Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Stabilizacja Plif

Stabilizacja Plif 5 miesiąc 4 tygodni temu #17518

• QqryqnaPatyq
  • QqryqnaPatyq Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 9
Użytkownik421, dren był. 3 dni po operacji sciagneli mi. Będę tu 3 tyg także na pewno zajrzę na neurochirurgie i dopytam.Mam też płytkę z rentgena ułożenia implantu, ale niestety nie mam gdzie zobaczyć.Bede miał okazję to zerknę co tam siedzi i wrzucę zdj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stabilizacja Plif 5 miesiąc 4 tygodni temu #17523

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Spoko, to tak tylko na przyszłość Ci mówię z własnego doświadczenia, że bywa że chcą jakiś dokument potwierdzający co jest wstawione przed zrobieniem MRI. Jeśli masz implant z tworzywa sztucznego to na RTG będą widoczne raczej jedynie jego markery, każdy model ma je rozmieszczone inaczej, tak że nie znając modelu raczej nawet nie określisz za bardzo położenia samego implantu po markerach - chyba że weszła jakaś standaryzacja położenia markerów w implancie o której nie wiem.
Super że poprawia Ci się ze stopą przy rehabilitacji, znaczy że na szczęście w tym przypadku operacja nie była całkowicie za późna. Oby jak najbardziej się poprawiło.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Stabilizacja Plif 5 miesiąc 4 tygodni temu #17533

• QqryqnaPatyq
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Dzisiaj rano sniadanko,po ruszylismy na sale rehabilitacyjna.Postawiono mnie przy drabince i kazano lekko przenosic obciazenie na prawa noge i do tego napinac delikatnie miesnie lydki.Trzy takie powtorzenia i odlot,w glowie zawirowalo,slabo sie zrobilo,blady jak sciana i po zabawie ,wsadzili mnie na wozek i na sale.Tam szybko ekg,cisnienie ,cukier i wszystko w porzadku.Podobno za duzo lezalem w ost czasie i to przez to,oraganizm odzwyczail sie od takiej pionizacji z wysilkiem.Mam czesciej wstawac i spacerowac.Dalej dzien przebiegl na spokojnie byly prady 12min,masazystka wpadla,pomasowac noge i o 13 kolejne cwiczenia.Teraz tylko wstawanie i siadanie przy drabince do tego lekkie przenoszenie obciazenia na prawa noge tak zeby nie bolalo.Mysle ze rano to bardziej ze stresu bylo,za bardzo chyba przejety bylem ze cos mi sie stanie przez te cwiczenia :)
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Stabilizacja Plif 2 miesiąc 1 tydzień temu #18509

• QqryqnaPatyq
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
No i jestem po pierwszej a zarazem ostatniej kontroli neurochirurgicznej po operacji.Rentgen zrobiony,implanty podobno na swoim miejscu takze chyba wszystko oki.W szpitalu razem z rehabilitacja bylem 6 tyg.Wyszedlem 12 lipca,dostalem skierowanie "Pilne" na rehabilitacje ambulatoryjna.Po tyg udalem sie zarejstrowac do lekarza.Pierwszy wolny termin na wizyte 29.07.Lekarz kazal sie rozebrac,zrobic kilka krokow ,podotykal biodra i dal skierowanie na zabiegi krio oraz cwiczenia przez 2 tyg.Udalem sie do rejstarcji tam termin 19.08.Po pierwszej wizycie szalu nie ma,ok 2-3 min zabieg krio dalej 30min na cwiczenia i tak przez dwa tygodnie.Obecnie dalej jestem na zwolnieniu,w miare mozliwosci staram sie cwiczyc w domu,ale wiadomo kazda wymowka jest dobra :) .Przy kolejnej wizycie u rodzinnego mam poprosic o skierowanie na dalsza rehabilitacje.W ledzwiowym po tej implantacji czuje sie sztywny jak kolek,nie ma mowy zebym zawiazal buty lub ubral skarpetki normalnie.Boli wiekszych nie odczuwam ,chyba ze za dlugo poleze na plecach wtedy po wyprostowaniu przez moment chodze zgarbiony.Natomiast w nodze,bardziej w stopie caly czas dziwne prady,klucia,mrowienie itp.Kule odstawilem pod koniec sierpnia,przezucilem sie na kijki,potem na jeden tak tylko do podpierania.Nadal delikatnie utykam,podobno slabe miesnie posladkowe i pasa biodrowego odpowiadajace za stabilizacje ruchu.Na retgenie wyszlo tez ze caly troche sie skrzywilem na strone slabsza.Lekarz powiedzial ze szybko to wyprostuje i zauwaze zmiane chodzac na basen.Gdy bede krzywy to bede plywal w kolko i jak juz sie wyprostuje to prosto ;) .Wszyscy zwracaja uwage na to zeby bardzo uwazac na siebie i oszczedzac po operacji.Mnie chyba uratowal ten 6-tygodniowy pobyt w szpitalu,bo po powrocie do domu musialem przynajmniej troche wrocic do normalnych obowiazkow domowych,po za tym nie lubie siedziec na tylku.Na poczatek zalatwianie zaleglych spraw a pozniej juz normalne funkcjonowanie.Zona pracuje wiec zostalem Panem domu :lol: ,obiad ,sprzatanie itp,zreszta w domu zawsze jest cos do zrobienia.takze nie moge powiedziec ze sie oszczedzam.Autem tez szybko zaczalem jezdzic,po prostu mus zeby funkcjonawac,nie stac mnie na szofera B) .Chyba za mala nauczke mialem i nic nie dotarlo,ale tak to jest zaraz po czlowiek mysli ze od teraz bedzie uwazal na siebie ,dieta,wiecej ruchu na powietrzu itp.Ale z czasem gdy wszystko po malu wraca do normy zapominamy o tym i wracamy do starych nawykow.Jedyne co zostalo to siedzenie z wyprostowanym kregoslupem i nie ma juz schylania tylko przysiad.Oby sie nie pogorszylo.Nizej zdj mojej wyrobionej krzywizny :) Pozdrawiam Wszystkich.
Dzien po operacji

3 miesiace po operacji
Załączniki:

Stabilizacja Plif 2 miesiąc 1 tydzień temu #18510

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Przy jakiejkolwiek stabilizacji o tyle lepiej że zwykłe zajęcia nie powinny jej naruszyć, mogą tylko wzmagać ból. Najważniejsze to nie robić nic co by mogło spowodować przemieszczenie się implantu, np. jakichś zwisów na drążku czy gwałtownych skrętów czy skłonów, a przypadku jakiegokolwiek podejrzenia przemieszczenia implantu na RTG - jest osoba na Forum której się przemieścił i tak przyrósł, nie da się tego za bardzo poprawić jeśli się tego szybko nie wychwyci.
Ruchomość powinna Ci się z czasem naprawdę bardzo poprawić w stosunku do tego co opisujesz jeśli dolegliwości były tylko z tego segmentu. Ja przy stabilizacji L2-S1 buty nakładam już teraz normalnie i sznuruję, a do skarpetek z trudem ale sięgam - przy bólu się nie dało ani butów zasznurować (kilka lat chodziłem przez to we wsuwanych), ani skarpet ubrać normalnie tylko na leżąco jakoś wykręcając na boki nogi.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Stabilizacja Plif 2 miesiąc 1 tydzień temu #18512

• QqryqnaPatyq
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Korzystajac z dobrodziejstw internetu,takie cos sobie wystrugalem do pomocy :)

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.067 s.
Zasilane przez Forum Kunena