Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Po operacji Mis Tlif L4-L5

Po operacji Mis Tlif L4-L5 2 miesiąc 2 tygodni temu #16632

• Kreezior
  • Kreezior Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, mam takie pytanie, jestem 3 tydzien i drugi dzien po operacji mis tlif l4-l5, bolu w ogole nie czuje, oczywiscie ani się nie schylam ani nic nie dźwigam itp. Mam takie pytanie do Was, czy po tej operacji normalnie uprawia ktoś z Was sztuki walki albo sport mniej kontaktowy? :lol: I po jakim czasie zaczęliście trenowac po tej operacji? Dodam, ze mam 18 lat i to moja pierwsza operacja, w poniedziałek zaczynam 5 dzien rehabilitacji a mam 10 dni, codziennie 4 zabiegi: laseroterapia, pole magnetyczne, krioterapia i cwiczenia indywidualne z masażem z fizjoterapeutka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Po operacji Mis Tlif L4-L5 2 miesiąc 2 tygodni temu #16633

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 75
  • Oklaski: 19
Nie wiemy co było powodem że tak młodym wieku przeszedłeś tak poważną operacje.
Wygląda że zabieg się udał ale musisz uważać jesteś młody i zrośnięcie kręgów powinno nastąpić szybko.
Mam nadzieje że pozostałe dyski masz zdrowe bo będą musiały przejąć obciążenia dysku L5/S4.
Zdrowy kręgosłup może znieś wiele ale Ty już nie maż zdrowego kręgosłupa.
Powinieneś sport rekreacyjne ale zapomnij o sztukach walki lub sporcie kontaktowym.
Licz że wrócisz do normalnego funkcjonowania bo kręgosłup musi ci wystarczyć na całe twoje życie, a mam nadzieje że przed tobą co najmniej 50 lat w niezłym
zdrowiu.
Poczytaj jakie problemy sprawia chory kręgosłup osobą na tym forum a Ty jesteś na początku swojego życia i wiele wyzwań przed Tobą.
Każdy z nas jest silny najsłabszym ogniwem ,tym najsłabszym ogniwem jest Twój kręgosłup.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i dbaj o swój kręgosłup inaczej przysporzy ci wiele kłopotów a możesz zostać w najlepszym wypatku rencistą czego ci nie życzę.

Po operacji Mis Tlif L4-L5 2 miesiąc 2 tygodni temu #16634

• Kreezior
  • Kreezior Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Wiesz co, rozmawiałem dzisiaj z ortopeda, który mi robil operacje i powiedział ze za rok w marcu moge wrócic do treningów Boksu oraz Kickboxingu(K-1). Powodem nie był zaden uraz ani wypadek tylko genetycznie cała rodzina ma problem z kregoslupem, tata teraz czeka na operacje, która bedzie miał w pierwszym półroczu, mama tez ma problemy z kregoslupem, ogolnie jest to genetycznie prawdopodobnie, zostały zrobione badania i czekamy na wyniki czy to genetycznie na pewno czy przez co. Dalej moj post jest skierowany do ludzi po operacji miś tlif l4-l5 czy uprawiają sporty walki lub byle jaki sport? Czy np jazda na rowerze nie przeszkadza i tego typu rzeczy.

Po operacji Mis Tlif L4-L5 2 miesiąc 2 tygodni temu #16635

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Weź od ortopedy gwarancję na piśmie, ze Ci się kręgosłup nie rozleci jak wrócisz do treningów. Młody jesteś i szanuj kręgosłup, jak Ci tu już wyżej napisał gucio, a skoro masz genetycznie słaby, to tym bardziej.

Po operacji Mis Tlif L4-L5 2 miesiąc 2 tygodni temu #16636

• Kreezior
  • Kreezior Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Wiem wiem, jestem bardzo młody, całe zycie przede mna. Aczkolwiek sporty walki to jest coś co kocham i bez tego nie moge zyc, już mnie to denerwuje jak siedze w domu i nic nie robie, a jeszcze przerwę będę miał troche czasu. Oczywiscie mam wstawione implanty i na śruby, ortopeda powiedział ze jak mi się to zrośnie to np za 3 lata można te sruby wyciągnąć bo ja miałem kregozmyk czyli stabilizacja kręgosłupa, ale ja ich nie wyjmuje, lepiej żeby były bo nie daj boze znowu się cos wydarzy i tyle.. Dziekuje bardzo za odpowiedzi, ale czy jest ktoś z Was po operacji stabilizacji kregoslupa i trenuje byle jaki sport?

Po operacji Mis Tlif L4-L5 2 miesiąc 2 tygodni temu #16637

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 7
Ze sportów po operacji, to polecam spacery, pływanie, rowerek bez wertepów i potop szwedzki. Znaczy nordic walking.:-)
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena