Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ból lokalny po operacji kręgosłupa

Ból lokalny po operacji kręgosłupa 4 tygodni 1 dzień temu #16355

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 2
Witam serdecznie !!! Jestem już 6 miesiąć po operacji kręgosłupa ( 4 z koleji) ból jest jeszcze gorszy niż sprzed operacji ,co prawda nie mam żadnego promieniowania do kończyn tylko b.silny ból w miejscu wstawienia stabilizacji międzytrzonowej i implantacji sztucznym dyskiem peek. Odebrałem wynik z mr kontrastem i oto jego opis:

Lordoza lędzwiowa spłycona.W odcinku l3-s1 przebyta discektomia oraz obecna stabilizacja międzytrzonowa .Na poziomach l4,l5 i s1 przeznasadowa stabilizacja tylna kregosłupa.Na poziomach operowanych bez nawrotowych przepuklin i cech spoczynkowej niestabilności .Implanty położone prawidłowo.Na poziomie l3-l4-l5 zwężenie prawych otworów m/k z możliwym konfliktem korzeniowym w ich obrębie,kanał kręgowy bez stenozy.W trzonach kręgów l3,l4.l5 obecne strefy obrzęku szpiku.W tkankach miekkich grzbietu zmiany obrzękowe i bliznowate ,patologicznych zbiorników płynowych nie stwierdza się .Poza tym nie wykazano dyskopati ,stenozy kanału kregowego oraz otworów m/k a także patologicznego sygnału stożka rdzenia i ucisku struktór nerwowych ,wysokośc trzonów kręgu zachowana.

Jestem zdruzgotany bo nie wiem skąd ten silny ból ...w dodatku w mri kontrolnym pooperacyjnym wyszło mi że mam otorbiony zbiornik płynowy o wymiarach23x10x49 .Może ktoś miał podobny problem po operacji z Was?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Ból lokalny po operacji kręgosłupa 3 tygodni 5 dni temu #16377

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1014
  • Oklaski: 36
Z opisu wynika że może Cię boleć prawa strona, może nawet z promieniowaniem.
U mnie ból po wysokiej stabilizacji trwał praktycznie rok, niestety (pomimo że dobrze zrobiona i nic na nic nie naciskało). Chociaż miałem okazję rozmawiać z pacjentem który mówił że jemu przeszło po 3 miesiącach.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Ból lokalny po operacji kręgosłupa 2 tygodni 22 godzin temu #16444

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz

Ból lokalny po operacji kręgosłupa 2 tygodni 22 godzin temu #16445

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Zamieściłem link co miałem robione -tylko z tym że jeden poziom.Ból mam symetryczny po obu stronach tam gdzie była robiona artrodeza stawów systemem facet wedge .Wydaje mi się że ból pochodzi ze stawu gdzie wstawione jest instrumentarium ,powierzchnia stawów też jest unerwiona więc może stąd ten ból, lub też do rozważenia zrosty w mięśniu .Z jednej strony miałem obecnośc płynu i wyrazny odgłos chełbotania pod naciskiem palpitacyjnego badania .Płyn mi się wchłonął ale został wyczuwalny guzek z galaretowatą zawartościa .Ciężko jednoznacznie ocenić generatora bólu.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.080 s.
Zasilane przez Forum Kunena