Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Stopień zaawansowania skoliozy

Stopień zaawansowania skoliozy 3 lata 11 miesiąc temu #8418

• Artur
  • Artur Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Jakiś czas temu miałem wypadek przy treningu, ale to już właściwie nie istotne, plecy już nie bolą, pozostała kwestia "kłującego pośladka" . Lecz nie w tym rzecz, przy okazji badań RTG stwierdzono u mnie skoliozę. Lekarz ortopeda-traumatolog powiedział, że skrzywienie może być wynikiem urazu i spięcia mięśni. Natomiast taki lakoniczny opis lekarza nie daje mi spokoju. Chciałem się Was spytać czy moja skolioza jest dość zaawansowana i czy należy się nią przejmować? Nie ukrywam, że dźwigam potężne ciężary, ponad 200kg w martwych ciągach i nieco mniej w przysiadach, a w przypadku skoliozy raczej nie jest to zalecane... Siłownia to w sumie moje życie, no ale dla zdrowia byłbym w stanie z niej zrezygnować i zająć się innym sportem. Dodam, że w dzieciństwie miałem wystającą lewą łopatkę, ale ćwiczenia fizyczne zniwelowały tę wadę.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Artur.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stopień zaawansowania skoliozy 3 lata 11 miesiąc temu #8420

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
No troche masz ta skoliozę ile stopniową to juz mysle ze powinien lekarz określić i co dalej ewentualnie Nie wiem boli cię kregoslup cos promieniuje do nogi prócz tego posladka? Po dłuższym chodzeniu staniu czy siedzeniu boli kręgosłup? W nocy normalnie spisz nic nie dretwieje nie pali np w nodze? ile masz lat?
The following user(s) said Thank You: Artur

Stopień zaawansowania skoliozy 3 lata 11 miesiąc temu #8421

• Artur
  • Artur Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Z nogą wszystko OK, jedynie czuje pośladek. Czasami przeprosty powodują ból po lewej stronie pleców, ale nie jest to na tyle mocny ból żeby powodował dyskomfort. Z chodzeniem nie ma problemu, co jakiś czas biegam, żadnych bóli wtedy nie odczuwam, nawet pośladek przestaje "kłuć". Ze staniem też nie ma problemów, siedzenie w aucie powoduje mocniejsze kłucie w pośladku, ale same plecy mnie wtedy nie bolą. Śpię normalnie, krótko po urazie ból pleców był ogromny i przekręcanie się podczas snu było utrudnione, w tej chwili nie odczuwam żadnych problemów podczas snu.

Mam 23 lata.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Artur.

Stopień zaawansowania skoliozy 3 lata 11 miesiąc temu #8424

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Może masz problem z mięsniem gruszkowatym on tak przebiega jak nerw kulszopwy i czasami daje te objawy co rwa kulszowa , a się okazuje , że to mięsien gruszkowaty ....Na pewno musisz sie udać do lekarza , bądz fizjo...

Stopień zaawansowania skoliozy 3 lata 11 miesiąc temu #8426

• Pietkov
  • Pietkov Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Artur, lekarz najprawdopodobniej podejrzewa u Ciebie skolioze funkcjonalną- sytuację, w której ustawienie zbytnie wychylenie kręgosłupa w stosunku do miednicy jest wtórnym zaburzeniem wynikającym z napięcia pewnych mięśni i osłabienia innych. Jeżeli jest to potwierdzone to nie ma się co martwić na zapas, gdyż z tą skoliozą fizjoterapeuta jest w stanie sobie poradzić np. przez rozciągnięcie przykurczonych mięśni (nie tylko grzbietu) czy też ewentualne odblokowanie stawów. Skolioza ta często jest powikłaniem wadliwego ustawienia kończyny dolnej w stawie biodrowym, zablokowania w stawie krzyżowo- biodrowym i w konsekwencji skrócenia jednej kończyny w stosunku do drugiej- przyczyn tego z kolei może być też wiele innych, myślę że to skrzywienie kręgosłupa nie rozwija się ot tak i że jest konsekwencją wieloletnich kompensacji twojego układu ruchu. Ponadto dźwiganie takich ciężarów i martwe ciągi nie pomagają. Czy należy się przejmować? Wydaje mi się, że na pewno nie można tego zostawiać, zaburzenia funkcji mogą przejść w strukturę i utrwalić się, dlatego warto udać się do fizjoterapeuty żeby postawił diagnozę i sprawdził co jest nie tak i pomógł jak najszybciej. Złe ustawienie kręgosłupa ciągnie za sobą wiele konsekwencji w całym organizmie. W związku z tym odpuściłbym sobie ciężkie siłowe treningi dopóki problem nie zostanie zlikwidowany. Co do bólu pośladka i jego ewentualnego promieniowania do nogi, to myślę, że należałoby sprawdzić między innymi mięsień pośladkowy średni i wyeliminować jego ewentualne punkty spustowe, bóle tego mięśnia są często wynikiem złego ustawienia kręgosłupa i miednicy. Jeżeli chodzi o sprawdzenie tego skrzywienia kręgosłupa by wykluczyć w warunkach domowych zmiany strukturalne można wykonać skłon w przód i poprosić aby ktoś stanął z tyłu i zobaczył czy ewentualna asymetria zniknęła, czy nie ma zwiększonego "wału mięśniowego" po jednej ze stron, jeśli nie ma- jest szansa, że złe ustawienie kręgosłupa wynika z mięśni, ponadto ewentualne asymetrie widoczne w postawie stojącej mogą zniknąć w leżeniu na brzuchu- kiedy kręgosłup jest odciążony, to też sugeruje zaburzenie mięśniowe. Ból w plecach mógł być spowodowany przekroczeniem możliwości adaptacyjnych kręgosłupa, układu więzadłowo- mięśniowego i układu nerwowego wskutek czego doszło do jakiegoś urazu. Wybierz się koniecznie do dobrego fizjo, który pomoże Ci "dojść do siebie" i wrócić do sportu na pełnych obrotach :) Daj znać jak poszło :cheer:

Stopień zaawansowania skoliozy 3 lata 11 miesiąc temu #8428

• blondyna
  • blondyna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 66
  • Oklaski: 4
Witam z mojego doświadczenia po przebytych rehabilitacjach,dociekliwości i pytaniach do ludzi którzy pomagali mi wracac do zdrowia wiem że skolioza i lordoza dotyczy niestety wielu ludzi nie tylko po przebytych urazach ale wynikają z braku prawidlowej postawy . Doradzę konsultacje z rehabilitantem aby pokazał ćwiczenia,bo jak rozumiem dużo czasu ćwiczysz więc dorzucenie kilku lekkich ćwiczeń postawy do treningu nie będzie problem, mój syn również ma skolioze a ma 16 lat i również zaczął cwiczyc na ciężarach i w początkowym etapie wyszla skolioza ale w niczym to nie przeszkadza. Powodzenia
Blondyna
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.102 s.
Zasilane przez Forum Kunena