Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discektomia L5/S1. Co dalej ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 3 tygodni temu #18213

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Mam wrażenie, że juz po zawodach. Im dłużej po operacji (5 tydzień), tym gorzej. Do konkretnego bolu ledzwi, doszły bóle biodra i od wczoraj czuje juz kłucie w posladku i łydce. Bole ledzwi dwa razy gorsze niż przed operacja, jedynie noga mniej boli. Od dwoch tygodni chodze wykrzywiony, najpierw w bok teraz do przodu. Nastawiam się już na rewypukline ( ktoś musi uzupelniać statystyczne 20 % :) ). Pytanie: jutro mam neurologa poprosze o skierowanie na RMI, czy po 6 tygodniach od operacji obraz RMI będzie czytelny/wiarygodny ? Czy druga operacja w przypadku rewypukliny to takze discektomia czy konieczna juz moze stabilizacja ? Operowana przepuklina była duża 15mm na L5/S1.....jedyny pozytyw operacji to cale pierwsze 2 tygodnie bez żadnego bólu, pierwszy raz od 2,5 roku. Niestety już nie pamietam tego stanu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 3 tygodni temu #18218

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Jak są bardzo niepokojące objawy to się robi MRI nawet i dzień po operacji.. Co prawda tam krwiaki mogą wyjść które się z czasem goją itd ale lekarz to raczej potrafi i tak zinterpretować przeważnie
Ja wyrobiłem te 20% za wszystkich na Forum ;) Ale może się już to moje nadwykonanie wyczerpało :(
Przy drugiej zazwyczaj odtwarza się wysokość odstępu między trzonami żeby nie doszedł lokalny ból stawów i uciski przez zbyt zapadnięty dysk. Metoda zależna od lekarza - cage, cage+śruby, same śruby, ALIF.. Powtarzanie małoinwazyjnych operacji na tym samym segmencie bywa czasem poraktykowane - jedna z osób tu na forum miała tak z powodzeniem zrobione, ale jak jest zapadnięty mocno dysk to może to nic nie dać i może być jak u Tigera Woodsa, że 3 małoinwazyjne operacje dały taki stan że 10 minut był w stanie się utrzymać na nogach z bólem, a dopiero po 4 operacji (odtworzeniu wysokości przestrzeni międzykręgowej i stabilizacji) wrócił do jakiejś formy - forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...5%82?start=162#17832 . Pewnie oprócz MRI jakieś RTG czynnościowe by nie było złe.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.059 s.
Zasilane przez Forum Kunena