Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discektomia L5/S1. Co dalej ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18152

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 19

Chien napisał: Podepne się z pytaniem. Jestem 1,5 tygodnia po mikrodiscektomii l5-s1. Generalnie wszystko jest ok, zgodnie z zaleceniami chodzę na spokojne spacery.
Gdzieś od wczoraj pojawia się mocny ból przy kladzeniu się do łóżka. Dzisiaj było szczególnie źle, ledwo mogłem przejść z pozycji bocznej na plecy. Ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Może za dużo spacerów i przeforsowałeś się? Na początku (a dla mnie pierwsze 2 tygodnie to początek) miałam chodzić ok.15 minut a potem odpoczywać godzinę leżąc oczywiście na plecach. Pomalutku miałam wydłużać spacery, ale o 5 min.a nie od razu 30 z 15-stu.
Przez 6 tygodni miałam w ogóle nie siadać (tylko toaleta), jedzenie na stojąco.
Mija 2,5 miesiąca od operacji i dopiero zaczynam trenować siadanie do posiłków, ale jest to niekomfortowe (miałam duże ubytki neurologiczne).
W każdym razie 6 tygodni to jest podręcznikowy czas na zrastanie się wszystkiego i trzeba unikać tego co może zaszkodzić w tym gojeniu się. Użytkownik Owain porównał sytuację po operacji do odkręconej tubki z pastą do zębów: po jakimś czasie zasycha, ale mocniejsze nacisnięcie spowoduje, że znowu ze środka wszystko wylezie.
Trzeba się oszczędzać przynajmniej przez pierwsze 6 tygodni.
Spróbuj więcej odpoczywać przez kilka najbliższych dni, mniej spacerów, albo krótsze.
Oby to nie chodziło o bliznę w środku, bo i taka historia ostatnio tutaj była. Dziewczyna chyba 7 tygodni musiała leżeć plackiem na silnych lekach.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18153

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Uzupelniając jeszcze infirmację o moim stanie pooperacyjnym. Nie wiem na ile do jest istotne ale miałem spory obrzęk nad raną operacyjną ktory pojawił sie dwa tygodnie po operacji. Dostałem antybiotyk oxycort w sprayu. Obrzek sie zmniejszył ale rana jest wyraźnie zgrubiona i twarda. Neurochirurg nie widzi infekcji. Czy to normalne w 4 tygodniu po operacji ???

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18158

• dawid
  • dawid Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 22
Mi lekki obrzęk nad raną utrzymywał się do ok . 4 tygodnia . Bez stosowania żadnych leków zniknął samoistnie.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18160

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
A jakiej wielkości jest rana że ma obrzęk? Po małoinwazyjnej discektomii po 4 tygodniach to ciężko znaleźć punkt w którym było wejście robione.. Po normalnym cięciu u mnie zgrubienia bywały i 6 miesięcy po operacji - nawet mówili że to chyba już nie zejdzie ale zeszło.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18163

• Marecki
  • Marecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11

użytkownik421 napisał: A jakiej wielkości jest rana że ma obrzęk? Po małoinwazyjnej discektomii po 4 tygodniach to ciężko znaleźć punkt w którym było wejście robione.. Po normalnym cięciu u mnie zgrubienia bywały i 6 miesięcy po operacji - nawet mówili że to chyba już nie zejdzie ale zeszło.

Cięcie miałem na wysokość 5 cm. Obrzęk dosyć spory nad raną ( taka gula 3 x 3 cm ) już zszedł. Teraz na calej wysokości rany mam zgrubienie gdzieś 0,5 cm.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 3 miesiąc 4 tygodni temu #18164

• Tomasz9
  • Tomasz9 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
Możesz przejrzeć moje wiadomości na forum bo miałem dość podobnie. Przez 3 tyg. po mikrodiscektomii każdego dnia było lepiej niż dzień wcześniej a doszedłem do stanu po prostu dobrego. Coś tam czułem po chodzeniu dłuższym niż 2h. I nagle trend się odwrócił po rozpoczęciu ćwiczeń polegających na rozciąganiu pleców. 3 dni narastającego bólu aż byłem w stanie bardzo złym. Przeciwbólowe w dużych ilościach a i tak mocno bolało. Jednak rozumiałem że tu na szybko nic się nie poradzi. Przez kilka dni jadłem przeciwbólowe i właściwie tylko leżałem, nawet spacerów nie robiłem. Potem kiedy było nieco lepiej poszedłem do bardzo doświadczonego fizjoterapeuty on trochę mnie pomasowal no i dni mijały, stan się poprawiał . Jakieś 6-8 tygodni to trwało, włączyłem w to dalsze wizyty u fizjo i lekkie wzmacnianie mięśni głębokich, innymi słowy po paru dniach bardzo złych na powrót trend się odwrócił i było coraz lepiej tylko trochę inaczej to przebiegało niż zaraz po operacji. Tym razem wyglądało to mniej więcej tak: 5 dni lepszych , 3 gorsze, 2 lepsze, 4 gorsze, 5 lepszych, 5 gorszych (ogólnie nieregularnie, właściwie nawet niezależnie od tego co robiłem) jednak z tygodnia na tydzień było coraz lepiej czyli te gorsze jak i lepsze okresy zawierały w sobie coraz mniej bólu. Teraz jestem 3 miesiące po operacji. Są dni że coś tam czuję ale to ból minimalny i zwykle jako następstwo intensywniejszego lub mocniej przesiedzianego dnia poprzedniego, są także dni że nie czuję bólu już wcale, ogólnie jest bardzo dobrze. Od ponad miesiąca nie dotknąłem żadnego leku czy środka przeciwbólowego. Wróciłem do pracy siedzącej, chociaż dbam o kręgosłup wstajac co 40 minut i spacerując przez chwilę, wróciłem też do normalnego życia sprzed operacji. Jedyne co to wciąż boję się schylać, mam bardzo mały zakres ruchu skłonowego, występuje u mnie strach że znów wrócę do tego kiepskiego stanu. Nie panikuj. *W początkowym okresie tego bólu mi bardzo pomógł Nimesil , więc możesz go też przetestować, bo same przeciwbólowe właściwie to prawie mnie nie ruszały. No trochę się rozpisalem ale pamiętam jak się czułem będąc w podobnym stanie. Mam nadzieję że także bedziesz/będziecie mieć happy end :)
Mikrodiscektomia L5-S1 maj 2019

Ostatnia edycja: przez Tomasz9.
Czas generowania strony: 0.068 s.
Zasilane przez Forum Kunena