Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discektomia L5/S1. Co dalej ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18146

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 19

Marecki napisał: Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie. Jestem 4 tygodnie po discektomi L5/S1, a nawet dziś się dowiedziałem od Neurochirurga że to był odcinek L5/L6 (Mam jeden krąg więcej). Przepuklina była ogromna: 1,5 cm. Pierwsze dwa tygodnie po operacji czułem się jak młody Bóg, wszystko było idealnie. Stosowalem się do zaleceń, bardzo na siebie uważam. Nie ćwiczylem, tak zalecili w szpitalu z uwagi na wielkość przepukliny. Tylko spacery. Od dwóch tygodni mam ból tylko w odcinku ledzwiowym (Nic nie schodzi do nogi jak przed operacja), od tygodnia na ketonalu. Bol rwacy, plecy zesztywniale, strasznie spięte. Neurochirurg, który mnie operowal zalecił lekką rehabilitację i dodatkowo ćwiczenia 6 razy dziennie: Ciepły prysznic na plecy i po wyjściu skłony do przodu ile się da ( dziś zrobię skłony może 5 cm ).
Czy szanowni forumowicze słyszeli o takiej metodzie rehabilitacji ( rozluźnienia mięśni) ?? Czy ktoś z Was miał podobne objawy po 2 tygodniach idealnych po operacji, dwa tygodnie w bardzo slabej formie?? Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

Skąd pomysł, żeby robić skłony miesiąc po operacji??? To był zabieg endoskopowy?
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18147

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19

dawid napisał: Niewiem co to za lekarz Ci zalecił bo mi po operacji wręcz zabronili robić takich skłonów nawet na wypisie ze szpitala mam adnotacje zakaz wykonywania głębokich skłonów .

Przy tak dużej przepuklinie lekarze raczej proponują implant gdyż zwykła discektomia może spowodować obniżenie wysokości dysku przez co stawy są zbyt mocno przeciążone i są źródłem przewlekłego bólu.

Ja też miałam 15 mm przepuklinę i nie proponowano mi implantu. Jestem 2,5 miesiąca po operacji i ból w kręgosłupie cały czas spory, ale mimo wszystko lepiej. Podobno nie jest tak źle z tą przestrzenią międzykręgową, może to zależy od właściwości osobniczych.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18148

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
T

Ostatnia edycja: przez Marecki.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18149

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11

Malgorzata81 napisał:

Marecki napisał: Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie. Jestem 4 tygodnie po discektomi L5/S1, a nawet dziś się dowiedziałem od Neurochirurga że to był odcinek L5/L6 (Mam jeden krąg więcej). Przepuklina była ogromna: 1,5 cm. Pierwsze dwa tygodnie po operacji czułem się jak młody Bóg, wszystko było idealnie. Stosowalem się do zaleceń, bardzo na siebie uważam. Nie ćwiczylem, tak zalecili w szpitalu z uwagi na wielkość przepukliny. Tylko spacery. Od dwóch tygodni mam ból tylko w odcinku ledzwiowym (Nic nie schodzi do nogi jak przed operacja), od tygodnia na ketonalu. Bol rwacy, plecy zesztywniale, strasznie spięte. Neurochirurg, który mnie operowal zalecił lekką rehabilitację i dodatkowo ćwiczenia 6 razy dziennie: Ciepły prysznic na plecy i po wyjściu skłony do przodu ile się da ( dziś zrobię skłony może 5 cm ).
Czy szanowni forumowicze słyszeli o takiej metodzie rehabilitacji ( rozluźnienia mięśni) ?? Czy ktoś z Was miał podobne objawy po 2 tygodniach idealnych po operacji, dwa tygodnie w bardzo slabej formie?? Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

Skąd pomysł, żeby robić skłony miesiąc po operacji??? To był zabieg endoskopowy?

Znany i szanowany Neurochirurg ze świetnymi opinami na wizycie pokazywał mi jak mam robić te skłony. Rozgrzać ciało, prysznic lub termofor i kilka razy dziennie skłony do momentu pojawienia się bólu. Trzy krotnie pytałem czy aby na pewno skłon w tą stronę a nie Mc Kenzie bo sam nie wierzyłem. On sam mnie operował: metoda Discectiomia ( bez micro takze nie orientuje sie czy to na pewno endoskopowa). Dodatkowe zalecenia rozgrzewac caly czas plecy bo sa mocno spięte i można rozpocząc delikatna rehabilitacje....dziś jestem mega powykrzywiany i ledwo chodze.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18150

• dawid
  • dawid Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 22
Jeśli zwykła discektomia to niestety nie jest metoda endoskopowa tylko są cięte mięśnie i więzadła tak że może Cię dłużej boleć i dłużej się dochodzi do siebie bo musi sie wszystko dobrze wygoić. Tym bardziej nie stosowałbym metod typu rozgrzrwanie i skłony . Chyba że to jakieś innowacyjne techniki o których nie słyszałem . Ja jestem 2 mce po operacji i nie pochylam się więcej niż ok. 10 cm choć ból w plecach ustąpił praktycznie całkowicie.

U Ciebie podjerzewam że pojawił się stan zapalny stawu lub zrobiła się niestabilność na tym segmencie.

Ostatnia edycja: przez dawid.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18151

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 5
Podepne się z pytaniem. Jestem 1,5 tygodnia po mikrodiscektomii l5-s1. Generalnie wszystko jest ok, zgodnie z zaleceniami chodzę na spokojne spacery.
Gdzieś od wczoraj pojawia się mocny ból przy kladzeniu się do łóżka. Dzisiaj było szczególnie źle, ledwo mogłem przejść z pozycji bocznej na plecy. Ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Czas generowania strony: 0.057 s.
Zasilane przez Forum Kunena