Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discektomia L5/S1. Co dalej ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18135

• Marecki
  • Marecki Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie. Jestem 4 tygodnie po discektomi L5/S1, a nawet dziś się dowiedziałem od Neurochirurga że to był odcinek L5/L6 (Mam jeden krąg więcej). Przepuklina była ogromna: 1,5 cm. Pierwsze dwa tygodnie po operacji czułem się jak młody Bóg, wszystko było idealnie. Stosowalem się do zaleceń, bardzo na siebie uważam. Nie ćwiczylem, tak zalecili w szpitalu z uwagi na wielkość przepukliny. Tylko spacery. Od dwóch tygodni mam ból tylko w odcinku ledzwiowym (Nic nie schodzi do nogi jak przed operacja), od tygodnia na ketonalu. Bol rwacy, plecy zesztywniale, strasznie spięte. Neurochirurg, który mnie operowal zalecił lekką rehabilitację i dodatkowo ćwiczenia 6 razy dziennie: Ciepły prysznic na plecy i po wyjściu skłony do przodu ile się da ( dziś zrobię skłony może 5 cm ).
Czy szanowni forumowicze słyszeli o takiej metodzie rehabilitacji ( rozluźnienia mięśni) ?? Czy ktoś z Was miał podobne objawy po 2 tygodniach idealnych po operacji, dwa tygodnie w bardzo slabej formie?? Z gory dziekuje za wszelkie informacje.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez Marecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18136

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Cześć. Moim niefachowym zdaniem są dwie opcje dlaczego boli. Po pierwsze - być może znów coś się dzieje na tym poziomie (rewypuklina, tworzy się blizna). Po drugie - może przeciążasz się (długie spacery, dużo stania), mięśnie się spinają i boli. Według mnie rehabilitacja w Twoim stanie nie jest wskazana, jedynie odpoczynek. A o takim rozciąganiu, jakie zalecił Ci lekarz, to nie przyszło by mi do głowy przez 3 miesiące od operki. Nawet teraz (jestem prawie 4 miesiące po) nie robię wogóle skłonów. Też miewałem ostrzejsze stany obólowe po operacji. Pomagało mi leżenie, voltaren max i ograniczenie rehabilitacji jedynie do spacerów.
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18137

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Też jestem w podobnej sytuacji, niecałe dwa tygodnie po operacji. Podobnie staram się nie przeciążać kręgosłupa, głównie spacery, praktycznie brak schylania się i siadania.
Mnie boli teraz głównie rejon pośladka, czuję to zwłaszcza przy zmianie pozycji na bok. Nogi ani pleców nie czuję, coś tam punktowo jedynie czasami.
Natomiast ta porada o schylaniu się to jakaś abstrakcja. Absolutnie tego nie rób. To tak delikatnie można po 2-3msc od operacji.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18138

• dawid
  • dawid Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 3
Niewiem co to za lekarz Ci zalecił bo mi po operacji wręcz zabronili robić takich skłonów nawet na wypisie ze szpitala mam adnotacje zakaz wykonywania głębokich skłonów .

Przy tak dużej przepuklinie lekarze raczej proponują implant gdyż zwykła discektomia może spowodować obniżenie wysokości dysku przez co stawy są zbyt mocno przeciążone i są źródłem przewlekłego bólu.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez dawid.

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18139

• Marecki
  • Marecki Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
No i po zawodach. Jestem zgięty w lewą stronę o jakieś 5 cm. Ból niesamowity. Pierwsza rwa kulszowa 3 lata temu tak u mnie wyglądała. Sam odcinek ledzwiowy ( przed operacja bolała cała prawa noga). Wyraznie jakis stan zapalny. Dziś udało mi się doczłapać do Ortopedy( tylko takiego lekarza cudem złapałem w lux med). Dostałem sirdalud i odpoczywać. W domu mam jeszcze Biofenac i Mydocalm.. Co radzicie na ostry stan zapalny ? Biofenac czy Ketonal lub skudexa( recepta po operacji). Lekarz nie byl w stanie sie okreslic. Na noc sirdalud czy mydocalm( jest jakaś roznica) ?

Discektomia L5/S1. Co dalej ? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18140

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Myślę, że w tym przypadku najlepsze połączenie to biofenac i sirdalud. Ja przeważnie na gorszy stan brałem olfen 100 SR, ewentualnie 75 SR raz dziennie. mydocalm w ogóle mi nie pomagał. Próbowałem sirdalud, niby jakiś rezultat był, ale bez szału. Co do skudexy to efekt przeciwbólowy idealny, ale nie działa zbytnio przeciwzapalnie, a myślę, że u Ciebie ten stan zapalny występuje. Przy biofenacu w razie czego możesz wspomóc się przeciwbólowo paracetamolem, ew. paracetamol + tramadol (poltram combo, doreta itp). Póki nie "idzie" w nogę to farmakologia i odpoczynek. Oby nie było gorzej.
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena