Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Po ALIF L5-S1

Po ALIF L5-S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #20927

• mw5959
  • mw5959 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 19
Już prawie 5 tygodni po zabiegu, boli ale coraz mniej, rana na brzuchu już prawie nie ciągnie. Ale po kolei, w szpitalu były środki przeciwbólowe więc trudno ocenić ale dałbym 5-6 w 10 stopniowej skali bólowej. Na wypis przepisane miałem tabletki p.bólowe, wystarczyły na dwa tygodnie i przez ten czas była sinusoida z różną amplitudą raz lepiej raz bardzo źle. Po 2 tygodniach zdjęcie szwów w Carolinie (właściwie to były rozpuszczalne, ale wizyta była konieczna) i zacząłem krótkie spacery po osiedlu, najlepsze było to że ból nie wzmagał się po spacerze. Przestałem zażywać środki p.bólowe i dawałem radę, spacery były coraz dłuższe , w 4 tygodniu oceniłbym na 2/10 a dystans dochodził do 3 km. W 5 tygodniu ból 2/10 a dystans do 4 km i ból nie wzmaga się po chodzeniu. W zasadzie jeszcze nie siadam , nie prowadzę samochodu, jem na stojąco, chodzę w gorsecie lędźwiowym. Bez gorsetu czuje się nie pewnie, ale czas już powoli z niego rezygnować, miałem używać 1 m-c. Ogólnie samopoczucie coraz lepsze, sprawność również, sam mogę założyć nawet skarpetki. Zamierzam pokonywać coraz większe odległości na spacerach, odrobić te lata wcześniejsze kiedy chodzenie, stanie, siedzenie wzmagało ból.
To na razie tyle, na pewno się jeszcze odezwę i odpowiem na ewentualne pytania.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, wrongbit, wilku25, Miś102, arekkallas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po ALIF L5-S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #20933

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1169
Tak z ciekawości - jaki jest ból takiego dojścia przedniego/rany w porównaniu do samego bólu kręgosłupa przed operacją? Swędzenie po cięciu czy jest to jakiś poważny ból i np. dolegliwości jelitowe czy coś? Ja miałem operacje tylko od strony pleców to nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: Miś102

Po ALIF L5-S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #20935

• mw5959
  • mw5959 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Ból z dojścia przedniego podzieliłbym na 2 rodzaje, pierwszy od rany na brzuchu i drugi od ingerowania w lędźwiowy z włożeniem implantu. Pierwszy lekceważyłem, był do wytrzymania, nasilał się przy zmianie pozycji, naciąganiu rany, zmniejszał się znacząco każdego dnia, wiedziałem że zniknie całkowicie. Po 2 tygodniach zaczęło się swędzenie blizny i teraz po 5 tygodniach właściwie nie czuję tej rany. Jeśli chodzi o dolegliwości jelitowe to problem był z wypróżnianiem się przez pierwsze dni, trzeba było zażywać wspomagacze typu zsiadłe mleko, śliwki suszone itp.
Drugi ból lędźwiowy po operacji i włożeniu implantu był inny, taki tępy i stały ale mniejszy niż przed operacją. Wielkość jego już opisywałem, dodam tylko że najważniejsze nie narastał po chodzeniu i mogłem znaleźć pozycję leżącą przynoszącą dalsze zmniejszenie. Dzisiaj 5 tygodni po ALIF pozostał wg mojej subiektywnej oceny na poziomie 2/10 w 10 stopniowej skali.
Jako doświadczony pacjent po operacjach, 2 x L5-S1 od dojścia tylnego i 1 x od przedniego, oceniam że po ALIF okres powrotu do sprawności jest krótszy, rehabilitacja szybsza. W trakcie ALIF nie przecina się jednak mięśni przykręgosłupowych, nie rusza korzeni nerwowych itp. , ale z kolei rozciąga się tkanki po włożeniu implantu.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, GOKA

Po ALIF L5-S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #20936

• Oska123
  • Oska123 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć, jest szansa zobaczyć jak kręgosłup wyglądał w MR/CT przed zabiegiem ?
Za tą wiadomość podziękował: Miś102, GOKA

Po ALIF L5-S1 2 miesiąc 1 tydzień temu #20947

• arekkallas
  • arekkallas Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak postępy w rehabilitacji?

Chyba po nowym roku sam sie zdecyduje. Dosyc mam juz bolu.

Po ALIF L5-S1 2 miesiąc 1 tydzień temu #20951

• mw5959
  • mw5959 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Jutro będzie 6 tygodni po operacji.
Do Oska 123 - zdjęcia MR/CT przed zabiegiem wrzucę później, będę miał robione RTG po zabiegu na wizycie kontrolnej, postaram się załączyć razem.
Zmiany w powrocie do zdrowia są coraz mniej dynamiczne, ból w zasadzie jest na poziomie 2-3/10. Głównie w lędźwiowym, po większym wysiłku promieniuje do stopy prawej, ale po kilku h mija. Ruchomość powoli wraca, jednak siedzieć nadal długo nie mogę. Po pół godziny siedzenia jest kilka godzin cierpienia (rymnęło się).
Rehabilitacja na razie to tylko spacery codzienne ok. 4km / 1h, po spacerze ból nie rośnie i to dla mnie najważniejsze. Dużo chodzę po domu, wg opaski na ręku przeciętnie w ciągu dnia robię 14000 kroków i ok. 8-9 km, nadal używam gorsetu lędźwiowego, pewniej w nim się czuję. Profesjonalna rehabilitacja pewnie dopiero po wizycie kontrolnej u lekarza, czyli po Nowym Roku, mam swojego rehabilitanta który przygotowywał mnie również do zabiegu.
Wygląda więc na to, że powoli wszystko idzie w dobrą stronę, jestem nastawiony na kilka miesięcy rekonwalescencji po operacji i mam nadzieję że dobrze się to skończy.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, arekkallas

Czas generowania strony: 0.052 s.
Zasilane przez Forum Kunena