Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego

Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego 4 miesiąc 1 tydzień temu #16349

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 44
  • Oklaski: 12
Jak leżysz, to mięśnie "trzymające" kręgosłup się rozluźniają i nie masz wtedy odpowiedniej stabilizacji przy obracaniu się na łóżku, czy wstawaniu. Ja nieraz mam rano i w nocy ból, podejrzewam, że właśnie przez taki mechanizm.

Dużo daje odpowiedni materac, no i warto pamiętać przy wstawaniu i obracaniu o tym, żeby to robić bezpieczniej, na przykład unikając skręcania ciała w lędźwiach itd.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 1 tydzień temu przez Bałykan.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego 4 miesiąc 1 tydzień temu #16350

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1033
  • Oklaski: 37
Też tak miałem, na poziomie na którym na MRI nic bardzo niepokojącego nie było, a była niestabilność segmentu. Pisałem o tym tutaj: forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...%BCeniu?limitstart=0 . U mnie ześrubowanie tego segmentu pomogło. Innym objawem u mnie na tym poziomie poza zwiększaniem się bólu przy leżeniu była przeczulica - ból przy nawet bardzo lekkim dotyku.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego 4 miesiąc 6 dni temu #16354

• Anja
  • Anja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Zawsze wydawało mi się, ze objawy niestabilności kręgosłupa są właśnie podczas ruchu. Nie chce mieć drugiej operacji. :( nie wierze ze będzie lepiej.

Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego 4 miesiąc 3 dni temu #16378

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ja mówiłem lekarzom że nie wierzę że u mnie bez operacji będzie lepiej, to mi mówili że na brak wiary lekarstwa nie mają.
Tak czy inaczej ta niestabilność to póki co teoria - to się potwierdza zdjęciami RTG czynnościowymi w zgięciu i przeproście.
W trakcie ruchu kręgosłup jest chroniony mięśniami, więc niestabilność można bronić nadmiernym napięciem mięśni - leżąc czy śpiąc mięśnie się rozluźniają, więc niestabilność daje popalić.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 3 dni temu przez użytkownik421.

Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego 3 miesiąc 4 dni temu #16491

• Anja
  • Anja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Cześć.
Proszę o radę co dalej robić. Minęły 4 miesiące od mojej operacji na poziomie L5-S1. Bardzo boli, leki nie pomagają. Lekarz każe mi się rehabilitować ale ja nie daje rady. Bole są nie do wytrzymania. Znowu mam robić rezonans. I co w tym wszystkim chodzi ?

Silne BÓLE po operacji odcinka lędźwiowego 3 miesiąc 4 dni temu #16492

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ból występujący nadal po operacji zwie się "Failed Back Syndrome" - możliwych przyczyn jest wiele, opisane jest to np. tutaj - en.wikipedia.org/wiki/Failed_back_syndrome
Przy FBS najważniejsze są badania - obrazowe plus ponowne badanie wszystkiego przez lekarza jak przed operacją tylko jeszcze dwa razy dokładniej i analiza notatek lekarza co bolało przed operacją a co boli teraz, chyba że badanie obrazowe wprost wyjaśni w czym jest problem. Na opisie rezonansu nic nie ma, ucisków na korzenie itp..? Czy są tylko lekarz trochę zaczarował rzeczywistość że one nie bolą ale się nie udało? Niektórzy stosują taki trik i ma to w określonych przypadkach pewien sens, bo pacjent nabiera bardziej stanowczej postawy i jaśniej określa czy ma dolegliwości czy nie.

Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 3 dni temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena