Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution)

Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution) 3 miesiąc 1 dzień temu #18414

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Głowa do góry. Musi być lepiej i będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution) 2 miesiąc 1 tydzień temu #18517

• Owain
  • Owain Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 39
Dziś mija 6 tygodni od zabiegu. Ciągle nie wiem co napisać, ale w sumie chyba per saldo bardzo się poprawia. Dzień po relacji "trzy tygodnie po" czyli poprzedni post, było rewelacyjnie, pierwszy raz nie bolało prawie cały dzień. No ale bywa różnie. Jakieś 10 dni temu byłem u rehabilitanta, którego polecił mi reh z Warszawy, co się mną opiekował po operacji. Niestety - osteopata. Nie ufam im, bo to dla mnie jakaś czarna magia, a to trzymają na nos, a to trzymają ręce pod tyłkiem jak Kaszpirowski lecząc siłą woli? ;) No ale jakoś tak się poczułem lepiej i przez tydzień było niemal rewelacyjnie, by w ostatni piątek się zepsuć. Piątek, sobota i pół niedzieli znów bolało, strzykało nieprzyjemnie. Wczoraj wieczór rewelacja, podobnie jak dziś, nic nie boli, obudziłem się jak zdrowy człowiek. Czyli obecnie jakoś tak, że 5 dni ok (prawie bez bólu, jak jest to tak na 3), dwa dni do dupy (boli cały dzień tan na 5). Sztywność tylko przy wstawaniu z łóżka albo krzesła, dają o sobie znać zmienione kąty, jakbym od razu stawał na stopy obute w damskie szpilki ;) Dalej rozciągam grupe kulszowo goleniową, już mogę nogi na stojąco położyć na stole, tak że tworzą kąt prosty. Dalej ok. 8 km dziennie spacerów. Dalej czuje, zależnie od dnia jakby więzadła miednicy. Ból, ale nie straszny, przy obracaniu się w łóżku np. Też jakby jakieś takie kostne bóle w stawach krzyżowo-biodrowych, ale nic strasznego.
Naszego Użytkownika 421 prosiłbym w tym miejscu o próbę opisania, jak bolały go stawy K-B i jak to się różni od bóli nerwu od ucisku i o przypomnienie po jakim czasie przeszło (chyba po roku czy dwóch?).
Chcę włączyć jakieś kolejne ćiwczenia, ale się trochę boję i nie wiem co robić prócz chodzenia i naciągania grupy kulszowo-goleniowej czyli opieranie wyprostowanej nogi co raz wyżej. Zacząłem robić przysiady opierając się na kijkach, ale coś nie czuję się pewnie, niby lędźwiowy sie przy tym nie wygina ale spore napięcia. Zaczynam nieśmiało rozciągać gruszkowaty, staram sie też ćwiczyć mięśnie pośladkowe (na stojąco noga w tył) oraz uprawiam pływanie na sucho, czyli leże na brzuchu i na przemian unoszę całe nogi kilkanaście cm w górę, naprzemiennie też wciskając łokcie w łóżko. Na basen sie nie czuję, zwłaszcza że problematyczne wycieranie stóp, ubieranie skarpetek itp. A idzie zima ;) Jeśli tempo poprawy się utrzyma, za kolejne 6 tygodni powinno być nieźle a ból powinien być okazjonalny. Niby odstawiłem już gorset, ale czuję się w nim pewnie i mam wrażenie, że mniej boli jak w nim np. siedzę.
Po miesiącu zrobiłem też kontrolny RTG. No i uczucia mam mieszane, tzn. nie wygląda, by się tam coś jakoś bardzo naprostowało, może odrobinę. No ale co będę się martwił rotacją i tiltem, jeśli idzie ku dobremu. Początków zrostu chyba nie widać, niestety nie wypowiedział się w tym temacie ani opisujący radiolog ani Dr Głowacki, który po prostu odpisał, że wszystko idzie ok.
No to chyba na razie tyle ode mnie :)
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution) 2 miesiąc 1 tydzień temu #18525

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 47
Super, ze jest trochę lepiej. I oby tak dalej.

Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution) 2 miesiąc 1 tydzień temu #18533

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080

Owain napisał: Naszego Użytkownika 421 prosiłbym w tym miejscu o próbę opisania, jak bolały go stawy K-B i jak to się różni od bóli nerwu od ucisku i o przypomnienie po jakim czasie przeszło (chyba po roku czy dwóch?).

To było tak dawno temu, że już nie pamiętam - jednak najlepsze są opisy "na żywo", wydaje mi się że pisałem o tym wtedy tu na Forum. Ja miałem robioną blokadę stawu krzyżowo-biodrowego Depo Medrolem w szpitalu - pomogła mi na kilka miesięcy, ale potem ból wrócił jeszcze silniejszy. Z tego co pamiętam to mówili że tą blokadę można maksymalnie 3 razy powtarzać, a z tego co czytałem to ona przez zniesienie bólu może prowadzić do uszkadzania sobie stawu, i dość dużo osób w internecie z tego co pamiętam pisało że ból wraca większy. To czy ból jest od stawu KB rozróżnia się po tym czy blokada zniesie go w przynajmniej 75% - to z tego co pamiętam jedyna mająca sens metoda zbadania czy to ból stawu KB czy czegoś innego/rzutowany. Drugą blokadę miałem robioną po kilku miesiącach jak ból wrócił, ale gdzie indziej zupełnie, w przychodni, przez innego lekarza, mniej doświadczonego (nie wiem czy w ogóle wcześniej robił komuś taką blokadę), i nie pomogła. Udałem się do jeszcze innego lekarza - potwierdził że to ból stawu KB i zapisał mnie na kriolezję nerwów tego stawu, dostałem termin. Z tego co pamiętam to jednocześnie miałem zespół mięśnia gruszkowatego, i tak to razem bolało że nie szło wytrzymać, tak samo przy leżeniu jak chodzeniu, okrutnie denerwujący ostry ból, tak że czekając na wyznaczony termin robiłem delikatnie ćwiczenia na mięsień gruszkowaty mimo że to bolało (ale nadal łatwiej było znieść ból coś robiąc/ruszając tym wszystkim niż leżąc i czekając), i w końcu puściło, tak że wypisałem się z kriolezji bo nie lubię niepotrzebnych interwencji w organizm, a powód do niej zniknął.

Wątek o stawach KB - forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...iodrowy?limitstart=0

forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...drowego?limitstart=0
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution) 2 miesiąc 1 tydzień temu #18555

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 415
Szybkiego powrotu do zdrowia
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Po ALIF L5-S1 (stand alone cage Synfix evolution) 2 miesiąc 6 dni temu #18579

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Mnie staw K-B boli przedewszystkim w innym miejscu niż lędźwiowy.
Boli mnie niżej i ewidentnie po jednej stronie. Chociaż miałem już momenty, że pobolewała mnie też druga strona.
Bólowi lędźwiowego ( tak sobie przynajmniej tłumacze) toważyszy ciągnięcie z tylu kolana, łydka i przedewszytkim stopa i duży palec.
Przy bólu lędźwiowego pomaga zmiana pozycji przy stawie nie bardzo.

Tak mi się subiektywnie wydaje. Bo czasem to mnie boli sam nie wiem co, bo boli mnie ogólnie cały tył i dupa łącznie z pachwinami.
Reumatolog mi powiedział, że jak za długo chodzę i ból się zwiększa a przy odpoczynku zmniejsza to nie od zapalenia. A od czego odpowiedział nie wie ale wydaje się, że od zabardzo pospinanych mięśni.
Dodam, że obrzęk szpiku-jakieś zapalenenie K-B oraz przepuklinę mam po tej samej stronie. Ale lekarze twierdzą, że nie mogło to wyrządzać , aż takiego bólu.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.072 s.
Zasilane przez Forum Kunena