Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: [VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1

[VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1 5 miesiąc 4 tygodni temu #17504

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 14
Mam identico dziołcha, kłucie w pośladku lydka taka ociężała...
U mnie 11 dzień... Kocham to forum ale przez wiedzę o możliwych powikłaniach zabilbym Was :woohoo: :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1 5 miesiąc 4 tygodni temu #17505

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
W którymś artykule który czytałem było napisane, że gdyby jakakolwiek inna procedura medyczna (operacja) była obarczona tak wysokim odsetkiem niepowodzeń/rewypuklin (20%), to przestano by ją stosować i zastąpiono by inną, ale że z kręgosłupem problem polega na tym że po discektomii jednak 80% osób ma znaczącą poprawę w krótkim czasie, a po kolejnym w szeregu zabiegu czyli stabilizacji na dzień dobry trzeba realistycznie zakładać rok wyjęty z życiorysu, i że póki co po prostu nie ma nic pewnego co mogłoby ją zastąpić, a pakować każdego od razu w roczne dochodzenie do siebie też nie byłoby optymalne. Tak że co zrobisz - staramy się po prostu przestrzegać wzajemnie i nie być w tych 20% z własnej winy. W USA nadal widzę że częste są przypadki jak Woodsa czyli powtarzane discektomie, i nawet jakoś wczoraj widziałem wpis osoby która pod artykułem o discektomii napisała że jest już po 3 rozsypanych pytając co dalej.. Niby podawali że ten Barricaid zmniejsza rewypukliny do 0%, ale jakoś nie wszedł do powszechnego zastosowania - nie śledzę tematu, nie wiem dlaczego, czy cena, czy trudność implantacji, czy nie dla wszystkich przypadków się nadaje.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

[VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1 3 miesiąc 3 tygodni temu #18208

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 5
Mam identycznie jak użytkownik kiwi. Ból przy kładzeniu się do łóżka. U mnie jest to trochę do pośladka, ale zwłaszcza idzie do całego odcinka ledzwiowego. Mam takie dwie-trzy sekundy olbrzymiego bólu i sztywności po czym przechodzi.
Generalnie z psychiką u mnie chyba też słabo, bo zaczynam sobie wmawiać, że to może być rewypuklina. Co dziwne bardziej czuję poziom operowany, ale teraz z drugiej strony. Rany praktycznie nie czuję.

[VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1 3 miesiąc 1 tydzień temu #18344

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Uzupełniając moją sytuację po miesiącu.
Ból przy kładzeniu się do łóżka przeszedł. Natomiast ciągle mam sztywność odcinka ledzwiowego i to po obu stronach. Nasila się to zwłaszcza rano i po długim chodzeniu.
Czasami pojawia się punktowy ból w nodze. Mam wtedy oczywiście czarne myśli o rewypuklinie, ale mam nadzieję, że to tylko moje histerie. Rehabilitant stwierdził, że nerw jest dalej bardzo mocno podrażnieniony. Może potrzebuje czasu na regenerację.

[VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1 3 miesiąc 1 tydzień temu #18345

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 19
@Chien, a jak długo jesteś po operacji?
Mnie kręgosłup cały czas boli, minęło prawie 3 miesiące.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

[VideoBlog] Po discektomii/laminektomii L5/S1 3 miesiąc 1 tydzień temu #18347

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Miesiąc. Wiem, że to krótki okres, ale chodzi mi o to, że tuż po operacji tego nie miałem. Pojawiło się to dopiero w ostatnich dniach.

Czas generowania strony: 0.060 s.
Zasilane przez Forum Kunena