe i widać czy nie są obniżone). Ogólnie w internecie jest trochę opisów dla hasła "post traumatic scoliosis", więc albo tą skoliozę masz od urazu, albo od zawsze. Rehabilitant albo dobry lekarz ortopeda mający doświadczenie kliniczne w leczeniu kręgosłupów mogliby to chyba stwierdzić.
A ten ból w pośladku nasila się jak naciśniesz miejsce gdzie boli?
Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: Artur

Stopień zaawansowania skoliozy 4 lata 5 miesiąc temu #8434

• Artur
  • Artur Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Pozostaje mi wizyta u fizjoterapeuty.

Co do tego testu z pochyleniem się, robiłem go już wcześniej (lekarz także mi go robił) i wtedy skolioza nie jest widoczna. Kręgosłup po pochyleniu jest prosty. Zresztą zauważyłem, że miejsce skrzywienia było kiedyś bardziej wyczuwalne pod palcami, obecnie jest sporo mniejsze, ale nadal mogę je "wymacać".

Z dyskami chyba wszystko OK, ortopeda nic nie stwierdził, jak wrócę z pracy to podrzucę zdjęcia w lepszej jakości, docięte i z pozycji bocznej. Ból w pośladku w tej chwili nie nasila się przy dotyku, ale był moment, że jak go macałem to bolało bardziej.

Dobra, udało mi się przerobić zdjęcia przed wyjściem do pracy, dodaje je do załączników.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 4 lata 5 miesiąc temu przez Artur. Powód: Edycja załączników

Stopień zaawansowania skoliozy 4 lata 5 miesiąc temu #8437

• Jesaj
  • Jesaj Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 5
Cześć mam praktycznie taka sama skoliozę. Do tego dyskopatię. Jesteś młody, przy tym skrzywieniu, martwe ciągi, przysiady, obciążenia osiowe odpadają. Ćwiczenia w siadzie na barki itd itd., jeśli epizody bólu już się pojawiają to znak aby zmienić swoje życie:):). Ja mam 35 lat, do 30 nic nigdy mnie nie bolało, jakieś minimini bóle na dzień, dwa max. Teraz jest innaczej, również targałem na siłce tak jak ty, teraz ćwiczę ale tak bardziej jak baletnica:):)

Nie zapomnij o tym co napisałem, jesteś w takim wieku, że możesz o Siebie powalczyć, o Twój komfort życia później.
Ruch zalecany, oczywiście ale zapomnij o dźwiganiu na siłowni dużych ciężarów. Teraz bardziej rzeźba niż masa-że tak wytłumaczę:)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, Artur

Stopień zaawansowania skoliozy 4 lata 5 miesiąc temu #8443

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1058
  • Oklaski: 37
Być może zainteresują Was również dyskusje na forum skolios.pl, w dziale o tematyce uprawiania sportu ze skoliozą: www.skolios.pl/viewforum.php?f=108
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.120 s.
Zasilane przez Forum Kunena