Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Mikrodisektomia - rehabilitacja i ból

Mikrodisektomia - rehabilitacja i ból 1 tydzień 3 dni temu #20149

• pablito
  • pablito Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

Jestem parę dni po mikrodisektomii L5/S1. Czy jest wskazana jakaś rehabilitacja po tym zabiegu?

Lekarz mówił, że nie ma takiej potrzeby, ale sam nie wiem na co mogę sobie pozwolić. Czy po prostu jak najwięcej leżeć czy próbować normalnie żyć. W sumie nie wiem czy jakiś fizjoterapeuta mi tego nie pogorszy na tym etapie...

Druga kwestia to ból. Bezpośrednio po operacji czułem tylko ból w miejscu zabiegu, ale teraz zaczynam odczuwać delikatny ból podobny do rwy kulszowej (mniejszy niż przed operacją).

Jak leżę czuje czasami ból w stopie, a jak wstaje to czuje ból w łydce i tył uda. To normalne? Czy możliwe, że to nerw się regeneruje czy prawdopodobnie to nawroty lub jakieś powikłania pooperacyjne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrodisektomia - rehabilitacja i ból 1 tydzień 3 dni temu #20150

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
W tym dokumencie w tabelkach podane jest co można robić po jakim czasie przy normalnym trybie zdrowienia, w modelowym przypadku:

www.rcseng.ac.uk/-/media/files/rcs/libra...tions/discectomy.pdf
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.064 s.
Zasilane przez Forum Kunena