Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Spondylodiscitis

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18359

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11

użytkownik421 napisał: W momencie kiedy bierzesz antybiotyk to gorączki nie będzie nawet przy infekcji.. A jak wysokie masz to CRP? U mnie przy infekcji to było chyba coś koło 70, niektórzy pisali że mocno ponad 100 mieli
Może inaczej zapytam: jak Ci się to zaczęło? Miałeś tą operację i po niej po prostu było gorzej ale nie było ropy ani gorączki, to zrobili badanie krwi? Z czego masz robiony posiew? (u mnie był z tego co się zbierało przy ranie). Miałeś robione też CRP przed operacją może?

PS Użytkownik 421 podziwiam Twoją tak rozległa wiedze dotycząca kregosłupa. Szkoda tylko, że w prawie w każdym temacie odnosisz się do swoich doświadczeń

To taki intensywny styl życia ;) Przez to pewnie mi się zresztą też i kręgosłup uszkodził. Ale i dzięki temu w końcu lędźwiowy mnie nie boli.

CRP cos kolo 50, pozostale dwa wyznaczniki stanu zapalnego w normie. Dwa tygodnie po pierwszej operacji ( najlepsze moje dwa tygodnie od kilku miesiecy-bez bólu), pojawil sie bardzo mocny/ostry/skurczowy/spieciowy ból w ledzwiach. Czułem, że to cos nowego innego od rwy. Póżnie rezonans na którym wyszła nieduża rewypuklina i własnie zmiany na obrazie dotyczące odcinka L5/S1 dysk i kręgi. Ponizej temat z RM przed i po
forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/5...operacji-komplikacje .
Druga operacja (discektomia) miała na celu sprawdzenie co sie dzieje. Usuneli rewypukline ( ktora okazalo sie nie była przyczyną bólu) i pobrali wycinek do badań. Podczas operacji poza rewypukliną nic niepokojącego nie zanotowali. Posiew mialem z tego wycinka i krwi: wszystko ujemne. Lekarze twierdza, ze podczas tej choroby bardzo często w wynikach badań nic nie wychodzi, a szkoda bo nie moga dobrac celowanego antybiotyku. Dzis jestem 10 dzień w szpitalu na dwoch antybiotykach, 2 x dziennie ketonal dozylnie i 4 x dziennie accordeon. Funkcjonuje na zasadzie dojscia do łazienki ale tylko zaraz po przeciwbolowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Marecki.

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18361

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Te wyniki które opisujesz (CRP wysokie, brak gorączki, jałowy posiew) pokrywają się z tym co tu mówią na filmie od 2:05 - ponoć tak jest u większości pacjentów ze stanem zapalnym

academic.oup.com/jac/article/65/suppl_3/iii11/923760
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18373

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Znależli bakterie peptococcus. Jest na tyle rzadkim przypadkiem, że twierdzą że może to być błąd. Antybiotyki, którymi mnie leczą zwalczają ja. Kolejny nowy i bardzo rzadki temat. W ciągu 10 dni zapisałem się w statystykach: Rewypuklina ( do 20 ٪ ), Spondylodiscitis (0,4 - 2,4% na 100 tyś) na oddziale w ostatnim roku mieli jeden przypadek, Peptococcus - tak rzadkie, że nikt nie ma pojecia....... Jaki ja się ostatnio wyjątkowy zrobiłem, ehhhh.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Spondylodiscitis 3 miesiąc 6 dni temu #18374

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
No ale dobrze że masz diagnozę. Wielu lekarzy w Polsce przyjmuje że jak przypadek jest rzadki to jest w ogóle niemożliwe żeby do nich ktoś z nim trafił. Nawet znaleźć kogoś kto wie coś np. o zespole mięśnia gruszkowatego jest ciężko. Powoli się to zmienia dzięki pracy pacjentów, ale bardzo powoli.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Spondylodiscitis 3 miesiąc 6 dni temu #18376

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 39
Marecki, bo może przeoczyłem - te bakterie znaleźli z krwi czy z wycinka dysku?

Spondylodiscitis 3 miesiąc 6 dni temu #18377

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Bakteria wykryta w posiewie krwi, chociaż z uwagi na fakt ze jest bardzo rzadka, twierdzą że jest duże prawdopodobieństwo błednego wyniku.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.062 s.
Zasilane przez Forum Kunena