Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discektomia L5/S1. Co dalej ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 5 miesiąc 1 tydzień temu #18185

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Witam ponownie. Tydzień od mocnego ataku mogę powiedzieć, że Biofenac działa tak do 5 godzin (przyjmuje rano i wieczorem), odośnie sirdalud nie wiem czy coś daje, biore na noc i zasypiam. Czasami w ciągu dnia wspomagam się portal combo. Codziennie rano budzę sie z mocno spiętymi mieśniami pleców ( czuje sie jakbym mial pod skórą deseczke 30 x 30cm), skolioza ( kręgosłup w kształcie S) i ból przy każdym ruchu. Pod wueczór to samo jak leki puszczają. To już 5 tydzień po operacji. 3 tydzień z powikłaniami. Moje pytanie: czy mozliwe że to zwykła rwa, zapalenie, przewianie etc ? Czy jest to może wynik rewypukliny( czego na dziś nie jestem w stanie sprawdzić, nikt mi RM po 5 tygodniach nie zrobi, chyba nawet nie ma sensu). Sytuacja trochę mnie dobija. Co robić ? Co dodac do farmakologii ? Wymienić sirdalud na mydocalm ? Rehabilitacja w tej chwili chyba nie ma sensu. Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 5 miesiąc 1 tydzień temu #18186

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
Cześć. Myślę, że te spięte mięśnie to reakcja organizmu na ból i ciężko będzie sobie z tym poradzić. Mi się spinają szczególnie nad odcinkiem lędźwiowym po kilku godzinach od wstania rano z łóżka, gdy trochę postoje i pochodzę. Ale ogólnie jest to bardziej duży dyskomfort niż ból. Piszesz, że jesteś 5 tygodni po operacji więc chyba jeszcze nie miałeś wizyty pooperacyjnej. Ja właśnie na tej wizycie dostałem skierowanie cito na rezonans. Lekarz nie mówił, że to za szybko. Niestety "cito" okazało się terminem za 2 miesiące i musiałem zrobić badanie prywatnie. Chyba nikt bez wyniku rezonansu nie powie Ci, co się dzieje w środku. Według mnie mydocalm jest "gorszy", słabszy od sirdaluda. W twoim przypadku trzeba dość silnie podziałać przeciwzapalnie. Co do rehabilitacji w obecnym stanie masz rację, bo może być jeszcze gorzej. Przez niewłaściwe ruchy możesz podrażnić bardziej nerwy. Tak było u mnie jak próbowałem rehabilitować się na siłę.
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 5 miesiąc 1 tydzień temu #18187

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
Ja jestem dwa tygodnie po operacji. Wszystko jest w porządku, nic nie boli, ale dzisiaj znowu zrobiłem dłuższy spacer i przy próbie położenia się do łóżka jest mega ciężko. Plecy spięte, trudno się obrócić z boku na plecy i jest wtedy ból. Po minucie przechodzi. Kolejny raz już to mam. Przechodził ktoś przez to?
Mam wrażenie, że to efekt usztywnionych pleców, bo boję się zrobić spokojniejsze ruchy w trakcie chodzenia. Jutro zaczynam rehabilitację, może fizjo mi coś powie.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 5 miesiąc 1 tydzień temu #18189

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jeszcze jedno pytanie. Rozgrzewać (maście, termofory, plastry) czy może potraktować zimnem ? Gdzieś czytalem, że przy mocnych spięciach rozgrzewanie nie koniecznie pomaga, a wręcz jest efekt odwrotny. Co radzicie ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 5 miesiąc 1 tydzień temu #18190

• dawid
  • dawid Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 22
Mi przy ostrych stanach zapalnych pomagały jedynie zastrzyki np. Dexaven (dość mocny lek steroidowy) ,przy słabszych atakach ratowałem się tabletkami Roticox . Rozgrzewanie na stany zapalne z tego co wiem nie jest najlepszym pomysłem bo tylko nasila dolegliwości.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 5 miesiąc 1 tydzień temu #18191

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz

dawid napisał: ... Rozgrzewanie na stany zapalne z tego co wiem nie jest najlepszym pomysłem bo tylko nasila dolegliwości.

Mi też mówiono, że przy stanie ostrym lepiej nie rozgrzewać. Pytałem lekarza o saunę, to powiedział, że po wyleczeniu bądź dłuższym "zaleczeniu" można korzystać, ale bez kąpieli w wannie chłodzącej. Jedynie delikatnie polewanie wodą z prysznica i unikanie polewania lędźwi. Jedyne moje rozgrzewanie mięśni to podczas prysznica około 30-60 sekund
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1

Czas generowania strony: 0.065 s.
Zasilane przez Forum Kunena