Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 2 x discektom.+Sponydlodiscitis:czy rehabilitować?

2 x discektom.+Sponydlodiscitis:cz​y rehabilitować? 1 tydzień 5 dni temu #18613

• Marecki
  • Marecki Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 0
Witam Ponownie,

W skrócie: W przeciągu ostatnich 3 miesięcy jestem po dwóch discektomiach i przebytym spondylodiscitis (zapalenie krążka międzykręgowego). Po 7 tygodniowej antybiotykoterapii, (3 tygodnie w szpitalu) miałem dziś rezonans kontrolny w szpitalu.
Na dziś nie mam możliwości konsultacji z lekarzem prowadzącym. Lekarz pełniący dyżur w szpitalu obejrzał rezonans, skonsultował z innym lekarzem i powiedział, że wszystko jest ok. nic nie uciska nerwów a to najważniejsze. Widoczne zmiany na rezonansie (nacieki ?) to stan po zapaleniu. Na pytanie o rehabilitacje, która była zalecana przy wypisie (dostałem skierowanie) właśnie na obecny czas ( miesiąc po wypisie - 7 tygodni po drugiej operacji) dziś ją odradzał. Wręcz zastanawiał się nad ogólnym sensem jej przeprowadzenia skoro nie ma objawów neurologicznych, a rehabilitacja może zaszkodzić. Mój stan jest dużo lepszy. mam jednak bóle lędźwiowe, które występują w nocy lub nad ranem (bóle są do zniesienia) . Bóle często promieniują ale tylko do bioder. Moje wątpliwości dotyczą rehabilitacji. Udało mi się załatwić rehabilitacje stacjonarną w specjalistycznym szpitalu rehabilitacyjnym ( ma bardzo dobre opinie). Termin mam na jutro, rehabilitacja na okres 3-6 tygodni. Aktualnie nie wiem co robić. Bardzo ciężko coś znaleźć w temacie rehabilitacji po stanie zapalnym kręgosłupa. Nie chce robić nic na siłę z drugiej strony mam bóle, które nie ustępują od miesiąca. Zalecenia szpitalne zmieniły się i też nie wiem co o tym myśleć. W załączeniu zdjęcia dzisiejszego rezonansu. Jakie jest Wasze zdanie ? Z góry dzięki za każdą opinię.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

2 x discektom.+Sponydlodiscitis:cz​y rehabilitować? 1 tydzień 5 dni temu #18614

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Jeśli rehabilitacja jest w ośrodku gdzie naprawdę rehabilitują pooperacyjne kręgosłupy, to raczej nie ma się czego bać, zestaw zabiegów i ćwiczeń powinien być indywidualnie dynamicznie dobierany do stanu i możliwości, a do każdego stanu do się coś dobrać tak żeby pomogło a nie zaszkodziło. W takich ośrodkach zazwyczaj każdy rehabilitant ma indywidualne podejście do pacjentów i dobrą wiedzę co robi. Mogłaby zaszkodzić rehabilitacja u przypadkowych osób albo jakaś masówka "ćwiczeń dobrych na wszelkie schorzenia bo intensywny ruch to zdrowie, to samo na odchudzanie co na kręgosłup".
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: Maciurek

2 x discektom.+Sponydlodiscitis:cz​y rehabilitować? 1 tydzień 4 dni temu #18615

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Tylko pamiętaj też sam żeby nie patrzeć na innych i nie naśladować że jak ktoś coś jest w stanie zrobić to Ty też - ale o tym raczej informują na poważnych rehabilitacjach niejednokrotnie że każdy robi ile może i tylko do granicy bólu, w przeciwieństwie do słabych ośrodków gdzie są ćwiczenia wysiłkowe na czas dla pacjentów ze wszystkimi schorzeniami jednakowe. Po operacji się nie jedzie usportowić tylko poprawić swój stan w sposób ostrożny i przemyślany.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: melodia

2 x discektom.+Sponydlodiscitis:cz​y rehabilitować? 1 tydzień 4 dni temu #18616

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 4
Jak pytasz o opinie, to ja bym dała sobie spokój z rehabilitacją na Twoim miejscu. To jest jednak dodatkowy stres dla organizmu, który w Twoim przypadku dostał trochę po tyłku przez ostatni czas. Może da się przełożyć termin na za parę tygodni, a wydaje mi się, że lepiej byłoby dłużej odpocząć, nawet lekarz Co to sugeruje.
Mnie rehabilitacja zawiodła, więc może dlatego mam podejście "jak pies do jeża". Jak Cę dobrze zoperowali to i bez tego organizm wróci do sprawności.
The following user(s) said Thank You: melodia

2 x discektom.+Sponydlodiscitis:cz​y rehabilitować? 1 tydzień 3 dni temu #18635

• Marecki
  • Marecki Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 0
Dzięki. Zdecydowalem się. Jestem drugi dzien. Dzis pierwsze ćwiczenia. Bardzo delikatnie. Dodatkowo miałem tez masaż rany pooperacyjnej ( dwa cìecia w przecìągu 1,5 miesąca). Z uwagi na przebyty stan zapalny rehabilitacja bez naświetlan czy laserow. Mieli tu juz podobne przypadki. Wydaję się, że wiedzą co robią. Muszę iść chociaż delikatnie do przodu. Bezczynność spedzona w bólu już mnie bardzo mocno zmeczyła. Mam świadomość, że wszystko musi być robione z glową i bardzo cierpliwie.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

2 x discektom.+Sponydlodiscitis:cz​y rehabilitować? 1 tydzień 3 dni temu #18636

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Mi inni pacjenci mówili że po operacji w ciągu 6 m-cy przysługują 2 pobyty rehabilitacyjne - nie wiem na ile to jest aktualne, ale jeśli to prawda to może ten tak jak piszesz potraktuj jako delikatne łagodzenie objawów wszystkim co mają dostępne a co nie szkodzi samemu dyskowi, a ćwiczenia kondycyjne to na następnym za kilka miesięcy.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena