Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ból zęba

Ból zęba 3 lata 8 miesiąc temu #9438

• adbur
  • adbur Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 203
  • Oklaski: 41
Melodia- ból zęba w porównaniami do bólu kręgosłupa to jak ukąszenie komara porównać do użądlenia szerszenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ból zęba 3 lata 8 miesiąc temu #9440

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
  • Oklaski: 35
a mi sie zawsze wydawalo ze bol zeba musi byc gorszy od kregoslupa bo to przy glowie , chyba bym zwariowala jak by mnie zab bolal.
Ja raz w zyciu skale bolu 10 mialam i nigdy tego bolu nie zapomne, kilka godzin po operacji morfina nie szla mi do zyly tylko para leciala czyli obok i nikt nie zauwazyl, lapa cala spuchnieta a ja mialam taki bol ze pol przytomna majaczylam i gadalam z niezyjacym ojcem. Do kitu mam zyly, ruchome i slabe, kroplowki to tylko juz przy stopach mi zakladaja.
I jeszcze raz zapamietalam bol tego stopnia jak sie poparzylam mlekiem gotujacym i oblalam brzuch , rajstopy elastyczne mialam jak to w latach 70 tych i na zywca ze mnie w szpitalu sciagali grrrrr
A kregoslup to tak skala 8 .. od 8 do 10 jest jeszcze duzo miejsca
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Ból zęba 3 lata 4 miesiąc temu #9746

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1014
  • Oklaski: 36
Usuwanie szóstki (jej krótka historia: była OK, potem sobie uszkodziłem kręgosłup i miałem przez o między innymi szczękościski, szczególnie przy próbach jedzenia. Jeden ze szczękościsków skrócił żywot szóstki. Została odbudowana na śrubach i była OK. Potem miałem infekcję pooperacyjną kręgosłupa i chyba poszło również w ząb, bo po operacji ząb zaropiał, zaczął boleć, został zaklasyfikowany do usunięcia chirurgicznego) .. Jeszcze raz: usuwanie szóstki bolało tylko w momencie podawania zastrzyków w dziąsło "bez szczypania się" - gruba igł i sru, raz od dołu, raz z boku. Potem trochę czekania aż to zadziała, i główna robota: nieudane próby wyrwania, więc rozpiłowywanie zęba na pół ;)

Ogólnie - najgorszy był moment już po zabiegu, trochę odpłynąłem.
A potem przez tydzień miałem nieciekawy smak i zapach w buzi, kiedy ten ząb się goił.
Teraz jest już OK.
Jak ktoś tu napisał - ja również polecam przykładać coś zimnego jak najszybciej po zabiegu, żeby potem uniknąć przykrych niespodzianek (głównie bólowych).

Pozdrawiam :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: adbur
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena