Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Spondylodiscitis

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18304

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Witam ponownie. Moja niekończonca się przygoda z komplikacjami po operacji trwa i nic nie wskazuje na chwilę oddechu dla mnie i dla mojego już mocno zmęczonego słupka. Przepraszam za 3 już temat dotyczący mojej osoby ale co chwile jest coś nowego. Aktualnie jestem po drugiej discektomii (6 tygodni temu pierwsza). Nieduża rewypuklina została usunięta, coś poczyścili pobrali wycinek do badań. Doktor na pytanie o stabilizacje powiedział, że to ostateczność. Po operacji dolegliwości bólowe nie ustąpiły, a wręcz sie zaostrzyły. Diagnoza : SPONDYLODISCITIS. 4-6 tygodni antybiotyk dożylnie i drugi doustnie, kolejne 4 ( juz w domu ) doustnie. Problem w tym, że w wynikach badań krwi, posiewu nic nie wychodzi i na dziś strzelamy z antybiotykiem ( może sie uda). Moje pytanie: Czy ktoś z forumowiczow przechodził podobny temat. Na forum nie ma o tym za wiele, w sieci kilka artykułów. Jak z tym zýć ? Co z rechabilitacja? Czy choroba sie nawraca etc. Z góry dzìeki za każda informacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18306

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32
Czy to jest to samo co spondyloza?

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18309

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49

Ostatnia edycja: przez Anton.

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18311

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
www.researchgate.net/publication/2640469...dnosci_diagnostyczne

Trochę tak mi się wydaje że opisujesz jakbyś nie chciał napisać co to masz.. czy to infekcja śródoperacyjna, pooperacyjna czy co.. Ja np. miałem infekcję z ropą z rany, temperaturą ponad 39 stopni szczególnie na wieczór - miałem czyszczenie, usunięcie dystraktora (żeby się na nim nic nie zalęgło), założony drenaż przepływowy na coś tydzień w szpitalu (przepłukiwanie kręgosłupa kilka litrów na dobę, takie chodzenie z buteleczką w ręce uniesionej w górze, trochę mało przyjemne), antybiotykoterapia (Augmentin 1000) przez 2 miesiące i przeszło, posiewy też miałem wszystkie jałowe..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18323

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11

użytkownik421 napisał: www.researchgate.net/publication/2640469...dnosci_diagnostyczne

Trochę tak mi się wydaje że opisujesz jakbyś nie chciał napisać co to masz.. czy to infekcja śródoperacyjna, pooperacyjna czy co.. Ja np. miałem infekcję z ropą z rany, temperaturą ponad 39 stopni szczególnie na wieczór - miałem czyszczenie, usunięcie dystraktora (żeby się na nim nic nie zalęgło), założony drenaż przepływowy na coś tydzień w szpitalu (przepłukiwanie kręgosłupa kilka litrów na dobę, takie chodzenie z buteleczką w ręce uniesionej w górze, trochę mało przyjemne), antybiotykoterapia (Augmentin 1000) przez 2 miesiące i przeszło, posiewy też miałem wszystkie jałowe..

Opisuje to co przekazują mi lekarze. Niestety od tygodnia leżenia w szpitalu informacje od nich są szczątkowe. Choroba ktorą zdiagnozowali to wynik komplikacji pooperacyjnych. W trakcie drugiej discektomii nie stwierdzono ropnia czy też obrzęku. Brak gorączki, posiew ujemny w krwi jedynie podwyższone CRP. Diagnoza na podstawie RM i stanu pacjenta. Bole lędzwiowe (nie mające nic wspólnego z bólami pooperacyjnymi), mocne spięcia/skurcze w okolicach lędzwi - ta dolegliwość najgorsza. Codziennie dostaje informacje że mam sie uzbroic w cierpliwość. Wstępnie 4-6 tygodni antybiotyk dożylnie. W szpitalu do momentu ustąpienia bólu. PS Użytkownik 421 podziwiam Twoją tak rozległa wiedze dotycząca kregosłupa. Szkoda tylko, że w prawie w każdym temacie odnosisz się do swoich doświadczeń.... Pozdrawiam

Spondylodiscitis 3 miesiąc 1 tydzień temu #18325

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
W momencie kiedy bierzesz antybiotyk to gorączki nie będzie nawet przy infekcji.. A jak wysokie masz to CRP? U mnie przy infekcji to było chyba coś koło 70, niektórzy pisali że mocno ponad 100 mieli
Może inaczej zapytam: jak Ci się to zaczęło? Miałeś tą operację i po niej po prostu było gorzej ale nie było ropy ani gorączki, to zrobili badanie krwi? Z czego masz robiony posiew? (u mnie był z tego co się zbierało przy ranie). Miałeś robione też CRP przed operacją może?

PS Użytkownik 421 podziwiam Twoją tak rozległa wiedze dotycząca kregosłupa. Szkoda tylko, że w prawie w każdym temacie odnosisz się do swoich doświadczeń

To taki intensywny styl życia ;) Przez to pewnie mi się zresztą też i kręgosłup uszkodził. Ale i dzięki temu w końcu lędźwiowy mnie nie boli.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.071 s.
Zasilane przez Forum Kunena