Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać

Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać 5 miesiąc 1 tydzień temu #17801

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 19
Jestem po zwykłej discectomii L5-S1, tzn. nie endoskopowej: normalnie rozcięli, zajrzeli, wycięli co mieli wyciąć, tyle że pod mikroskopem. Mija właśnie miesiąc, czyli zostały mi jeszcze 2 tygodnie z tych przepisowych 6-ściu kiedy ma zacząć się rehabilitacja. Bardzo na siebie uważam, mam łóżko rehabilitacyjne żeby wygodnie i prawidłowo wstawać i robię to w gorsecie. Śpię i odpoczywam tylko na plecach, jem na stojąco, siedzę tylko na toalecie, w sumie pewnie ok.15 min dziennie. Ale.
Niestety w domu mam wannę a nie prysznic. O ile pewnie wlazłabym jakoś do tej wanny, to żeby odkręcić wodę muszę się pochylić.
Na razie w myciu pomaga mi mąż, no ale życie nie jest kolorowe i akurat w tym czasie okazało się, że nie chce już być moim mężem. Chce jak najszybciej się wyprowadzić, ale ma jeszcze jakieś ludzkie odruchy i nie chce zostawić mnie samej dopóki nie mogę się schylać.
Stąd moje pytanie: kiedy byłoby to możliwe, tak żeby nie doszło do rewypukliny? Zastanawiam się jeszcze nad zmianą baterii na taką prysznicową, żeby po pociągnięciu za "wajhę" od razu był prysznic-to jest opcja wtedy gdy schylanie się jest niemożliwe przez np. najbliższe pół roku (a nawet 2 miesiące).
Może ktoś miał podobne dylematy wannowe, dzięki.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać 5 miesiąc 1 tydzień temu #17806

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32
Ja jestem 4 tygodnie po operacji i schylam się jak muszę (oczywiście w odpowiedni sposób). Przez pierwsze 2 tygodnie się nie schylałem, teraz też staram się tego unikać, ale zbierze się jakieś 20 schyleń dziennie :). Trochę mnie zaskoczyłaś tym stwierdzeniem, że mąż chce wziąć rozwód. To dlatego, że miałaś operację? Faceci są jednak beznadziejnie, kobieta nigdy nie zostawia nikogo w potrzebie.

Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać 5 miesiąc 1 tydzień temu #17807

• Malgorzata81
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
Dziękuję za odpowiedź, ja w ogóle się nie schylam taka jestem spanikowana :) Ten stan psychiczny rozumiany jest tylko tutaj na forum. A co do męża to już jakiś czas temu zaczęło być widać, że się nie spełnia w małżeństwie, a ta sytuacja z operacją (no trudno być piękną i zadbaną niestety) tylko "pomogła" mu w zrozumieniu, że ma mnie dość.
Takie życie, teraz staram się jakoś funkcjonować, żeby dobijanie się nie wpłynęło negatywnie na dochodzenie do zdrowia.

Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać 5 miesiąc 1 tydzień temu #17808

• Malgorzata81
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec

lukas8504 napisał: Ja jestem 4 tygodnie po operacji i schylam się jak muszę (oczywiście w odpowiedni sposób). Przez pierwsze 2 tygodnie się nie schylałem, teraz też staram się tego unikać, ale zbierze się jakieś 20 schyleń dziennie :). Trochę mnie zaskoczyłaś tym stwierdzeniem, że mąż chce wziąć rozwód. To dlatego, że miałaś operację? Faceci są jednak beznadziejnie, kobieta nigdy nie zostawia nikogo w potrzebie.

A powiedz jeszcze jaki jest ten odpowiedni sposób? Nikt mi tego w szpitalu nie pokazał, u fizjoterapeuty będę pierwszy raz dopiero w czwartek.

Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać 5 miesiąc 1 tydzień temu #17809

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32

Malgorzata81 napisał:

lukas8504 napisał: Ja

A powiedz jeszcze jaki jest ten odpowiedni sposób? Nikt mi tego w szpitalu nie pokazał, u fizjoterapeuty będę pierwszy raz dopiero w czwartek.

Należy kucać będąc wyprostowanym.

Mikrodiscectomia-kiedy zaczęliście się schylać 5 miesiąc 1 tydzień temu #17810

• Malgorzata81
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec

lukas8504 napisał:

Malgorzata81 napisał:

lukas8504 napisał: Ja

Należy kucać będąc wyprostowanym.

Dzięki! Tak podejrzewałam, że typowe nachylenie się odpada. To tak w kwestii nachylenia się do wanny.

Czas generowania strony: 0.063 s.
Zasilane przez Forum Kunena